
Zelensky: Oekraïners moeten wensen in nieuwe jaar zelf waarmaken
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn landgenoten via sociale media opgeroepen om komend jaar "alles te doen wat mogelijk is" om hun wensen te laten uitkomen. "Wij Oekraïners weten als geen ander dat een betere toekomst niet vanzelf komt, omdat wij onze morgens met onze eigen handen verdedigen."
"Ons nieuwe jaar is wat we er zelf van maken", schrijft de president op sociale media. "Het nieuwjaarswonder, maar ook het wonder van het hele jaar, zijn jullie allen: toegewijd, verantwoordelijk, zorgzaam en doeltreffend."
De oudjaarsboodschap van Zelensky ging vergezeld van een foto met zijn vrouw Olena. "Olena Zelenska en ik wensen de mensen die een vrije en veilige toekomst verdedigen leven en kracht, niet alleen voor henzelf maar voor de hele wereld."
Meer uit Buitenland
GRAZ (ANP/DPA) - Oostenrijk scherpt de wapenwetgeving aan na de dodelijke schietpartij op een school in Graz. Bondskanselier Christian Stocker maakte bekend dat de minimumleeftijd voor de aankoop van bijzonder gevaarlijke wapens wordt verhoogd van 21 naar 25 jaar.
46 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - In België is opnieuw een kind overleden na een aanrijding door een politievoertuig. Dat gebeurde in Antwerpen. Het slachtoffer overleed ter plekke, bericht de krant Gazet van Antwerpen.
52 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Iran zal op de Israëlische aanvallen "krachtig en zonder beperkingen" reageren. Dit zei de Iraanse ambassadeur bij de VN in Genève, Ali Bahreini. Hij voegde toe dat Iran zich aan internationaal recht houdt en 'proportioneel' zal reageren op de aanvallen. Die vormen volgens Bahreini een daad van agressie waar geen aanleiding voor is. Daarbij is ook de burgerbevolking in Iran slachtoffer geworden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De machtigste man van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft gewaarschuwd dat Iran geen genade zal kennen voor Israëlische leiders. "We moeten een krachtig antwoord geven aan het terroristische zionistische regime (Israël) en we zullen geen genade geven aan de zionisten", aldus Khamenei.
2 uur geledenDENPASAR (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een vulkaanuitbarsting in Indonesië hindert het vliegverkeer van en naar het onder toeristen populaire Bali. Tientallen vluchten worden geannuleerd, melden de autoriteiten.
3 uur geledenALBERTA (ANP) - De EU en Australië gaan onderhandelen over een zogeheten partnerschap voor veiligheid en defensie. Dat hebben de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Raad António Costa en de Australische premier Anthony Albanese afgesproken op de G7-top in Canada.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en Iran hebben opnieuw melding gemaakt van aanvallen op doelen op elkaars grondgebied. De Israëlische krijgsmacht meldt woensdagochtend vroeg in een bericht op X dat gevechtsvliegtuigen doelen bij Teheran hebben bestookt. De Iraanse Revolutionaire Garde stelt dat eigen aanvallen met geavanceerde hypersonische raketten de schuilkelders in Tel Aviv "herhaaldelijk lieten trillen".
3 uur geleden