Zelensky: Oekraïne heeft twee Noord-Koreanen opgepakt in Rusland
KYIV (ANP) - Oekraïense militairen hebben volgens president Volodymyr Zelensky twee Noord-Koreaanse soldaten levend opgepakt. Ze zouden gepakt zijn in de Russische regio Koersk en nu in handen zijn van de veiligheidsdienst SBOe.
De twee gewonde Noord-Koreanen zijn opgepakt door speciale eenheden en paratroepers, zegt Zelensky. Wanneer precies, zegt hij er niet bij. "Dit was geen eenvoudige taak: Russische troepen en andere Noord-Koreaanse militairen executeren hun gewonden doorgaans om ieder bewijs van Noord-Koreaanse betrokkenheid bij de oorlog tegen Oekraïne te wissen", aldus de president op X en Telegram. Bij zijn berichten staan onder meer foto's van een cel, twee ogenschijnlijk gewonde mannen en een Russisch militair identiteitsbewijs.
Volgens Zelensky krijgen journalisten de kans om met de gevangenen te praten.
Eind december meldde de Zuid-Koreaanse inlichtingendienst voor het eerst dat een Noord-Koreaan was opgepakt door Oekraïne, al zou die korte tijd later zijn overleden.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
12 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
13 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
17 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
1 dag geleden