Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky: Oekraïne heeft twee Noord-Koreanen opgepakt in Rusland

Zelensky: Oekraïne heeft twee Noord-Koreanen opgepakt in Rusland

KYIV (ANP) - Oekraïense militairen hebben volgens president Volodymyr Zelensky twee Noord-Koreaanse soldaten levend opgepakt. Ze zouden gepakt zijn in de Russische regio Koersk en nu in handen zijn van de veiligheidsdienst SBOe.

De twee gewonde Noord-Koreanen zijn opgepakt door speciale eenheden en paratroepers, zegt Zelensky. Wanneer precies, zegt hij er niet bij. "Dit was geen eenvoudige taak: Russische troepen en andere Noord-Koreaanse militairen executeren hun gewonden doorgaans om ieder bewijs van Noord-Koreaanse betrokkenheid bij de oorlog tegen Oekraïne te wissen", aldus de president op X en Telegram. Bij zijn berichten staan onder meer foto's van een cel, twee ogenschijnlijk gewonde mannen en een Russisch militair identiteitsbewijs.

Volgens Zelensky krijgen journalisten de kans om met de gevangenen te praten.

Eind december meldde de Zuid-Koreaanse inlichtingendienst voor het eerst dat een Noord-Koreaan was opgepakt door Oekraïne, al zou die korte tijd later zijn overleden.

Meer uit Buitenland

Brits parlement stemt over onderzoek naar misleiding door Starmer

LONDEN (ANP/RTR) - Het Britse parlement stemt dinsdag over een mogelijk onderzoek naar premier Keir Starmer, meldt de parlementsvoorzitter. Uit dat onderzoek zou moeten blijken of Starmer het Lagerhuis bewust of onbewust heeft misleid bij het aanstellen van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Iran: VS verantwoordelijk voor mislukte onderhandelingen

SINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, geeft de Verenigde Staten de schuld van het mislukken van de vredesbesprekingen in Pakistan. Dat zei hij na zijn aankomst in Rusland, waar hij de Russische president Vladimir Poetin ontmoet.

8 uur geleden
Opnieuw arrestatie na reeks aanslagen Joodse locaties in Londen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft een 37-jarige man opgepakt, die te maken zou hebben met een reeks aanslagen op verschillende Joodse locaties in Londen. De afgelopen maand zijn in totaal 26 mensen gearresteerd vanwege het onderzoek naar brandstichting en andere aanvallen in de Britse hoofdstad.

10 uur geleden
Gewonden door Russische droneaanval op Odesa

ODESA (ANP/RTR) - Elf mensen zijn gewond geraakt door een Russische droneaanval op de zuidelijke Oekraïense stad Odesa, meldden Oekraïense functionarissen. De aanvallen waren het zwaarst in het centrum van de stad, waarbij onder meer huizen, een hotel en andere voorzieningen werden beschadigd.

11 uur geleden
The Ronettes-zangeres Nedra Talley Ross (80) overleden

VIRGINIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse zangeres Nedra Talley Ross is op 80-jarige leeftijd overleden. "Ze lag veilig in haar eigen bed thuis, omringd door haar familie, wetende dat ze geliefd was", schreef haar dochter in een bericht op Facebook. Talley Ross was het laatst levende lid van meidengroep The Ronettes.

11 uur geleden
VS vallen opnieuw vermeende drugsboot aan, drie doden

WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie mensen zijn omgekomen bij een aanval van het Amerikaanse leger op een vermeende drugsboot in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Dat maakte het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) in de nacht van zondag op maandag bekend op X.

13 uur geleden
WaPo: geen topveiligheidsmaatregelen voor Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.

14 uur geleden