Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky: Oekraïne aangevallen met 60 drones en 90 raketten

Zelensky: Oekraïne aangevallen met 60 drones en 90 raketten

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft Oekraïne in de nacht van donderdag op vrijdag aangevallen met meer dan zestig drones en bijna negentig raketten, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De Oekraïense luchtmacht heeft naar eigen zeggen 60 procent neergehaald.

Er is schade in onder meer Charkiv, Zaporizja en Odesa. Op meerdere plekken zijn stroomstoringen gemeld. Zelensky zegt dat "Russische terroristen" onder meer energiecentrales, een dam bij een waterkrachtcentrale en woningen van burgers hebben aangevallen.

De aanvallen hebben volgens Kyiv zeker twee mensen het leven gekost. Ook zijn er veertien gewonden. "Mijn condoleances aan de dierbaren van degenen die door deze terreur zijn omgekomen", staat in de verklaring van Zelensky op sociale media.

Zelensky roept bondgenoten van Oekraïne op meer Patriot-luchtverdedigingssystemen te sturen, een oproep die hij vaker doet. "Onze partners weten precies wat nodig is. Zij kunnen ons zeker steunen. Dit zijn noodzakelijke beslissingen. Levens moeten worden beschermd tegen de barbaren uit Moskou."

Meer uit Buitenland

Qatarese luchtvaartautoriteit staat beperkt luchtverkeer toe

DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.

1 uur geleden
Explosies gehoord in Dubai en Manama

DUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.

1 uur geleden
Luchtalarm in heel Oekraïne, meerdere doden in regio Charkiv

CHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.

1 uur geleden
Poetin betuigt solidariteit met Iraanse president Pezeshkian

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.

3 uur geleden
Amerikaanse minister: vannacht grootste bombardementen op Iran

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.

4 uur geleden
Directeur orkest Kennedy Center vertrekt om onrust rond centrum

NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.

8 uur geleden
Moedwillige inslag op ruimterots had groter effect dan gedacht

WASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.

9 uur geleden