Zelensky: Oekraïne aangevallen met 60 drones en 90 raketten
KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft Oekraïne in de nacht van donderdag op vrijdag aangevallen met meer dan zestig drones en bijna negentig raketten, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De Oekraïense luchtmacht heeft naar eigen zeggen 60 procent neergehaald.
Er is schade in onder meer Charkiv, Zaporizja en Odesa. Op meerdere plekken zijn stroomstoringen gemeld. Zelensky zegt dat "Russische terroristen" onder meer energiecentrales, een dam bij een waterkrachtcentrale en woningen van burgers hebben aangevallen.
De aanvallen hebben volgens Kyiv zeker twee mensen het leven gekost. Ook zijn er veertien gewonden. "Mijn condoleances aan de dierbaren van degenen die door deze terreur zijn omgekomen", staat in de verklaring van Zelensky op sociale media.
Zelensky roept bondgenoten van Oekraïne op meer Patriot-luchtverdedigingssystemen te sturen, een oproep die hij vaker doet. "Onze partners weten precies wat nodig is. Zij kunnen ons zeker steunen. Dit zijn noodzakelijke beslissingen. Levens moeten worden beschermd tegen de barbaren uit Moskou."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het vertrek aangekondigd van niet-essentiële overheidsmedewerkers en hun familieleden in Bahrein, Irak en Jordanië. Dat bevel heeft te maken met veiligheidsrisico's vanwege de oorlog met Iran.
15 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt tegen staatspersbureau Tasnim dat de Verenigde Staten "zware verliezen" hebben geleden door de Iraanse aanvallen. In de eerste twee dagen van de oorlog zouden 650 Amerikaanse militairen zijn gedood of verwond.
26 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran is opgelopen naar 787. Dat meldt hulporganisatie Rode Halve Maan, die spreekt over aanvallen in 153 steden.
59 minuten geledenDUQM (ANP/RTR) - Een brandstofopslag in een van de belangrijkste havens van Oman is geraakt door een droneaanval, meldt het Omaanse staatspersbureau. Het is de tweede aanval op de Duqm-haven sinds zaterdag, toen Iran begon met luchtaanvallen op landen in de regio, als reactie op Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Volgens het staatspersbureau was de schade in de haven van Duqm beperkt en zijn er geen gewonden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich pessimistisch uitgelaten over de relatie tussen zijn land en het Verenigd Koninkrijk. "Het is erg triest om te zien dat de relatie duidelijk niet meer is wat het was", zei hij tegen de Britse krant The Sun. De centrumlinkse Britse premier Keir Starmer kreeg van Trump het verwijt "niet behulpzaam" te zijn geweest.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben overheidspersoneel zonder kritieke functie opdracht gegeven Qatar en Koeweit te verlaten. Eerder waren er al berichten dat medewerkers in Bahrein, Irak en Jordanië moesten vertrekken.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israëlische militairen zijn verder het zuiden van Libanon ingetrokken, meldt Times of Israel. Het Israëlische leger was al actief in dat gebied, maar heeft zijn troepen nu verder vooruitgeschoven om een soort bufferzone te creëren.
2 uur geleden