Zelensky: Oekraïne aangevallen met 60 drones en 90 raketten
KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft Oekraïne in de nacht van donderdag op vrijdag aangevallen met meer dan zestig drones en bijna negentig raketten, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De Oekraïense luchtmacht heeft naar eigen zeggen 60 procent neergehaald.
Er is schade in onder meer Charkiv, Zaporizja en Odesa. Op meerdere plekken zijn stroomstoringen gemeld. Zelensky zegt dat "Russische terroristen" onder meer energiecentrales, een dam bij een waterkrachtcentrale en woningen van burgers hebben aangevallen.
De aanvallen hebben volgens Kyiv zeker twee mensen het leven gekost. Ook zijn er veertien gewonden. "Mijn condoleances aan de dierbaren van degenen die door deze terreur zijn omgekomen", staat in de verklaring van Zelensky op sociale media.
Zelensky roept bondgenoten van Oekraïne op meer Patriot-luchtverdedigingssystemen te sturen, een oproep die hij vaker doet. "Onze partners weten precies wat nodig is. Zij kunnen ons zeker steunen. Dit zijn noodzakelijke beslissingen. Levens moeten worden beschermd tegen de barbaren uit Moskou."
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft overleg gehad met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. Dat meldt Aoun op X. Volgens het Libanese staatshoofd werd onder meer besproken hoe de huidige beschietingen tot een einde kunnen worden gebracht. De door Iran gesteunde Hezbollah-groepering wordt al dagen onder vuur genomen door Israël, met name in het zuiden van Libanon en in delen van hoofdstad Beiroet. Daarbij vielen tot dusver bijna driehonderd doden, meldde het land eerder op zaterdag.
21 minuten geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Zware overstromingen in de Keniaanse hoofdstad Nairobi hebben aan zeker 23 mensen het leven gekost. President William Ruto heeft een noodteam samengesteld dat hulp moet gaan leveren, waarbij ook soldaten zijn ingezet.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De autoriteiten in Libanon hebben een nieuw dodental bekendgemaakt. Sinds het toegenomen geweld in het land door de Israëlische aanvallen op Hezbollah, zijn tot dusver 297 mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Ex-rapper en huidige burgemeester van Kathmandu Balendra Shah wordt de nieuwe premier van Nepal. De kiescommissie heeft zijn verkiezingsoverwinning bevestigd.
2 uur geledenROME (ANP) - Premier Giorgia Meloni heeft in felle bewoordingen de beslissing bekritiseerd van een Italiaanse jeugdrechtbank om een moeder bij haar drie kinderen weg te halen. Kinderen "behoren niet toe aan de staat, maar aan hun moeders en vaders", schreef de premier in een verklaring die op sociale media is gedeeld en waar persbureau ANSA uit citeert.
2 uur geledenTEL AVIV/JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen met meer dan tachtig vliegtuigen weer aanvallen op Iran uitgevoerd, onder meer op een opslagplaats van ballistische raketten en een universiteit die wordt gerund door de Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Het leger stelt dat de Imam Hossein Universiteit in Teheran een verzamelplaats was voor leden van de garde en daarom een militair doel.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iraniërs gedreigd met nog zwaardere aanvallen waarbij ook meer groepen mensen of plaatsen doelwit worden. Trump zei dat "gebieden en groepen mensen die tot nu toe niet als doelwit werden beschouwd, serieus worden overwogen voor volledige vernietiging en zekere dood". Dat is volgens hem het gevolg van de houding van Iran.
4 uur geleden