Zelensky: Oekraïne aangevallen met 60 drones en 90 raketten
KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft Oekraïne in de nacht van donderdag op vrijdag aangevallen met meer dan zestig drones en bijna negentig raketten, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De Oekraïense luchtmacht heeft naar eigen zeggen 60 procent neergehaald.
Er is schade in onder meer Charkiv, Zaporizja en Odesa. Op meerdere plekken zijn stroomstoringen gemeld. Zelensky zegt dat "Russische terroristen" onder meer energiecentrales, een dam bij een waterkrachtcentrale en woningen van burgers hebben aangevallen.
De aanvallen hebben volgens Kyiv zeker twee mensen het leven gekost. Ook zijn er veertien gewonden. "Mijn condoleances aan de dierbaren van degenen die door deze terreur zijn omgekomen", staat in de verklaring van Zelensky op sociale media.
Zelensky roept bondgenoten van Oekraïne op meer Patriot-luchtverdedigingssystemen te sturen, een oproep die hij vaker doet. "Onze partners weten precies wat nodig is. Zij kunnen ons zeker steunen. Dit zijn noodzakelijke beslissingen. Levens moeten worden beschermd tegen de barbaren uit Moskou."
Meer uit Buitenland
JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Europese leiders hebben boos gereageerd op berichten dat Rusland bij aanvallen op Oekraïne een Oresjnik-raket zou hebben gebruikt. De Duitse bondskanselier Friedrich Merz sprak van een escalatie en ook de Franse president Emmanuel Macron veroordeelde de aanval scherp.
7 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De Turkse autoriteiten hebben opdracht gegeven tot een ontruiming van het hoofdkwartier van oppositiepartij CHP. Dat bevel volgde op een rechterlijke uitspraak waarin partijleider Özgür Özel wordt afgezet.
7 uur geleden