Zelensky: Oekraïne aangevallen met 60 drones en 90 raketten
KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft Oekraïne in de nacht van donderdag op vrijdag aangevallen met meer dan zestig drones en bijna negentig raketten, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De Oekraïense luchtmacht heeft naar eigen zeggen 60 procent neergehaald.
Er is schade in onder meer Charkiv, Zaporizja en Odesa. Op meerdere plekken zijn stroomstoringen gemeld. Zelensky zegt dat "Russische terroristen" onder meer energiecentrales, een dam bij een waterkrachtcentrale en woningen van burgers hebben aangevallen.
De aanvallen hebben volgens Kyiv zeker twee mensen het leven gekost. Ook zijn er veertien gewonden. "Mijn condoleances aan de dierbaren van degenen die door deze terreur zijn omgekomen", staat in de verklaring van Zelensky op sociale media.
Zelensky roept bondgenoten van Oekraïne op meer Patriot-luchtverdedigingssystemen te sturen, een oproep die hij vaker doet. "Onze partners weten precies wat nodig is. Zij kunnen ons zeker steunen. Dit zijn noodzakelijke beslissingen. Levens moeten worden beschermd tegen de barbaren uit Moskou."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Een steekpartij waarbij twee gewonden vielen in de Londense wijk Golders Green is officieel aangemerkt als terroristisch incident, meldt de politie. Die zegt te onderzoeken of de aanval specifiek gericht was op de Joodse gemeenschap in de wijk.
15 minuten geledenTUMBLER RIDGE (ANP/RTR) - Familieleden van slachtoffers van een dodelijke schietpartij in Canada in februari hebben een rechtszaak aangespannen tegen OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT. Het bedrijf zou de schutter acht maanden voor de aanslag als dreiging hebben aangemerkt, maar daarna niet de politie hebben gewaarschuwd.
25 minuten geledenBAMAKO (ANP/AFP) - Het Malinese regime zal "vroeg of laat" vallen, zegt een woordvoerder van het Azawad Liberation Front (FLA). De separatisten eisen dat de Russische troepen die het leger steunen direct vertrekken.
34 minuten geledenLONDEN (ANP) - De man die eerder op woensdag in de Londense wijk Golders Green instak op omstanders, wordt verdacht van poging tot moord. Dat meldt de Metropolitan Police. Twee gewonden zijn met steekwonden overgebracht naar het ziekenhuis. Zij verkeren in stabiele toestand, maar volgens de BBC zou hun toestand wel ernstig zijn. Ook naar toegesnelde agenten werd uitgehaald met het mes; zij raakten niet gewond.
1 uur geledenVERDEN (ANP/AFP/DPA) - Het Duitse Openbaar Ministerie heeft vijftien jaar cel geëist tegen oud-lid van de Rote Armee Fraktion (RAF) Daniela Klette. De zaak gaat over overvallen die ze vanaf 1999 zou hebben gepleegd met twee anderen, terwijl ze op de vlucht was.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Twee Joodse mannen zijn neergestoken in Golders Green, een wijk in Londen met een relatief hoog aantal Joodse inwoners, meldt de BBC. Een man werd gearresteerd, aldus de lokale tak van de Joodse civiele beveiligingsorganisatie Shomrim op X. De Britse publieke omroep zegt dat de twee slachtoffers er slecht aan toe zijn.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft woensdag met een overweldigende meerderheid ingestemd met een wijziging van de EU-kieswet, waardoor zwangere Europarlementariërs zich tijdens hun zwangerschapsverlof kunnen laten vervangen. Van de 648 aanwezige Europarlementariërs stemden er 616 voor en 24 tegen. Acht leden onthielden zich van stemming.
3 uur geleden