
Zelensky noemt op NAVO-top nog hoger dodental aanvallen Rusland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zei dinsdag (lokale tijd) aan de zijlijn van een NAVO-top in Washington dat 43 mensen zijn omgekomen bij Russische aanvallen op Oekraïne maandag. Eerder meldde hij op sociale media 38 doden.
"Drieënveertig mensen werden gedood door deze aanval", zei Zelensky in een toespraak voor een denktank in Washington. Daarmee refereerde hij aan Russische raketaanvallen die maandag plaatsvonden in Kyiv, Kryvyi Rih en Dnipro. In Kyiv werd een groot kinderziekenhuis beschadigd.
Het Kremlin zei dinsdag dat het ziekenhuis in Kyiv niet is getroffen door Rusland, maar door een luchtafweerraket. Het land ontkent sinds het begin van de Russische invasie in februari 2022 aanvallen uit te voeren op burgerdoelen.
Zelensky prees dinsdag de NAVO-bondgenoten voor het beloven van meer luchtverdediging om Oekraïne te helpen zichzelf te beschermen tegen Russische drone- en raketaanvallen.
Meer uit Buitenland
BOGOTA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Colombiaanse presidentskandidaat Miguel Uribe is zaterdag beschoten tijdens een campagne-evenement in hoofdstad Bogota. De 39-jarige rechtse oppositiesenator raakte volgens Colombiaanse media ernstig gewond.
16 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - In de Amerikaanse stad Los Angeles zijn zaterdag opnieuw mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen aanhoudingen van immigranten door immigratiedienst ICE. Stephen Miller, een belangrijke adviseur van president Donald Trump, veroordeelde de protesten en noemde die een "opstand" tegen de Verenigde Staten.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Een 30-jarige vrouw heeft in München zeker twee mensen neergestoken. Ze is door de politie neergeschoten en overleed later in het ziekenhuis aan haar verwondingen, bevestigt de politie.
5 uur geledenCHARKIV (ANP/DPA) - Rusland heeft opnieuw de Oost-Oekraïense stad Charkiv gebombardeerd. Daarbij is een 30-jarige vrouw gedood, meldt de gouverneur van de regio. President Volodymyr Zelensky zegt dat naast de dode ook meer dan veertig gewonden zijn gevallen.
6 uur geledenPASSAU (ANP/DPA) - In Passau in het zuidoosten van Duitsland is een man met zijn auto ingereden op een groep mensen. Vijf mensen zijn daarbij gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Niemand verkeert in levensgevaar. De politie sluit niet uit dat er opzet in het spel was.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Miljardair Elon Musk heeft de tweet verwijderd waarin hij zei dat president Donald Trump voorkomt in de dossiers van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Ook andere tweets zijn verwijderd.
8 uur geledenJAGODA (ANP) - Politie en sociaal werkers in Bulgarije hebben 75 zwaar verwaarloosde bejaarden aangetroffen in twee illegale tehuizen. Mensen waren vastgebonden aan bedden, werden verdoofd en geslagen, meldt het Bulgaarse ministerie van Binnenlandse Zaken, dat spreekt van "martelkamers". Vijf mensen zijn aangehouden.
8 uur geleden