Zelensky: nieuw overleg tussen Oekraïne en Rusland op woensdag
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne en Rusland gaan woensdag opnieuw met elkaar in overleg, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De gesprekken vinden volgens hem wederom plaats in Turkije.
Volgens Zelensky worden dinsdag details bekendgemaakt. Het wordt de derde ontmoeting tussen de twee landen in relatief korte tijd. De strijdende partijen kwamen in mei en juni ook bij elkaar, onder Amerikaanse druk. Daarvoor was er bijna drie jaar geen direct overleg tussen Oekraïne en Rusland.
De twee eerdere gespreksrondes in Istanbul leidden alleen tot de uitwisseling van grote groepen gevangenen. Een doorbraak in de vredesbesprekingen bleef uit. Rusland heeft daarna grote aanvallen op Oekraïne uitgevoerd, waarbij volgens Kyiv recordaantallen drones werden ingezet, en meer Oekraïens grondgebied veroverd.
De Amerikaanse president Donald Trump wil de oorlog snel beëindigen en is gefrustreerd geraakt over het uitblijven van een bestand. Hij gaf Rusland vorige week vijftig dagen om tot een staakt-het-vuren te komen en dreigde met sancties als het land zich niet aan die deadline houdt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig directeur van de FBI James Comey is voor de derde keer aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. Volgens de aanklacht deelde hij in oktober 2016 geheime informatie over de nationale veiligheid met een verslaggever van The New York Times.
39 minuten geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.
4 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.
7 uur geledenCHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
7 uur geleden