Zelensky neemt Biden verspreking niet kwalijk
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky neemt het zijn Amerikaanse ambtgenoot Joe Biden niet kwalijk dat hij hem per ongeluk voorstelde als de Russische president Vladimir Poetin. Deze fout kan als vergeten worden beschouwd gezien alle steun die de Verenigde Staten aan Oekraïne hebben gegeven, aldus Zelensky.
"Het is een fout. Ik denk dat de Verenigde Staten de Oekraïners veel steun hebben gegeven. Sommige fouten kunnen we wel vergeten, denk ik", aldus Zelensky. Hij zei dat bij aankomst in Ierland, waar hij een ontmoeting heeft met premier Simon Harris. De Oekraïense president is op doorreis vanuit de Verenigde Staten. Daar was hij bij de NAVO-top in Washington.
Biden maakte de fout donderdag aan het einde van de top. "Nu geef ik het woord aan de president van Oekraïne, die net zo veel moed als vastberadenheid heeft. Dames en heren: president Poetin", zei hij tegenover verslaggevers. Biden corrigeerde zichzelf enkele seconden later. "President Poetin? Hij gaat president Poetin verslaan."
Andere verspreking
Biden grapte dat hij de verspreking maakte omdat hij "zo gefocust is op het verslaan van Poetin". Zelensky zei toen dat hij "beter is" dan Poetin. Biden stemde in. Dit was niet de enige fout die de Amerikaanse president tijdens het persmoment maakte. Op een vraag over vicepresident Kamala Harris en Donald Trump haalde hij de twee namen door elkaar. Hij verwees naar Harris met "vicepresident Trump".
De Amerikaanse president ligt onder een vergrootglas sinds het slecht verlopen debat met Trump van eind juni. Binnen de Democratische Partij zijn twijfels ontstaan of de 81-jarige Biden nog wel de juiste kandidaat is voor de presidentsverkiezingen in november. Meerdere leden hebben hem opgeroepen een stap terug te doen. Biden heeft herhaaldelijk gezegd zijn verkiezingscampagne voort te zetten, omdat hij democratisch is gekozen tot de presidentskandidaat van de Democraten.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft volgens media bevestigd dat de grote aanval met raketten en drones in de nacht van zaterdag op zondag een vergeldingsaanval was voor de beschieting van burgerdoelen in het door Rusland ingelijfde oosten van Oekraïne. In de regio Loehansk werd afgelopen week bij Oekraïense droneaanvallen een studentencomplex met slaapzalen getroffen, waarbij 21 doden en 42 gewonden vielen volgens de plaatselijke autoriteiten.
18 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is optimistisch over een voorlopige deal met Iran en hoopt dat die zondag nog kan worden aangekondigd.
51 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
8 uur geleden