Zelensky neemt Biden verspreking niet kwalijk
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky neemt het zijn Amerikaanse ambtgenoot Joe Biden niet kwalijk dat hij hem per ongeluk voorstelde als de Russische president Vladimir Poetin. Deze fout kan als vergeten worden beschouwd gezien alle steun die de Verenigde Staten aan Oekraïne hebben gegeven, aldus Zelensky.
"Het is een fout. Ik denk dat de Verenigde Staten de Oekraïners veel steun hebben gegeven. Sommige fouten kunnen we wel vergeten, denk ik", aldus Zelensky. Hij zei dat bij aankomst in Ierland, waar hij een ontmoeting heeft met premier Simon Harris. De Oekraïense president is op doorreis vanuit de Verenigde Staten. Daar was hij bij de NAVO-top in Washington.
Biden maakte de fout donderdag aan het einde van de top. "Nu geef ik het woord aan de president van Oekraïne, die net zo veel moed als vastberadenheid heeft. Dames en heren: president Poetin", zei hij tegenover verslaggevers. Biden corrigeerde zichzelf enkele seconden later. "President Poetin? Hij gaat president Poetin verslaan."
Andere verspreking
Biden grapte dat hij de verspreking maakte omdat hij "zo gefocust is op het verslaan van Poetin". Zelensky zei toen dat hij "beter is" dan Poetin. Biden stemde in. Dit was niet de enige fout die de Amerikaanse president tijdens het persmoment maakte. Op een vraag over vicepresident Kamala Harris en Donald Trump haalde hij de twee namen door elkaar. Hij verwees naar Harris met "vicepresident Trump".
De Amerikaanse president ligt onder een vergrootglas sinds het slecht verlopen debat met Trump van eind juni. Binnen de Democratische Partij zijn twijfels ontstaan of de 81-jarige Biden nog wel de juiste kandidaat is voor de presidentsverkiezingen in november. Meerdere leden hebben hem opgeroepen een stap terug te doen. Biden heeft herhaaldelijk gezegd zijn verkiezingscampagne voort te zetten, omdat hij democratisch is gekozen tot de presidentskandidaat van de Democraten.
Meer uit Buitenland
CAPE CANAVERAL (ANP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.
12 minuten geledenARLINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie is opnieuw teruggefloten in een poging de mediatoegang tot het Pentagon in te perken. Eerder werden pogingen daartoe al gezien als ongrondwettelijk en had een rechter opgedragen enkele journalisten van The New York Times weer een accreditatie te verlenen.
16 minuten geledenPHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
10 uur geleden