Zelensky na twee jaar oorlog: we zullen winnen
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zwoer zaterdag dat zijn land Rusland zal verslaan in de oorlog. Het is precies twee jaar geleden dat Rusland de grootschalige invasie in Oekraïne begon.
"We hebben 730 dagen van ons leven hiervoor gevochten. We zullen winnen op de beste dag van ons leven", zo sprak de Oekraïense leider in een videotoespraak opgenomen op vliegveld Hostomel. Het vliegveld was in de eerste dagen van de invasie doelwit van Russische aanvallen.
De president ontving de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de premiers van Canada, Italië en België op de luchthaven voor een ceremonie. Zij legden bloemen neer voor omgekomen Oekraïense strijders. Zelensky omhelsde de leiders en reikte medailles uit aan soldaten.
"Ieder normaal persoon wil dat de oorlog eindigt. Geen van ons zal het laten gebeuren dat een einde komt aan Oekraïne." Zelensky benadrukte dat de oorlog moest eindigen "op onze voorwaarden".
De videoboodschap van Zelensky werd onder meer uitgezonden bij een herdenkingsbijeenkomst in het Beatrixgebouw in Utrecht.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
15 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
38 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).
1 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 65. De regering zet een fonds van 300 miljoen Hongkongse dollar (ruim 33 miljoen euro) op om de getroffen bewoners te helpen.
1 uur geledenBISSAU (ANP/RTR/AFP) - De krijgsmacht van Guinee-Bissau heeft na een staatsgreep een hoge militair naar voren geschoven om het land te leiden. Generaal Horta Nta Na Man trad donderdag aan als interim-leider.
1 uur geledenERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".
2 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.
2 uur geleden