Zelensky na overleg met Amerikaanse gezant: productief gesprek
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt een "productief gesprek" te hebben gevoerd met Keith Kellogg, de Amerikaanse gezant voor Oekraïne. Ze hadden het over "het pad naar vrede" en de inspanningen daarvoor, aldus Zelensky op sociale media.
Het overleg ging over onder meer het versterken van de Oekraïense luchtverdediging, de gezamenlijke productie en aanschaf van verdedigingswapens in samenwerking met Europa en sancties tegen Rusland en landen "die Rusland helpen". "We hopen op Amerikaans leiderschap, aangezien het duidelijk is dat Moskou niet zal stoppen tenzij zijn onredelijke ambities worden beteugeld door kracht", voegt Zelensky eraan toe.
Kellogg arriveerde maandag in Kyiv en wil een week in Oekraïne blijven. De ontmoeting met Zelensky komt op dezelfde dag als een aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump. Die komt maandag naar eigen zeggen met een "belangrijke verklaring" over Rusland.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran kondigt represailles aan tegen de Verenigde Staten, nadat het Amerikaanse leger in de nacht van dinsdag op woensdag luchtaanvallen uitvoerde op Iraanse doelen rond de Straat van Hormuz. Volgens nieuwszender IRIB waren er zes explosies te horen op het Iraanse eiland Qeshm, zeven in de stad Sirik en nog meer in de grote havenstad Bandar Abbas.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ook Bernie Sanders dringt er bij de Democratische kandidaat Graham Platner op aan zich terug te trekken uit de senaatsrace in de Amerikaanse staat Maine. Sanders, een onafhankelijke senator die deel uitmaakt van de Democratische fractie in de Senaat, was de prominentste voorstander van de progressieve Platner in Washington.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - Het dodental van de dubbele aardbeving die Venezuela op 24 juni trof, is opgelopen tot 3685. "Officiële cijfers per 7 juli: 3685 doden, 16.740 gewonden", aldus een verklaring van de regering, waarin geen melding werd gemaakt van het aantal vermisten. Zondag stond het aantal doden nog op 3535.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft een reeks "krachtige" luchtaanvallen op Iran uitgevoerd, meldt het Amerikaanse centrale commando CENTCOM op X.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse radicaalrechtse politica Marine Le Pen stelt zich toch verkiesbaar bij de komende presidentsverkiezingen in Frankrijk in 2027. Dat maakte ze dinsdagavond bekend. Eerder op de dag werd Le Pen in hoger beroep veroordeeld voor misbruik van EU-geld. Ze kondigde aan tegen de uitspraak in cassatie te gaan.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse prins Harry vindt dat hij en de andere aanklagers in de Daily Mail-zaak geen gerechtigheid hebben gekregen. "We kwamen naar de rechtbank voor gerechtigheid en verantwoording. Maar we hebben geen van beide gekregen", liet de prins in een verklaring aan Britse media weten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meerdere straten in het centrum van Manhattan zijn afgesloten vanwege instortingsgevaar van een wolkenkrabber. Volgens burgemeester Zohran Mamdani van New York blijft het 37 verdiepingen tellende gebouw bewegen. Hij beschreef de situatie als ernstig en heeft een groot gebied om de toren heen afgesloten.
8 uur geleden