Zelensky na aankomst in Duitsland ontvangen door president
BERLIJN (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is aangekomen in Duitsland. Hij landde in Berlijn en is daarna ontvangen door president Frank-Walter Steinmeier. Het is het eerste bezoek van de Oekraïense leider aan Duitsland sinds Rusland zijn land binnenviel.
Zelensky bevestigde in de nacht van zaterdag op zondag dat hij was aangekomen in Duitsland. "Al in Berlijn", schreef hij op Twitter. "Wapens. Groot pakket. Luchtverdediging. Reconstructie. EU. NAVO. Veiligheid", vervolgde hij in het korte bericht. Duitsland heeft zaterdag zijn grootste wapenpakket voor Oekraïne tot dusver toegezegd. Dat heeft een waarde van 2,7 miljard euro.
Zelensky arriveerde later bij het presidentiële slot Bellevue voor een gesprek met Steinmeier. Daar tekende hij het gastenboek. "In de zwaarste periode in de recente geschiedenis van Oekraïne bleek Duitsland een ware vriend en betrouwbare bondgenoot te zijn", schreef hij in het Engels. Hij sloot af met de woorden: "Glorie aan Oekraïne. Danke Deutschland."
Veiligheidsmaatregelen
De Oekraïense leider wordt ook ontvangen door bondskanselier Olaf Scholz. De autoriteiten hebben vanwege het bezoek strenge veiligheidsmaatregelen genomen in delen van Berlijn. Zo mogen boten niet in de buurt komen van het Bundeskanzleramt, het kantoor van Scholz. Omwonenden kregen het verzoek niet zonder identiteitsbewijs de deur uit te gaan.
In de loop van de middag krijgt Zelensky in Aken de prestigieuze Karelsprijs toegekend. Die wil hij volgens Duitse media persoonlijk in ontvangst nemen. De prijs wordt sinds 1950 jaarlijks toegekend aan mensen die zich inzetten voor de Europese eenheid.
Zelensky bracht zaterdag een bezoek aan Italië. Daar trof hij onder meer premier Giorgia Meloni en paus Franciscus. Hij vloog later in een Duits regeringstoestel naar Berlijn met een escorte van de Duitse luchtmacht.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
6 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
38 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.
3 uur geledenLGOV (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone heeft een tankstation in de stad Lgov in de Russische regio Koersk geraakt, meldde de regionale gouverneur zaterdag. Er zouden drie mensen gewond zijn geraakt, onder wie een kind. De aanval zou plaats hebben gevonden nadat het paasbestand was ingegaan.
4 uur geleden