Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky na aankomst in Duitsland ontvangen door president

Zelensky na aankomst in Duitsland ontvangen door president

BERLIJN (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is aangekomen in Duitsland. Hij landde in Berlijn en is daarna ontvangen door president Frank-Walter Steinmeier. Het is het eerste bezoek van de Oekraïense leider aan Duitsland sinds Rusland zijn land binnenviel.

Zelensky bevestigde in de nacht van zaterdag op zondag dat hij was aangekomen in Duitsland. "Al in Berlijn", schreef hij op Twitter. "Wapens. Groot pakket. Luchtverdediging. Reconstructie. EU. NAVO. Veiligheid", vervolgde hij in het korte bericht. Duitsland heeft zaterdag zijn grootste wapenpakket voor Oekraïne tot dusver toegezegd. Dat heeft een waarde van 2,7 miljard euro.

Zelensky arriveerde later bij het presidentiële slot Bellevue voor een gesprek met Steinmeier. Daar tekende hij het gastenboek. "In de zwaarste periode in de recente geschiedenis van Oekraïne bleek Duitsland een ware vriend en betrouwbare bondgenoot te zijn", schreef hij in het Engels. Hij sloot af met de woorden: "Glorie aan Oekraïne. Danke Deutschland."

Veiligheidsmaatregelen

De Oekraïense leider wordt ook ontvangen door bondskanselier Olaf Scholz. De autoriteiten hebben vanwege het bezoek strenge veiligheidsmaatregelen genomen in delen van Berlijn. Zo mogen boten niet in de buurt komen van het Bundeskanzleramt, het kantoor van Scholz. Omwonenden kregen het verzoek niet zonder identiteitsbewijs de deur uit te gaan.

In de loop van de middag krijgt Zelensky in Aken de prestigieuze Karelsprijs toegekend. Die wil hij volgens Duitse media persoonlijk in ontvangst nemen. De prijs wordt sinds 1950 jaarlijks toegekend aan mensen die zich inzetten voor de Europese eenheid.

Zelensky bracht zaterdag een bezoek aan Italië. Daar trof hij onder meer premier Giorgia Meloni en paus Franciscus. Hij vloog later in een Duits regeringstoestel naar Berlijn met een escorte van de Duitse luchtmacht.

Meer uit Buitenland

Meerdere doden door lawines in Noord-Italiaanse Alpen

SONDRIO (ANP/DPA) - Zeker vier mensen zijn omgekomen bij meerdere lawines in de Noord-Italiaanse Alpen. Er raakten ook skiërs gewond. In het Valtellina-gebied sleurde een lawine drie skitoeristen mee, waarvan er twee stierven. In de regio Trentino-Zuid-Tirol meldde de Italiaanse bergreddingsdienst twee lawines met elk één dode.

23 minuten geleden
Rellen bij protest in Milaan tegen Olympische Winterspelen

MILAAN (ANP/AFP) - Bij een protest in de Noord-Italiaanse stad Milaan tegen de Olympische Winterspelen zijn rellen uitgebroken. Een groep van enkele tientallen gemaskerde personen splitste zich af en zocht de confrontatie met de politie. Ze gooiden vuurwerk en stenen naar de politie, die hen met waterkanonnen en traangas uiteendreef.

4 uur geleden
Eerste formele bijeenkomst Raad van Vrede gepland op 19 februari

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump wil de eerste formele zitting van zijn Raad van Vrede op 19 februari in Washington houden, volgens een Amerikaanse functionaris. De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zaterdag gezegd dat hij ook is uitgenodigd en binnen twee weken naar Washington gaat.

7 uur geleden
Britse ex-premier beschuldigt 'bedrieger' Mandelson van verraad

LONDEN (ANP) - De voormalige Britse premier Gordon Brown vindt dat de ooit prominente Labour-politicus en ex-minister Peter Mandelson "het land heeft verraden". Naar verluidt zou Mandelson vertrouwelijke informatie van de regering hebben gelekt aan de Amerikaanse investeerder en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mandelson was onder Brown minister van Handel en had goede relaties met de inmiddels overleden Epstein, zowel op persoonlijk als zakelijk vlak. Dat blijkt uit onlangs door de VS geopenbaarde mailwisselingen.

10 uur geleden
Zelensky: VS willen nog voor de zomer einde aan oorlog

KYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten willen dat er tegen juni een vredesakkoord ligt tussen Rusland en Oekraïne en hebben voorgesteld om komende week nieuwe besprekingen te houden in Miami. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Het is volgens het staatshoofd voor het eerst dat de strijdende partijen elkaar daar zullen treffen. Eerder werd daar al overlegd via de bemiddelende partij, de VS. Kyiv heeft ingestemd met het voorstel.

13 uur geleden
Clintons pleiten voor publieke getuigenis over Epstein-banden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton en zijn vrouw en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton willen dat hun verklaring over hun banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein niet achter gesloten deuren plaatsvindt. Op X schrijft het voormalige staatshoofd (1993-2001) dat een niet-publieke verklaring, zoals nu het plan is, zou neerkomen op een schijnproces en "pure politiek". "Laten we stoppen met deze spelletjes en dit op de juiste manier doen: middels een publieke verklaring."

13 uur geleden
NAVO-centra in Nederland maken zich op voor vertrek Amerikanen

UTRECHT (ANP) - De Verenigde Staten trekken Amerikaanse medewerkers terug uit NAVO-kenniscentra in Nederland. De twee zogeheten Centres of Excellence (COE's) in Utrecht en Den Haag maken zich op voor een "herijking" van de Amerikaanse aanwezigheid, meldt een van de centra. Hoeveel Amerikanen er precies vertrekken en welke weerslag dat heeft op de centra kunnen ze nog niet inschatten.

14 uur geleden