Zelensky mikt op tweede vredestop in november
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt in november navolging te kunnen geven aan een internationale top over vrede in zijn land. Hij verwacht dat Oekraïne dan op een tweede top met een volledig uitgewerkt vredesplan kan komen.
Vorige maand kwamen 92 landen samen voor de eerste top in Zwitserland. Rusland was toen niet uitgenodigd, maar Zelensky hoopt dat er dit keer wel een Russische afvaardiging zal zijn. Het Kremlin liet vorige week al weten geen interesse te hebben in zo'n internationale top, omdat die weer enkel gefocust zou zijn op Oekraïense plannen en geen ruimte zou bieden aan de standpunten van Moskou.
Bij de vorige top tekenden tientallen landen een slotverklaring waarin werd opgeroepen tot dialoog met Rusland, omdat er geen vrede bereikt kan worden zonder overleg met dat land. Zelensky zei toen al te hopen op een snelle nieuwe top, maar nog heeft geen land aangeboden die te organiseren.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Een Iraanse delegatie gaat donderdagavond naar Pakistan om er "ernstige gesprekken" te hebben over het tienpuntenplan voor een bestand in de regio. Dit zei de Iraanse ambassadeur in Pakistan, Reza Amiri Moghaddam.
14 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - VN-chef António Guterres veroordeelt "de massale aanvallen" van Israël op Libanon waarbij "honderden burgers gedood zijn of gewond geraakt zijn, onder wie kinderen". Guterres is bezorgd over het sterk toenemende aantal burgerslachtoffers bij de Israëlische aanvallen.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - "Alle Amerikaanse schepen, vliegtuigen en militairen (...) blijven in en rond Iran", schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social, "totdat de daadwerkelijk gesloten overeenkomst volledig is nageleefd".
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse man die ervan werd beschuldigd vrouwen te hebben gewurgd, hun lichamen te hebben versneden en hun stoffelijke resten te hebben verspreid, heeft schuld bekend aan acht moorden. Hiermee is een mysterie opgelost dat tientallen jaren voortsleepte: de zogeheten Gilgo Beach-moorden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte valt de Amerikaanse president Donald Trump bij in diens kritiek op Europese NAVO-landen. Die hebben inderdaad niet allemaal in de oorlog met Iran de hulp geboden die ze de Verenigde Staten wel ooit beloofd hebben, zei Rutte na een bezoek aan Trump. Maar hij heeft Trump ook gewezen op goede voorbeelden, zei hij in een interview met CNN.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
12 uur geledenLOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
12 uur geleden