Zelensky meldt vrijlating Oekraïense burgers door Rusland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat vrijdag tien burgers zijn vrijgelaten door Rusland. Het komt zelden voor dat een van de landen burgers van het andere land vrijlaat.
Zelensky meldt niet of Oekraïne in ruil Russische burgers heeft vrijgelaten. "Ze zijn nu allemaal vrij en thuis in Oekraïne", staat in een verklaring op sociale media. Hij bedankt onder meer het Vaticaan, dat heeft bijgedragen aan de vrijlating van de Oekraïners.
De groep van tien bestaat onder anderen uit een politicus en twee priesters. Een van de Oekraïners zat volgens Zelensky al sinds 2016 vast. Hij werd in het oosten van Oekraïne opgepakt, in een gebied dat destijds onder controle stond van pro-Russische separatisten. Vijf Oekraïners werden opgepakt in Belarus, een nauwe bondgenoot van Rusland.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
9 minuten geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de blokkade van kracht blijft tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
1 uur geledenWISMAR (ANP) - De Duitse organisatoren van de reddingsactie voor walvis Timmy blijven hoop houden dat het dier bevrijd kan worden. De bultrug heeft "een reële kans om daar weg te komen", zei dierenarts Janine Bahr-van Gemmert tijdens een persconferentie.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer is naar eigen zeggen "verbijsterd" dat hij destijds niet voldoende is ingelicht over Peter Mandelson, die hij in 2024 ambassadeur in Washington maakte. "Dat me niet is gezegd dat Mandelson de veiligheidscheck niet was doorgekomen voor hij werd benoemd, is verbijsterend", aldus de premier. "En niet alleen werd mij niks gezegd, geen enkele minister werd op de hoogte gesteld en daar ben ik woedend over", aldus Starmer.
3 uur geleden