Zelensky meldt vrijlating Oekraïense burgers door Rusland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat vrijdag tien burgers zijn vrijgelaten door Rusland. Het komt zelden voor dat een van de landen burgers van het andere land vrijlaat.
Zelensky meldt niet of Oekraïne in ruil Russische burgers heeft vrijgelaten. "Ze zijn nu allemaal vrij en thuis in Oekraïne", staat in een verklaring op sociale media. Hij bedankt onder meer het Vaticaan, dat heeft bijgedragen aan de vrijlating van de Oekraïners.
De groep van tien bestaat onder anderen uit een politicus en twee priesters. Een van de Oekraïners zat volgens Zelensky al sinds 2016 vast. Hij werd in het oosten van Oekraïne opgepakt, in een gebied dat destijds onder controle stond van pro-Russische separatisten. Vijf Oekraïners werden opgepakt in Belarus, een nauwe bondgenoot van Rusland.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft met succes de nieuwe Boerevestnik-kruisraket getest, meldt president Vladimir Poetin. Volgens hem kan die "onoverwinnelijke" nucleair aangedreven raket elk luchtverdedigingssysteem ontwijken.
9 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - De Koerdische militante beweging PKK trekt al haar troepen terug uit Turkije, het land waar ze decennialang tegen vocht voor een eigen staat. De PKK besloot eerder dit jaar al zichzelf op te heffen en is momenteel bezig te ontwapenen.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP/RTR) - De Noord-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken Choe Son-hui bezoekt binnenkort Rusland en Belarus. Volgens het Russische staatspersbureau RIA Novosti duurt de reis van zondag tot en met dinsdag.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Thailand en Cambodja hebben zondag een eerder overeengekomen wapenstilstand officieel bekrachtigd. De Cambodjaanse premier Hun Manet en zijn Thaise ambtgenoot Anutin Charnvirakul ondertekenden de overeenkomst in Kuala Lumpur, in het bijzijn van de Amerikaanse president Donald Trump en de Maleisische premier Anwar Ibrahim.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/DPA) - Bij een Russische luchtaanval op Kyiv zijn drie doden gevallen. Ook raakten 29 mensen gewond, onder wie zes kinderen. Dat heeft burgemeester Vitali Klitsjko gemeld op Telegram.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP) - Oost-Timor is toegelaten tot ASEAN, het samenwerkingsverband van Zuidoost-Aziatische landen. Het land diende in 2011 voor het eerst een aanvraag in om onderdeel te worden van het verband en mag sinds 2022 vergaderingen bijwonen, maar werd zondag pas volwaardig lid.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft zaterdag weer luchtaanvallen uitgevoerd op Libanon. Bij twee aanvallen in het zuiden van het land kwamen volgens het Libanese leger twee personen om het leven. Israël zegt een Hezbollah-commandant te hebben gedood.
8 uur geleden