Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky maakt ondanks spanningen korte stop in Polen

Zelensky maakt ondanks spanningen korte stop in Polen

LUBLIN (ANP/AFP) - Op zijn terugweg van de Verenigde Staten en Canada heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky een korte stop gemaakt in Polen. Het bezoek komt op een moment dat de twee landen met elkaar in de clinch liggen over de export van graan.

In Lublin, in het oosten van Polen op ongeveer 70 kilometer van de grens met Oekraïne, overhandigde Zelensky onderscheidingen aan onder anderen de journaliste Bianka Zalewska, die humanitaire hulp aan Oekraïne heeft georganiseerd en gewonde kinderen naar Poolse ziekenhuizen bracht. En ook aan Damian Duda, die met een team van dokters aan de grens gewonde soldaten verzorgde.

De spanningen tussen Polen en Oekraïne, die in principe bekendstaan als sterke bondgenoten, zijn de voorbije weken opgelopen nadat Polen een embargo had verlengd op Oekraïens graan, naar eigen zeggen om Poolse boeren te beschermen. Bij de Verenigde Naties beschreef Zelensky dat als "politiek theater" waarvan alleen Rusland profiteert. Als reactie daarop vroeg de Poolse premier Zelensky zijn land "nooit meer op die manier te beledigen".

Volgens Poolse media heeft Zelensky in Polen geen overheidsfunctionarissen ontmoet. Wel dankt hij op X, voorheen Twitter, Polen voor zijn "onschatbare steun en solidariteit en zijn bijdrage aan het beschermen van vrijheid in heel Europa".

Meer uit Buitenland

Noord-Korea lanceert opnieuw een raket

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft vrijdag zeker één raket gelanceerd in de richting van de Japanse Zee, melden de Zuid-Koreaanse krijgsmacht en Japan. Het gaat vermoedelijk om een ballistische raket met een kort bereik.

28 minuten geleden
Doden door tyfoon Kalmaegi in Vietnam

HANOI (ANP/AFP/RTR) - Tyfoon Kalmaegi heeft donderdag in Vietnam zeker vijf levens geëist toen hij bij de centrale kust aan land kwam, zo maakte het Vietnamese ministerie van Milieu bekend. Zeven mensen raakten gewond.

2 uur geleden
Meerdere doden bij Amerikaanse aanval op boot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft in internationale wateren in het Caribisch gebied drie mannen gedood bij een aanval op een verdachte drugsboot. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth donderdag.

3 uur geleden
Trump: snel een internationale stabiliseringsmacht naar Gaza

WASHINGTON (ANP) - Er komen "zeer spoedig" internationale grondtroepen in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump bij een ontmoeting met Centraal-Aziatische leiders in het Witte Huis.

4 uur geleden
Dodental vliegtuigcrash Louisville, VS loopt opnieuw op

LOUISVILLE (ANP) - Het dodental ten gevolge van de crash met het UPS-vrachtvliegtuig in Louisville in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen tot 13. Dat zei burgemeester Craig Greenberg van Louisville donderdag op X.

5 uur geleden
Oekraïne positief over gesprekken over Tomahawks met VS

WASHINGTON (ANP) - Oekraïne is in "positieve gesprekken" verwikkeld met de Verenigde Staten om Tomahawkraketten en andere langeafstandswapens te kopen, zelfs nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat hij die wapens niet naar Oekraïne wilde sturen. Dat zei de Oekraïense ambassadeur in de Verenigde Staten, Olha Stefanishyna, in een interview met een programma van Bloomberg TV.

6 uur geleden
Rechter bepaalt dat regering VS voedselhulp moet hervatten

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet de volledige voedselhulp voor 42 miljoen Amerikanen met een laag inkomen uiterlijk vrijdag hervatten. Dat heeft een federale rechter donderdag bepaald.

8 uur geleden