
Zelensky maakt geen excuses voor botsing met Trump
WASHINGTON (ANP/RTR) - In een interview met Fox News heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky geen excuses gemaakt voor de botsing tussen hem en president Donald Trump in het Witte Huis. Op de vraag of hij zijn excuses gaat aanbieden, zei Zelensky: "We moeten open en eerlijk zijn, en ik geloof niet dat wij iets hebben gedaan dat slecht is".
Trump verweet Zelensky in het Oval Office "ondankbaar en respectloos" te zijn. Trump zei dat hij "met een derde wereldoorlog en miljoenen mensenlevens speelt" door geen compromis met Rusland te zoeken.
In gesprek met Fox News zei Zelensky dat hij "de Verenigde Staten niet wil verliezen als bondgenoot". Ook liet hij weten dat het "moeilijk" zal zijn om de Russische strijdkrachten tegen te houden zonder steun van Amerika.
De ruzie tussen de twee in het Oval Office "is voor beide kanten niet goed", zei Zelensky. Op de vraag of hij er spijt van heeft, zei hij: "Ja, ik denk dat dit niet goed was". Hij zei "de president en het Amerikaanse volk te respecteren" en denkt dat de relatie hersteld kan worden.
Zelensky benadrukte dat "er niemand zo verlangt naar vrede als wij", maar zei dat Oekraïne daarvoor wel in een sterke positie moet zijn. Hij zou willen dat Trump meer aan de kant van Oekraïne staat, zei hij ook.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Estland grijpt, net als Polen vorige week, naar een weinig gebruikt NAVO-artikel voor spoedoverleg van het bondgenootschap bij gevaar. Het land wil het binnendringen van zijn luchtruim door Russische gevechtsvliegtuigen zo bespreken. Vorige week deed Polen hetzelfde nadat Russische drones het land waren binnengevlogen.
40 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse kustwacht heeft gemeld dat er boven de Oostzee, boven een Pools booreiland, vrijdag twee Russische gevechtsvliegtuigen hebben gevlogen. Die deden dat laag door een 'veiligheidszone' heen die voor het platform van de onderneming Petrobaltic was uitgeroepen.
55 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat hij met een strategie komt om "geleide wapens" te gaan exporteren, voornamelijk naar Europese landen en de VS. Hij zei dat een programma voor de uitvoer van wapens Oekraïne meer inkomsten biedt en geld vrijmaakt voor het kopen van de drones die het nodig heeft voor de verdediging van het luchtruim.
1 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese overheid weigert de Noord-Ierse rapgroep Kneecap toegang tot het land omdat de groep "openlijk steun betuigt aan terroristische organisaties". Dat maakte het Canadese parlementslid en parlementair secretaris voor misdaadbestrijding Vince Gasparro vrijdag bekend in een video op X.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Volgens Iran is er nog tijd om te voorkomen dat het land weer komt te lijden onder internationale sancties. De VN-Veiligheidsraad stemde vrijdag tegen een voorstel om die strafmaatregelen te schrappen, waardoor die in principe aan het eind van deze maand ingaan. Maar de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir Saeid Iravani, zegt dat er nog een kans is om een deal te sluiten.
1 uur geledenORLANDO/NEW YORK (ANP/RTR) - Een rechter heeft een claim van president Donald Trump tegen The New York Times afgedaan als een tirade en daarmee niet geschikt voor behandeling. De president eist 15 miljard dollar schadevergoeding van de krant voor wat hij ziet als het jarenlang stelselmatig bezoedelen van zijn naam en hem moedwillig zwartmaken uit politieke overwegingen. Hij claimt vergoeding voor kwaadsprekerij, smaad en laster.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft ervoor gestemd dat de Palestijnse leider Mahmoud Abbas de vergadering via een videoverbinding toespreekt. "De staat Palestina mag een van tevoren opgenomen toespraak van zijn president toesturen", zo luidde de boodschap van de Algemene Vergadering. Die wordt dan komende week in de vergaderzaal getoond.
3 uur geleden