Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky legt bloemen voor slachtoffers atoombom Hiroshima

Zelensky legt bloemen voor slachtoffers atoombom Hiroshima

HIROSHIMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in de Japanse stad Hiroshima bloemen gelegd bij een monument voor de slachtoffers van de atoombom tijdens de Tweede Wereldoorlog. Dat deed hij samen met de Japanse premier Fumio Kishida.

Zelensky bezocht ook het nabijgelegen Vredesmuseum dat in het teken staat van de atoomaanval. De bom werd op 6 augustus 1945 door de Amerikaanse luchtmacht op de zuidwestelijke stad gegooid. Er stierven 140.000 mensen. Enkele dagen later viel een tweede atoombom op Nagasaki en kwam de Tweede Wereldoorlog ten einde.

Door de oorlog in Oekraïne zijn wereldwijd zorgen over het gebruik van nucleaire wapens en een nieuwe kernramp. Zelensky is naar Hiroshima afgereisd vanwege de G7-top die er werd gehouden. De Japanse premier omschreef de uitnodiging aan de Oekraïense president voor een bezoek aan Hiroshima als "zeer betekenisvol". Daarmee laten de G7-landen zien solidair te zijn met Oekraïne, aldus Kishida.

Meer uit Buitenland

Luide explosie in Teheran, Israël kondigt golf luchtaanvallen aan

TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.

2 uur geleden
Trump schort oliesancties op om toevoer veilig te stellen

DORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.

3 uur geleden
Erdogan belt met Iraanse president na onderschepte raket

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.

5 uur geleden
Israël telde vorige week meer aanvallen uit Libanon dan uit Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.

6 uur geleden
Poetin en Trump bellen over Iran en Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.

7 uur geleden
Trump: Iran-oorlog zo goed als voorbij

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.

7 uur geleden
Libanon: bijna 500 doden door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.

8 uur geleden