Zelensky legt bloemen voor slachtoffers atoombom Hiroshima
HIROSHIMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in de Japanse stad Hiroshima bloemen gelegd bij een monument voor de slachtoffers van de atoombom tijdens de Tweede Wereldoorlog. Dat deed hij samen met de Japanse premier Fumio Kishida.
Zelensky bezocht ook het nabijgelegen Vredesmuseum dat in het teken staat van de atoomaanval. De bom werd op 6 augustus 1945 door de Amerikaanse luchtmacht op de zuidwestelijke stad gegooid. Er stierven 140.000 mensen. Enkele dagen later viel een tweede atoombom op Nagasaki en kwam de Tweede Wereldoorlog ten einde.
Door de oorlog in Oekraïne zijn wereldwijd zorgen over het gebruik van nucleaire wapens en een nieuwe kernramp. Zelensky is naar Hiroshima afgereisd vanwege de G7-top die er werd gehouden. De Japanse premier omschreef de uitnodiging aan de Oekraïense president voor een bezoek aan Hiroshima als "zeer betekenisvol". Daarmee laten de G7-landen zien solidair te zijn met Oekraïne, aldus Kishida.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Onderhandelaars van Iran en de Verenigde Staten zijn het eens over een verlenging van het bestand en het starten van onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran, meldt Axios op basis van Amerikaanse bronnen. Volgens de nieuwssite moet het akkoord nog wel worden ondertekend door zowel de Amerikaanse president Donald Trump als de Iraanse leiders.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan de toegang van Iraanse luchtvaartmaatschappijen tot landingsplaatsen, tankstations en ticketverkopen blokkeren. Dat meldt de Amerikaanse financiënminister Scott Bessent op X, zonder verder in detail te treden. Volgens Bessent storten de Iraanse economie en munt in door de economische campagne tegen het land.
6 uur geledenLIMASSOL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal Europa nooit een neutrale bemiddelaar zijn tussen Rusland en Oekraïne, "omdat we aan de kant van Oekraïne staan en onze eigen fundamentele veiligheidsbelangen verdedigen". Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie na een informele vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
7 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.
8 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.
8 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.
8 uur geleden