Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky legt bloemen voor slachtoffers atoombom Hiroshima

Zelensky legt bloemen voor slachtoffers atoombom Hiroshima

HIROSHIMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in de Japanse stad Hiroshima bloemen gelegd bij een monument voor de slachtoffers van de atoombom tijdens de Tweede Wereldoorlog. Dat deed hij samen met de Japanse premier Fumio Kishida.

Zelensky bezocht ook het nabijgelegen Vredesmuseum dat in het teken staat van de atoomaanval. De bom werd op 6 augustus 1945 door de Amerikaanse luchtmacht op de zuidwestelijke stad gegooid. Er stierven 140.000 mensen. Enkele dagen later viel een tweede atoombom op Nagasaki en kwam de Tweede Wereldoorlog ten einde.

Door de oorlog in Oekraïne zijn wereldwijd zorgen over het gebruik van nucleaire wapens en een nieuwe kernramp. Zelensky is naar Hiroshima afgereisd vanwege de G7-top die er werd gehouden. De Japanse premier omschreef de uitnodiging aan de Oekraïense president voor een bezoek aan Hiroshima als "zeer betekenisvol". Daarmee laten de G7-landen zien solidair te zijn met Oekraïne, aldus Kishida.

Meer uit Buitenland

Gewonden door frontale botsing tussen treinen in Denemarken

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn "veel" gewonden gevallen, meldt de lokale burgemeester. De toestand van sommige slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.

1 uur geleden
VS: 31 schepen tegengehouden bij blokkade Iraanse havens

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.

1 uur geleden
Meerdere doden en gewonden bij Russische aanval op Dnipro

DNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.

3 uur geleden
Olieprijzen stijgen door onzekere vooruitzichten wapenstilstand

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.

6 uur geleden
Amerikaanse minister van Marine verlaat onmiddellijk functie

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.

8 uur geleden
Aanval op hulpverleners bij reddingspoging journalist in Libanon

TAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.

12 uur geleden
Trump noemt referendum in Virginia doorgestoken kaart

WASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.

12 uur geleden