Zelensky: lang en wezenlijk gesprek gehad met Trump
DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt een goed gesprek te hebben gehad met de Amerikaanse president Donald Trump. De twee spraken elkaar in de marge van de NAVO-top in Den Haag. Zelensky spreekt op X van een "lange en wezenlijke ontmoeting".
Volgens Zelensky zijn "alle echt belangrijke kwesties" aan bod gekomen. "We hebben besproken hoe een staakt-het-vuren en echte vrede tot stand gebracht kunnen worden", aldus de president. Ook bedankt hij Trump herhaaldelijk.
Zelensky zegt later meer details over de ontmoeting naar buiten te brengen. Donald Trump heeft nog niets over de ontmoeting gezegd.
Meer uit Buitenland
CAÏRO/GIZEH (ANP/AFP/DPA/BELGA) - Met een grote ceremonie heeft Egypte eindelijk het Grote Egyptische Museum (GEM) bij Caïro volledig geopend. President Abdel Fattah al-Sisi sprak van een "nieuw hoofdstuk in de geschiedenis". Het museum over de Egyptische oudheid stond eerder in het hart van Caïro.
9 minuten geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Minstens 21 mensen zijn omgekomen en meer dan dertig mensen zijn nog vermist na een door hevige regenval veroorzaakte aardverschuiving in West-Kenia. Dat meldt de Keniaanse minister van Binnenlandse Zaken op X.
10 minuten geledenMALÉ (ANP/DPA/AFP) - De Malediven kennen sinds zaterdag een rookverbod voor de jongste generatie in het land. Voor iedereen die is geboren in 2007 of later is het verboden tabaksproducten te kopen of te gebruiken. Het verbod blijft hun hele leven gelden. Daarmee zijn de Malediven het eerste land ter wereld dat zo'n generationeel rookverbod kent.
1 uur geledenHERAKLION (ANP/AFP) - Bij een schietpartij op het Griekse eiland Kreta zijn twee mensen omgekomen en meerdere gewonden gevallen, melden Griekse staatsmedia. Het incident houdt vermoedelijk verband met een familievete.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Israëlische aanvallen en vernielingen in Gaza gaan door, ondanks het begin oktober tussen Israël en Hamas overeengekomen staakt-het-vuren. Dat meldt Al Jazeera op basis van ooggetuigen.
2 uur geledenPEER (ANP/BELGA) - In de buurt van de militaire vliegbasis van Kleine-Brogel in het Belgisch-Limburgse Peer zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag rond middernacht "meerdere drones" gespot. Dat schrijft de Belgische minister van Defensie Theo Francken op X. Het is onduidelijk van welke partij de drones zijn en waarom deze daar vlogen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een 38-jarige vrouw die deze week met vier anderen werd gearresteerd voor de juwelenroof in het Louvre is zaterdag aangeklaagd. Zij wordt verdacht van medeplichtigheid aan georganiseerde diefstal en criminele samenzwering met het oog op het plegen van een misdrijf.
4 uur geleden