Zelensky: Israël heeft onbetwistbaar recht zichzelf te verdedigen
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat Israël onbetwistbaar het recht heeft zichzelf te verdedigen tegen de aanvallen vanuit de Gazastrook. "Wij veroordelen alle vormen van terrorisme", verklaart hij op sociale media.
Zelensky spreekt van "verschrikkelijk nieuws" vanuit Israël en betuigt zijn medeleven aan de nabestaanden van de omgekomen slachtoffers. Hij zegt dat Oekraïne er vertrouwen in heeft dat de orde zal worden hersteld en dat terroristen zullen worden verslagen.
Iedereen die betrokken is bij de aanvallen, moet volgens Zelensky verantwoordelijk worden gehouden. "Terreur moet geen plek hebben in de wereld, want het is altijd een misdaad, niet tegen een specifiek land of de slachtoffers van deze terreur, maar tegen de mensheid in het algemeen en onze hele wereld".
Oekraïne is zelf sinds februari 2022 verwikkeld in een oorlog met Rusland. Ook Moskou heeft gereageerd op het geweld in Israël en de Gazastrook. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken roept de strijdende partijen op tot het staken van het geweld en tot onderhandelingen met als doel "aanhoudende en langverwachte vrede".
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De gewezen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov is blij dat president Volodymyr Zelensky een nieuwe commandant der strijdkrachten heeft aangewezen. Op sociale media spreekt Fedorov van "een frisse wind en een bron van nieuwe hoop in de strijd van het vrije volk voor vrijheid en gerechtigheid".
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth schat dat de Iranoorlog de VS tot dusver zo'n 37,5 miljard dollar (circa 32,5 miljard euro) heeft gekost. Halverwege mei werd nog gesproken over een bedrag van bijna 29 miljard dollar.
15 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vervangt zijn commandant der strijdkrachten, Oleksandr Syrsky. Dat meldt hij op Telegram. De functie zal worden overgenomen door Mychajlo Drapaty.
49 minuten geledenGEORGETOWN (ANP/DPA) - Het dodental na een bootongeluk in Guyana is opgelopen naar 41. Een veerboot kapseisde afgelopen weekend en als gevolg daarvan zijn nog tientallen mensen vermist.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Drie mensen in Venezuela zijn overleden nadat zij het hantavirus hadden opgelopen. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Het voegde eraan toe dat er geen aanwijzingen zijn dat het gaat om een besmetting van mens op mens.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft een wetsvoorstel goedgekeurd dat de toegang tot sociale media voor kinderen onder de 15 jaar verbiedt. Hiermee is Frankrijk het eerste land in de Europese Unie dat een leeftijdsgrens invoert voor apps als TikTok en Instagram.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De nieuwe Britse premier Andy Burnham is van plan minstens een dag in de week in Manchester te werken, aldus zijn woordvoerder. Hij opent daar een extra premierskantoor, ook wel Number 10 North genoemd.
2 uur geleden