Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky in Londen voor overleg over Oekraïense defensie

Zelensky in Londen voor overleg over Oekraïense defensie

LONDEN (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is in Londen aangekomen. Hij spreekt daar met onder meer de Britse premier Keir Starmer over de verdediging van Oekraïne en over de manier waarop extra druk op Rusland kan worden uitgeoefend.

Zelensky spreekt ook met koning Charles en met de voorzitters van beide huizen van het parlement, zei zijn woordvoerder.

"Het belangrijkste doel van het bezoek is om de samenwerking op het gebied van defensie te verdiepen", zei de woordvoerder. Zelensky schreef eerder op maandag op X dat hij in Londen ook zal "onderhandelen over nieuwe en krachtige stappen om de druk op Rusland voor deze oorlog op te voeren en een einde te maken aan de aanvallen".

Zelensky zal tijdens zijn bezoek ook een ontmoeting hebben met Oekraïense militairen die in Groot-Brittannië worden getraind.

Meer uit Buitenland

Trump looft 1 miljoen dollar uit aan melders van kiezersfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.

55 minuten geleden
Scholieren kondigen nieuwe protesten aan na gesprek met Lecornu

PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.

1 uur geleden
Verdachte van Franse schietpartij ontkent racistisch motief

PARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.

2 uur geleden
Doden en gewonden door Russische aanval op Oekraïens Charkiv

CHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.

2 uur geleden
Bezoek van paus aan Zuid-Amerika gaat door

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.

4 uur geleden
Iran roept op tot regionale eenheid in overleg met Saudi-Arabië

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft opgeroepen tot regionale eenheid tijdens een ontmoeting in Teheran met vertegenwoordigers van Saudi-Arabië, Turkije en Pakistan. De laatste drie landen tekenden recent het defensiepact van Mekka, waarin ze afspraken elkaar te hulp te schieten als een van hen wordt aangevallen.

5 uur geleden
Oppositieleider Machado bereid tot gesprek Venezolaanse president

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is bereid om de interim-president van het land te ontmoeten, laat haar woordvoerder weten. Machado is zondag weer aangekomen in Venezuela, nadat ze bijna een jaar geleden in het geheim naar Oslo was gereisd om de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te kunnen nemen.

5 uur geleden