Zelensky in Duitsland bij overleg over militaire steun
RAMSTEIN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is in Duitsland aangekomen voor een overleg van bondgenoten over militaire steun aan Oekraïne op de luchtmachtbasis Ramstein. Hij spreekt later op de dag ook nog de Duitse bondskanselier Olaf Scholz.
De vergadering van de zogeheten Oekraïne Defensie contactgroep wordt bijgewoond door onder anderen de ministers van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten, Duitsland en Nederland. Eerder was al bevestigd dat Zelensky de bijeenkomst zou bijwonen, maar nog niet of hij ook persoonlijk aanwezig zou zijn.
Via sociale media laat Zelensky weten met bondgenoten te willen praten over onder meer "sterke" beslissingen van bondgenoten om een "rechtvaardige vrede" dichterbij te brengen. Kyiv wil westerse wapens gebruiken voor aanvallen op doelen in Rusland.
Zelensky reist na zijn bezoek aan Duitsland door naar Italië. Daar ontmoet hij de Italiaanse premier Giorgia Meloni en gaat hij naar een economisch forum.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
19 minuten geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
2 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
3 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
4 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
4 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
5 uur geleden