Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky in Duitsland bij overleg over militaire steun

Zelensky in Duitsland bij overleg over militaire steun

RAMSTEIN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is in Duitsland aangekomen voor een overleg van bondgenoten over militaire steun aan Oekraïne op de luchtmachtbasis Ramstein. Hij spreekt later op de dag ook nog de Duitse bondskanselier Olaf Scholz.

De vergadering van de zogeheten Oekraïne Defensie contactgroep wordt bijgewoond door onder anderen de ministers van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten, Duitsland en Nederland. Eerder was al bevestigd dat Zelensky de bijeenkomst zou bijwonen, maar nog niet of hij ook persoonlijk aanwezig zou zijn.

Via sociale media laat Zelensky weten met bondgenoten te willen praten over onder meer "sterke" beslissingen van bondgenoten om een ​​"rechtvaardige vrede" dichterbij te brengen. Kyiv wil westerse wapens gebruiken voor aanvallen op doelen in Rusland.

Zelensky reist na zijn bezoek aan Duitsland door naar Italië. Daar ontmoet hij de Italiaanse premier Giorgia Meloni en gaat hij naar een economisch forum.

Meer uit Buitenland

Meerdere doden door Russische luchtaanvallen op Kyiv

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen door hevige Russische droneaanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt Mykola Kalashnyk, een Oekraïense topmilitair, op Telegram.

23 minuten geleden
Noord-Korea arresteert ingenieur na mislukte doop marineschip

CHONGJIN (ANP/RTR/AFP) - Noord-Korea heeft de hoofdingenieur van de Chongjin-scheepswerf gearresteerd en opgesloten, omdat die verantwoordelijk wordt gehouden voor de mislukte tewaterlating van een nieuwe torpedobootjager, melden staatsmedia van het land.

3 uur geleden
Oekraïense topmilitair: nieuwe Russische luchtaanvallen op Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Een Oekraïense topmilitair heeft op Telegram gewaarschuwd voor nieuwe grootschalige Russische droneaanvallen op Kyiv. Hij stelde in de nacht van zaterdag op zondag dat er al minstens tien drones boven de Oekraïense hoofdstad vlogen en zei te verwachten dat er later in de nacht nog meer zullen volgen.

6 uur geleden
Aanval Israël doodt 9 kinderen van artsenechtpaar in Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/AFP) - Bij een Israëlische aanval in de zuidelijke stad Khan Younis zijn negen kinderen van een getrouwd artsenpaar om het leven gekomen, meldt de burgerbescherming in Gaza. Enkele lichamen werden in verkoolde staat aangetroffen in het huis van de artsen Hamdi al-Najjar en Alaa al-Najjar.

9 uur geleden
Iraanse film It Was Just an Accident wint Gouden Palm

CANNES (ANP/AFP) - De film It Was Just an Accident heeft de Gouden Palm gewonnen op het Filmfestival van Cannes. De Iraanse film van schrijver en regisseur Jafar Panahi sleepte zaterdag de prestigieuze prijs in de wacht De film gaat over vijf Iraanse mensen die een man tegenkomen die hen vermoedelijk martelde in de gevangenis.

11 uur geleden
VN-hulporganisatie: acute ondervoeding bij 70.000 kinderen Gaza

JERUZALEM (ANP) - Het Wereldvoedselprogramma (WFP) stelt dat meer dan 70.000 kinderen in Gaza te kampen hebben met acute ondervoeding. Volgens de VN-hulporganisatie komt dat doordat Israël slechts een minieme hoeveelheid hulp het verwoeste gebied binnenlaat.

13 uur geleden
Stroomstoring aan Middellandse Zeekust bij Cannes voorbij

CANNES/NICE (ANP) - De stroomuitval die een reeks gemeenten aan de Franse Rivièra in het departement Alpes-Maritimes zaterdag heeft getroffen, is volgens de betrokken elektriciteitsmaatschappijen en autoriteiten helemaal voorbij. Door brandstichting in een distributiepost in de nacht en de vernieling van drie pijlers van een hoogspanningsmast in de ochtend, kwamen 160.000 huishoudens zonder stroom te zitten in een kuststreek bij Cannes en Antibes.

13 uur geleden