Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky in België, Brussel zegt F-16's toe

Zelensky in België, Brussel zegt F-16's toe

BRUSSEL (ANP/BELGA/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is in België. Hij ontmoet daar leden van het Belgische kabinet en de NAVO. De Belgische regering maakt gelijktijdig bekend F-16's aan Oekraïne te leveren.

Zelensky kwam dinsdagavond aan in België. Hij heeft deze woensdag afspraken met premier Alexander De Croo. Daar zijn ook de ministers van Buitenlandse Zaken, Defensie en Ontwikkelingssamenwerking bij aanwezig. Verder woont hij een bijeenkomst van de ministers van Defensie van de NAVO-lidstaten bij.

Minister van Defensie Ludivine Dedonder heeft in een interview met de radiozender Bel RTL gezegd dat het land straaljagers gaat leveren en ook in het onderhoud zal voorzien. Hoeveel is nog onduidelijk.

Piloten

Volgens Dedonder kan Oekraïne vanaf 2025 over de vliegtuigen beschikken. De levering is afhankelijk van de beschikbaarheid van de opvolger van de F-16 voor de Belgische krijgsmacht, de F-35.

"De beste manier om Belgische en Europese burgers te beschermen is Oekraïne te blijven steunen. De levering van F-16's zal hiertoe bijdragen!", schrijft de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Hadja Lahbib op X. "Goed nieuws voor onze collectieve verdediging!"

België is onderdeel van de groep landen die Oekraïne helpt om F-16's te kunnen inzetten in de strijd tegen Rusland. Het land had al steun toegezegd in de vorm van de opleiding van piloten. De Croo verwees daar dinsdag ook naar in zijn state of the union, zijn toespraak voor de opening van het parlementaire jaar.

Meer uit Buitenland

Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

45 minuten geleden
Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

3 uur geleden
Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

9 uur geleden
Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

10 uur geleden
Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

12 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

13 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

13 uur geleden