Zelensky hoopt op westerse vredestroepen in Oekraïne
RAMSTEIN (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt op de inzet van troepen van bondgenoten als vredeshandhavers in Oekraïne. Dat is "een van de beste instrumenten" om "Rusland tot vrede te dwingen", zei hij bij aankomst voor overleg over militaire hulp met een vijftigtal bondgenoten.
Frankrijk en een aantal andere medestanders van Oekraïne denken al langer hardop na over het sturen van westerse troepen naar Oekraïne om daar een wapenstilstand te bewaken. "Laten we praktischer zijn in het verwezenlijken daarvan", zei Zelensky donderdag op de Duitse legerbasis Ramstein. Daar bespreken de Verenigde Staten en andere bondgenoten van Oekraïne hoe ze het land overeind kunnen houden in de oorlog met Rusland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
4 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
6 uur geleden