Zelensky hekelt corruptie bij Oekraïense rekruteringscentra
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hekelde donderdag de "weerzinwekkende" praktijken die aan het licht kwamen tijdens een inspectie van Oekraïense militaire rekruteringsbureaus.
Hij beloofde het systeem te verbeteren door mensen in leidinggevende functies te plaatsen die de betekenis van oorlog begrepen. "Rekruteringscentra moeten worden bemand met mensen die de oorlog hebben gezien en meegemaakt", voegde hij eraan toe. "En degenen die helaas wel ledematen hebben verloren, maar niet hun waardigheid."
Het onderzoek maakt deel uit van een langlopende campagne om corruptie uit te roeien, een belangrijke kwestie nu Oekraïne druk uitoefent om lid te kunnen worden van de NAVO en de Europese Unie. Zelensky zei dat alle bevindingen van het onderzoek openbaar zullen worden gemaakt.
Zelensky sprak zijn verontwaardiging uit over het wangedrag bij een rekruteringsbureau in Odesa dat tijdens de inspectie aan het licht kwam. Het hoofd van een militair rekruteringscentrum in deze stad is beschuldigd van corruptie en verduistering en is in voorlopige hechtenis genomen.
De man wordt ervan beschuldigd fondsen ter waarde van iets meer dan 5 miljoen dollar (ruim 4 en een half miljoen euro) te hebben verkregen waar hij geen verklaring voor had. Volgens de Oekraïense media had zijn familie onroerend goed in Spanje gekocht.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
1 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
4 uur geledenNEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
5 uur geleden