Zelensky heeft 'uitstekend' telefoongesprek met Trump
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag met Donald Trump gebeld. Op X omschrijft Zelensky dat gesprek als "uitstekend".
"We hebben afgesproken om in gesprek te blijven en stappen te zetten in onze samenwerking. Sterk en standvastig leiderschap van de Verenigde Staten is essentieel voor de wereld en voor vrede", zegt de president.
Eerder had Zelensky Trump op sociale media al gefeliciteerd met zijn overwinning in de Amerikaanse presidentsverkiezing. Hij vermeldde toen dat hij Trump in september had gesproken over zijn vredesplan en de samenwerking tussen beide landen.
Trumps overwinning kan ongunstig uitpakken voor Zelensky. Trump staat een stuk kritischer tegenover financiële en militaire steun voor Oekraïne dan zijn Democratische voorganger Biden. Hij noemde Zelensky eerder "de beste verkoper uit de geschiedenis" en zei over de Oekraïense president: "Iedere keer dat hij naar ons land komt, vertrekt hij met 60 miljard dollar."
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
5 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
5 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
5 uur geleden