Zelensky heeft 'uitstekend' telefoongesprek met Trump
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag met Donald Trump gebeld. Op X omschrijft Zelensky dat gesprek als "uitstekend".
"We hebben afgesproken om in gesprek te blijven en stappen te zetten in onze samenwerking. Sterk en standvastig leiderschap van de Verenigde Staten is essentieel voor de wereld en voor vrede", zegt de president.
Eerder had Zelensky Trump op sociale media al gefeliciteerd met zijn overwinning in de Amerikaanse presidentsverkiezing. Hij vermeldde toen dat hij Trump in september had gesproken over zijn vredesplan en de samenwerking tussen beide landen.
Trumps overwinning kan ongunstig uitpakken voor Zelensky. Trump staat een stuk kritischer tegenover financiële en militaire steun voor Oekraïne dan zijn Democratische voorganger Biden. Hij noemde Zelensky eerder "de beste verkoper uit de geschiedenis" en zei over de Oekraïense president: "Iedere keer dat hij naar ons land komt, vertrekt hij met 60 miljard dollar."
Meer uit Buitenland
LIMASSOL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal Europa nooit een neutrale bemiddelaar zijn tussen Rusland en Oekraïne, "omdat we aan de kant van Oekraïne staan en onze eigen fundamentele veiligheidsbelangen verdedigen". Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie na een informele vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
38 minuten geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.
1 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.
1 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Mensenrechtenchef Volker Türk van de Verenigde Naties ziet het aantal burgerslachtoffers door de oorlog in Oekraïne stijgen. Zijn kantoor spreekt over een gevaarlijke escalatie van de oorlog. De Hoge Commissaris voor de Mensenrechten maakt zich zorgen over Russische dreigementen om aanvallen op Kyiv nog verder op te voeren en wil nieuwe vredesonderhandelingen.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft afspraken met de EU goedgekeurd over het lenen van 90 miljard euro. Een ruime meerderheid van de parlementsleden stemde in met het voorstel.
4 uur geleden