Zelensky haalt banden met Republikeinen aan in Washington
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in de Amerikaanse hoofdstad Washington gesproken met parlementariërs die moeten stemmen over toekomstige militaire steun voor zijn land. Hij overlegde met topfiguren uit de Senaat en het Huis van Afgevaardigden en leden van belangrijke parlementscommissies. De president pleitte onder meer voor minder beperkingen bij het gebruik van Amerikaanse wapens tegen het Russische leger.
Zelensky bezoekt de Verenigde Staten voor een NAVO-top en grijpt dat aan om de banden aan te halen met belangrijke Amerikaanse parlementsleden. Zo gaf hij de Republikeinse fractievoorzitter in de Senaat Mitch McConnell een onderscheiding. Ook nodigde hij Republikeins voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Mike Johnson uit om Kyiv te bezoeken. Johnson, een bondgenoot van Donald Trump, zei overigens daar voor de presidentsverkiezingen waarschijnlijk geen tijd voor te hebben.
De VS gaven de afgelopen jaren veel steun aan Oekraïne, maar dat is in het parlement niet onomstreden. Een groot steunpakket met een waarde van tientallen miljarden dollars kwam eerder maandenlang niet door het Congres door politieke onenigheid. Oekraïne kreeg ondertussen te maken met munitietekorten. De huidige president Joe Biden staat bekend als een bondgenoot van Oekraïne. Als hij de verkiezingen verliest kan dat gevolgen hebben voor het Amerikaanse Oekraïnebeleid.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
2 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het luchtruim boven El Paso is onverwacht snel weer geopend. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA kondigde aan dat er om "speciale veiligheidsredenen" tien dagen niet gevlogen mocht worden, maar trok de beperkingen al na enkele uren weer in. Volgens minister van Transport Sean Duffy hield de sluiting verband met een "schending door karteldrones".
4 uur geledenEL PASO (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Amerikaanse stad El Paso zijn voor tien dagen opgeschort. Dat meldt de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De luchthaven in de aan Mexico grenzende stad is volgens de FAA gesloten om "speciale veiligheidsredenen", zonder te specificeren wat die inhouden. De maatregel duurt tot 21 februari.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.
5 uur geleden