Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky haalt banden met Republikeinen aan in Washington

Zelensky haalt banden met Republikeinen aan in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in de Amerikaanse hoofdstad Washington gesproken met parlementariërs die moeten stemmen over toekomstige militaire steun voor zijn land. Hij overlegde met topfiguren uit de Senaat en het Huis van Afgevaardigden en leden van belangrijke parlementscommissies. De president pleitte onder meer voor minder beperkingen bij het gebruik van Amerikaanse wapens tegen het Russische leger.

Zelensky bezoekt de Verenigde Staten voor een NAVO-top en grijpt dat aan om de banden aan te halen met belangrijke Amerikaanse parlementsleden. Zo gaf hij de Republikeinse fractievoorzitter in de Senaat Mitch McConnell een onderscheiding. Ook nodigde hij Republikeins voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Mike Johnson uit om Kyiv te bezoeken. Johnson, een bondgenoot van Donald Trump, zei overigens daar voor de presidentsverkiezingen waarschijnlijk geen tijd voor te hebben.

De VS gaven de afgelopen jaren veel steun aan Oekraïne, maar dat is in het parlement niet onomstreden. Een groot steunpakket met een waarde van tientallen miljarden dollars kwam eerder maandenlang niet door het Congres door politieke onenigheid. Oekraïne kreeg ondertussen te maken met munitietekorten. De huidige president Joe Biden staat bekend als een bondgenoot van Oekraïne. Als hij de verkiezingen verliest kan dat gevolgen hebben voor het Amerikaanse Oekraïnebeleid.

Meer uit Buitenland

Iran pakt buitenlanders op voor importeren Starlink-apparatuur

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.

1 uur geleden
Trump: Amerikaanse onderhandelaars maandag in Pakistan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen.

1 uur geleden
Nog acht personen in ziekenhuis na schietpartij Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.

2 uur geleden
Regering en rebellen Congo maken afspraken over humanitaire hulp

KINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.

2 uur geleden
Zelensky: Patriot-raketten kunnen elke week opraken

HILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."

3 uur geleden
Organisatie: poging tot brandstichting bij synagoge Londen

LONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.

3 uur geleden
Bultrugwalvis Timmy verzorgd, reddingspoging gaat verder

WISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.

6 uur geleden