Zelensky haalt banden met Republikeinen aan in Washington
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in de Amerikaanse hoofdstad Washington gesproken met parlementariërs die moeten stemmen over toekomstige militaire steun voor zijn land. Hij overlegde met topfiguren uit de Senaat en het Huis van Afgevaardigden en leden van belangrijke parlementscommissies. De president pleitte onder meer voor minder beperkingen bij het gebruik van Amerikaanse wapens tegen het Russische leger.
Zelensky bezoekt de Verenigde Staten voor een NAVO-top en grijpt dat aan om de banden aan te halen met belangrijke Amerikaanse parlementsleden. Zo gaf hij de Republikeinse fractievoorzitter in de Senaat Mitch McConnell een onderscheiding. Ook nodigde hij Republikeins voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Mike Johnson uit om Kyiv te bezoeken. Johnson, een bondgenoot van Donald Trump, zei overigens daar voor de presidentsverkiezingen waarschijnlijk geen tijd voor te hebben.
De VS gaven de afgelopen jaren veel steun aan Oekraïne, maar dat is in het parlement niet onomstreden. Een groot steunpakket met een waarde van tientallen miljarden dollars kwam eerder maandenlang niet door het Congres door politieke onenigheid. Oekraïne kreeg ondertussen te maken met munitietekorten. De huidige president Joe Biden staat bekend als een bondgenoot van Oekraïne. Als hij de verkiezingen verliest kan dat gevolgen hebben voor het Amerikaanse Oekraïnebeleid.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Oeganda is het zwaarst getroffen door de bezuinigingen op de bestrijding van hiv en aids door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Aidsfonds op basis van voorlopige analyses. Door het stopzetten van Amerikaanse hulp via USAID en PEPFAR, het Amerikaanse programma tegen hiv en aids, is het aantal hiv-besmettingen onder pasgeboren baby's sterk toegenomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat de stop op asielbesluiten in de Verenigde Staten "nog lange tijd" zal duren. De maatregel werd ingevoerd nadat vorige week bij het Witte Huis twee reservisten van de National Guard waren neergeschoten en een van hen om het leven kwam. De verdachte is een Afghaanse statushouder.
4 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.
9 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.
11 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.
13 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.
14 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.
15 uur geleden