Zelensky haalt banden met Republikeinen aan in Washington
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in de Amerikaanse hoofdstad Washington gesproken met parlementariërs die moeten stemmen over toekomstige militaire steun voor zijn land. Hij overlegde met topfiguren uit de Senaat en het Huis van Afgevaardigden en leden van belangrijke parlementscommissies. De president pleitte onder meer voor minder beperkingen bij het gebruik van Amerikaanse wapens tegen het Russische leger.
Zelensky bezoekt de Verenigde Staten voor een NAVO-top en grijpt dat aan om de banden aan te halen met belangrijke Amerikaanse parlementsleden. Zo gaf hij de Republikeinse fractievoorzitter in de Senaat Mitch McConnell een onderscheiding. Ook nodigde hij Republikeins voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Mike Johnson uit om Kyiv te bezoeken. Johnson, een bondgenoot van Donald Trump, zei overigens daar voor de presidentsverkiezingen waarschijnlijk geen tijd voor te hebben.
De VS gaven de afgelopen jaren veel steun aan Oekraïne, maar dat is in het parlement niet onomstreden. Een groot steunpakket met een waarde van tientallen miljarden dollars kwam eerder maandenlang niet door het Congres door politieke onenigheid. Oekraïne kreeg ondertussen te maken met munitietekorten. De huidige president Joe Biden staat bekend als een bondgenoot van Oekraïne. Als hij de verkiezingen verliest kan dat gevolgen hebben voor het Amerikaanse Oekraïnebeleid.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De volgende ronde van onderhandelingen over vrede in Oekraïne wordt 17 en 18 februari in Genève gehouden, volgens het Kremlin. Oekraïne en Rusland onderhandelen onder begeleiding van de VS over een einde aan de strijd en een vredesregeling. Eerdere onderhandelingen in deze reeks waren in Abu Dhabi.
8 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby had niet door dat de vrouw die hem beschuldigt van verkrachting in haar huis in Oslo in slaap was gevallen. "Ik heb dat op geen enkel moment gemerkt", verklaarde de zoon van kroonprinses Mette-Marit volgens Noorse media vrijdag in de rechtbank in Oslo.
14 minuten geledenCAPE CANAVERAL (ANP/RTR) - Vier astronauten zijn opgestegen met een SpaceX-raket en onderweg naar het internationale ruimtestation ISS, is te zien op beelden van de NASA. Ze komen naar verwachting zaterdag aan, na een vlucht van zo'n 34 uur.
22 minuten geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Rond de vulkaan de Teide op Tenerife zijn er al dagen seismische activiteiten, maar dat geschok wijst volgens minister Víctor Ángel Torres niet op een nabije uitbarsting van de vulkaan. De minister van Territoriaal Beleid erkende in een vraaggesprek dat de trillingen die ook vrijdagochtend zijn gevoeld, "niet normaal zijn". Ze zijn anders dan in de afgelopen jaren, aldus Torres.
44 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het verbod op de Britse pro-Palestijnse actiegroep Palestine Action is onwettig, oordeelt de rechter. De regering plaatste de organisatie in juli op de lijst met terroristische organisaties, maar volgens de rechter is dat in strijd met het recht op vrijheid van meningsuiting.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Het Noorse hof heeft deze week een sms gestuurd naar verschillende organisaties waarvan kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is. Daarin staat een uitnodiging om verder te praten over de ophef die ontstond over de banden van de kroonprinses met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, melden Noorse media.
1 uur geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft de beloning voor informatie die leidt tot de opsporing van de ontvoerde Nancy Guthrie of haar kidnapper verhoogd tot 100.000 dollar (84.000 euro). Dat is een verdubbeling van het bedrag dat eerder was uitgeloofd.
1 uur geleden