Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky gelooft relatie tussen Oekraïne en VS te kunnen redden

Zelensky gelooft relatie tussen Oekraïne en VS te kunnen redden

LONDEN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zei op zondag dat hij gelooft dat hij zijn relatie met de Amerikaanse president Donald Trump kan redden, na hun rampzalige ontmoeting op vrijdag. "Wat betreft het redden van de relatie, denk ik dat onze relatie zal voortduren", zei hij tegen verslaggevers in Londen na afloop van de Oekraïnetop. Zelensky is wel van mening dat de gesprekken achter gesloten deuren moeten worden voortgezet.

Zelensky zei dat Oekraïne op de Verenigde Staten blijft rekenen als zijn belangrijkste militaire steunpilaar en dat hij niet denkt dat het land met zijn wapenleveringen zal stoppen, omdat dit de Russische president Vladimir Poetin zou helpen. Dit zouden de Verenigde Staten, "als leiders van de beschaafde wereld", niet willen, aldus Zelensky. Wel zei hij voorbereid te blijven op iedere mogelijke uitkomst.

Zelensky was vrijdag in Washington om een akkoord te tekenen waarmee de Verenigde Staten mineralen uit Oekraïne worden beloofd. De ontmoeting in het Witte Huis ontaardde echter in een openlijke ruzie tussen Zelensky en Trump en diens vicepresident J.D. Vance, nog voordat een akkoord werd getekend. Zelensky zei nog steeds bereid te zijn om de mineralendeal te ondertekenen.

Meer uit Buitenland

Burgemeester New York roept regering VS op Netanyahu op te pakken

NEW YORK (ANP) - Burgemeester van New York Zohran Mamdani heeft de regering-Trump opgeroepen om de Israëlische premier Benjamin Netanyahu te arresteren als die in september naar New York komt voor de algemene vergadering van de Verenigde Naties. De reden is dat het gemeentebestuur niet wettelijk bevoegd is Netanyahu te laten arresteren, zoals Mamdani wilde, aldus The New York Times.

32 minuten geleden
Natuurbrand in Zuid-Franse regio Var breidt zich snel uit

COTIGNAC/CORRENS (ANP/AFP) - In het departement Var, in het zuiden van Frankrijk, is dinsdag een zich snel uitbreidende natuurbrand uitgebroken. Honderden mensen zijn hun huizen ontvlucht, terwijl bijna duizend brandweerlieden en blusvliegtuigen de brand bestrijden.

1 uur geleden
Oekraïense oud-minister Fedorov blij met ontslag legerleider

KYIV (ANP) - De gewezen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov is blij dat president Volodymyr Zelensky een nieuwe commandant der strijdkrachten heeft aangewezen. Op sociale media spreekt Fedorov van "een frisse wind en een bron van nieuwe hoop in de strijd van het vrije volk voor vrijheid en gerechtigheid".

6 uur geleden
Hegseth schat kosten Iranoorlog voor VS op 37,5 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth schat dat de Iranoorlog de VS tot dusver zo'n 37,5 miljard dollar (circa 32,5 miljard euro) heeft gekost. Halverwege mei werd nog gesproken over een bedrag van bijna 29 miljard dollar.

7 uur geleden
Oekraïense president Zelensky ontslaat legerleider Syrsky

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vervangt zijn commandant der strijdkrachten, Oleksandr Syrsky. Dat meldt hij op Telegram. De functie zal worden overgenomen door Mychajlo Drapaty.

7 uur geleden
Dodental loopt op na kapseizen veerboot in Guyana

GEORGETOWN (ANP/DPA) - Het dodental na een bootongeluk in Guyana is opgelopen naar 41. Een veerboot kapseisde afgelopen weekend en als gevolg daarvan zijn nog tientallen mensen vermist.

8 uur geleden
Venezuela meldt drie doden met hantabesmetting

CARACAS (ANP/AFP) - Drie mensen in Venezuela zijn overleden nadat zij het hantavirus hadden opgelopen. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Het voegde eraan toe dat er geen aanwijzingen zijn dat het gaat om een besmetting van mens op mens.

8 uur geleden