
Zelensky: Europese sancties tegen Rusland komen op goed moment
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is blij met de nieuwe Europese sancties tegen Rusland, waarover vrijdag afspraken zijn gemaakt. "Dit besluit is essentieel en komt op het goede moment, zeker nu als antwoord op het feit dat Rusland met grotere wreedheid aanvallen uitvoert op onze steden en dorpen", schrijft hij op X.
In zijn tweet bedankt Zelensky de Europese kopstukken en de leiders van de EU-landen. Het is volgens hem belangrijk dat de economische druk op het land wordt opgevoerd met verdergaande maatregelen tegen de schaduwvloot die oliesancties omzeilt, het prijsplafond voor Russische olie en de gaspijpleiding Nord Stream.
Volgens Zelensky zal Oekraïne zijn eigen sanctiebeleid nu afstemmen op het nieuwe Europese pakket, "en we bereiden ook nieuwe besluiten over sancties voor op zowel het niveau van de partners als binnen de Oekraïense jurisdictie".
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Brussel wacht lastige onderhandelingen met en tussen de 27 EU-lidstaten over de meerjarenbegroting. Dat zei de Deense minister Marie Bjerre vrijdag na afloop van een bijeenkomst van ministers over EU-zaken. In de vergadering spraken de EU-ministers voor het eerst met elkaar over het deze week door de Commissie gepresenteerde voorstel voor het EU-budget 2028-2034
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen zijn toch niet welkom in een onlangs geopend vakantieresort in Wonsan Kalma, aan de oostkust van Noord-Korea. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov bracht daar vorige week nog een bezoek en sprak van een "goede toeristische attractie".
1 uur geledenSUWAYDA (ANP/AFP) - Gewapende groepen die gesteund worden door de Syrische regering zijn toch weer slaags geraakt met druzische strijders in het zuiden van het land. Donderdag was een wapenstilstand ingegaan, hadden regeringstroepen zich uit de stad Suwayda en omstreken teruggetrokken en leek de rust weer te keren.
1 uur geledenBOOM (ANP) - Tomorrowland gaat vrijdag volledig en voor alle bezoekers met een ticket open. De organisatie van het Belgische festival volgt daarin het meest optimistische scenario dat op tafel lag na de grote brand op woensdag, waarbij het hoofdpodium volledig afbrandde. In de nacht van donderdag op vrijdag werd met man en macht gebouwd aan een nieuw podium.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leider van een beruchte Libische militie is op verzoek van het Internationaal Strafhof (ICC) in Duitsland opgepakt. Khaled El Hishri's overlevering aan het hof in Den Haag wordt voorbereid.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties eist een spoedig onderzoek naar het bloedige geweld tussen met name druzen en bedoeïenen in de Zuid-Syrische stad Suweyda. De verantwoordelijken mogen daarmee niet wegkomen, vindt Hoge Commissaris Volker Türk.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Syrische troepen bereiden zich toch weer voor om ingezet te worden in de Zuid-Syrische stad Suweyda. Ze moeten daar een einde maken aan gevechten tussen druzen en bedoeïenen, zegt een woordvoerder van het Syrische ministerie van Binnenlandse Zaken.
6 uur geleden