Zelensky eist snel resultaten van nieuwe ministerploeg
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil snel "tastbare" resultaten zien van zijn nieuwe ministers. Deze week werd een reeks bewindslieden van het kabinet vervangen door "nieuwe energie".
"Het is cruciaal dat de overheidsinstanties op alle niveaus nu zo actief mogelijk opereren, actiever dan eerder", zei Zelensky in zijn avondtoespraak. Hij eist van zijn ministersploeg onder meer progressie in de onderhandelingen over lidmaatschap van de Europese Unie, meer investeringen in de wapenindustrie en financiële stabiliteit. "Er zijn tientallen van zulke specifieke taken en iedereen moet deze herfst op hun plek tastbare resultaten leveren."
Ook de populaire minister van Buitenlandse Zaken Dmytro Koeleba stapte woensdag op. Hij is vervangen door Andri Sybiha.
Meer uit Buitenland
KINGSTON (ANP/DPA) - Orkaan Melissa blijft in kracht toenemen op weg naar Jamaica. Maandagavond waren de windsnelheden opgelopen tot 280 kilometer per uur. Melissa komt naar verwachting dinsdagochtend vroeg (lokale tijd) aan land in het zuidwesten van het Caribische eiland.
40 minuten geledenTOKIO (ANP) - De Japanse premier Sanae Takaichi gaat de Amerikaanse president Donald Trump nomineren voor de Nobelprijs voor de Vrede. Dat heeft Witte Huis-persvoorlichter Karoline Leavitt laten weten aan verslaggevers.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolas Maduro heeft maandag aangekondigd dat hij energieafspraken met Trinidad en Tobago heeft opgeschort. De eilandstaat voor de kust van Venezuela verwelkomde dit weekend een Amerikaans oorlogsschip.
4 uur geledenMOROCHATA (ANP) - Bij een busongeluk in Bolivia zijn zeker 16 mensen omgekomen en 32 personen gewond geraakt. De bus raakte van de weg en stortte 300 meter naar beneden.
4 uur geledenBRASILIA (ANP) - Advocaten van Jair Bolsonaro hebben maandag beroep aangetekend tegen de veroordeling van de voormalige Braziliaanse president tot 27 jaar gevangenisstraf. Bolsonaro kreeg die straf voor het beramen van een staatsgreep om aan de macht te blijven ondanks zijn verkiezingsnederlaag in 2022.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft versterkingen gestuurd naar de belangrijke stad Pokrovsk, aldus de Oekraïense krijgsmacht. Rusland probeert de stad al maanden in te nemen en volgens Oekraïne is een aantal Russische militairen erin geslaagd de stad binnen te dringen.
15 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/DPA) - Het oudste staatshoofd ter wereld, de 92-jarige Paul Biya, heeft volgens de officiële uitslagen opnieuw de presidentsverkiezingen in Kameroen gewonnen. Biya kreeg volgens de officiële uitslag bijna 54 procent van de stemmen. Zijn politieke rivaal Issa Tchiroma Bakary claimt de overwinning ook en heeft opgeroepen tot protesten.
16 uur geleden