
Zelensky: eenheid bewaren is belangrijkste taak in Europa
GRANADA (ANP) - Het bewaren van eenheid in Europa is de belangrijkste opgave, zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bij de inloop van de derde bijeenkomst van de Europese Politieke Gemeenschap (EPG) in Granada.
In de Zuid-Spaanse stad komen donderdag meer dan veertig leiders van Europa samen om te praten over stabiliteit, veiligheid en welvaart op het continent.
De Europese Unie stond sinds de Russische inval in Oekraïne steeds als één man achter de regering in Kyiv. Maar de laatste tijd lijkt de verdeeldheid te groeien.
Hongarije lag al langer vaker dwars bij hulp aan Oekraïne. Dat land blijft moeilijk doen als het gaat om Europese hulpgelden aan Kyiv. Recent was er opnieuw ruzie tussen Oekraïne en Polen over graanexport. En afgelopen weekend kwam in Slowakije de partij van Robert Fico als winnaar van de parlementsverkiezingen uit de bus. Fico had eerder laten weten dat hij geen munitie meer naar Oekraïne zou sturen als hij de verkiezingen zou winnen. Ook wil hij de banden met Rusland aanhalen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat de moord op oud-parlementsvoorzitter Andri Paroebi "helaas zorgvuldig was voorbereid". De prominente politicus (54) werd zaterdag doodgeschoten in de stad Lviv. De dader is voortvluchtig.
1 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische aanval op de Jemenitische hoofdstad Sanaa van donderdag is de premier van de Houthi's gedood, meldt het persbureau van de rebellenbeweging. Ook een aantal ministers zouden zijn gedood bij het bombardement.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Europese Unie vraagt de Amerikaanse regering om haar besluit om geen visum te verstrekken aan de Palestijnse leider Mahmoud Abbas voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties te heroverwegen. Dat maakte EU-buitenlandchef Kaja Kallas zaterdag na een vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Kopenhagen bekend.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft telefonisch steun betuigd aan de Palestijnse leider Mahmoud Abbas naar aanleiding van de Amerikaanse weigering hem en een Palestijnse delegatie visa te verlenen voor de komst naar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in september.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense oud-parlementsvoorzitter Andri Paroebi (54) is gedood in de westelijke stad Lviv, meldt president Volodymyr Zelensky. Hij spreekt op sociale media van een "gruwelijke moord".
5 uur geledenCAIRNS (ANP/AFP) - Drie Schotse broers, Jamie, Ewan en Lachlan MacLean, zijn in Cairns in het noordoosten van Australië met hun roeiboot geland na een tocht van bijna vijf maanden over de Stille Oceaan. Ze zijn erin geslaagd een record te vestigen met de uitputtende tocht. De MacLeans roeiden bijna 14.500 kilometer en deden daar 139 dagen over. Het vorige record stond op 162 dagen roeien.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense strijdkrachten hebben naar eigen zeggen weer olieraffinaderijen in Rusland bestookt. Dat gebeurde in Krasnodar, niet ver van de Zwarte Zee, en in Sizran aan de rivier de Wolga.
7 uur geleden