Zelensky dreigt met aanvallen op Kremlin als Poetin niet inbindt
NEW YORK (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky dreigt het Kremlin aan te vallen als Rusland geen eind maakt aan de oorlog. "Ze moeten weten waar hun schuilkelders zijn. Als ze de oorlog niet beëindigen zullen ze deze zeker nodig hebben", zegt Zelensky in een interview met de Amerikaanse nieuwssite Axios. Daarbij benadrukt hij dat het doel niet is om burgers aan te vallen: "we zijn geen terroristen".
Zelensky was in New York aanwezig bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. Daar sprak hij dinsdag met de Amerikaanse president Trump. Waar Trump eerder steeds volhield dat Oekraïne bereid moest zijn een deel van zijn territorium af te staan, zei hij na het gesprek dat Oekraïne "zijn grondgebied in zijn oorspronkelijke vorm kan heroveren en misschien zelfs verder kan gaan".
Tijdens het gesprek heeft Zelensky Trump gevraagd om nieuwe langeafstandswapens. Die zouden de Russische president Vladimir Poetin naar de onderhandelingstafel moeten dwingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
40 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
3 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.
6 uur geleden