Zelensky: deze winter mogelijk meer aanvallen op Russisch terrein
KYIV (ANP/RTR) - Als Rusland deze winter weer de stroomvoorziening in Oekraïne aanvalt, zal de Oekraïense krijgsmacht op zijn beurt doelen aanvallen in Rusland. Dat zullen niet alleen defensieve acties zijn, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
"We bereiden ons erop voor dat de terroristen de energie-infrastructuur zullen aanvallen. Dit jaar zullen we ons niet alleen verdedigen, maar zullen we ook antwoorden", aldus de president op Telegram, verwijzend naar Rusland. De regering in Moskou vindt aanvallen op de Oekraïense nutsvoorzieningen te rechtvaardigen.
Vergeleken met vorige winter, is Oekraïne sterker bewapend. Het land beschikt niet over de bommenwerpers en oorlogsschepen waarmee vorig jaar langeafstandswapens op de energievoorzieningen werden afgevuurd. Kyiv heeft wel meer drones, kruisraketten en ballistische raketten dan voorheen.
Rusland weet dat Oekraïne de slagkracht heeft vergroot. "De vijand begrijpt dit goed. Om te beginnen hebben ze hun vloot uit de Krim teruggetrokken, nu plaatsen ze hun vliegend materieel op grotere afstand van onze grenzen", aldus Zelensky.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
3 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
8 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
14 uur geleden