Zelensky: deze winter mogelijk meer aanvallen op Russisch terrein
KYIV (ANP/RTR) - Als Rusland deze winter weer de stroomvoorziening in Oekraïne aanvalt, zal de Oekraïense krijgsmacht op zijn beurt doelen aanvallen in Rusland. Dat zullen niet alleen defensieve acties zijn, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
"We bereiden ons erop voor dat de terroristen de energie-infrastructuur zullen aanvallen. Dit jaar zullen we ons niet alleen verdedigen, maar zullen we ook antwoorden", aldus de president op Telegram, verwijzend naar Rusland. De regering in Moskou vindt aanvallen op de Oekraïense nutsvoorzieningen te rechtvaardigen.
Vergeleken met vorige winter, is Oekraïne sterker bewapend. Het land beschikt niet over de bommenwerpers en oorlogsschepen waarmee vorig jaar langeafstandswapens op de energievoorzieningen werden afgevuurd. Kyiv heeft wel meer drones, kruisraketten en ballistische raketten dan voorheen.
Rusland weet dat Oekraïne de slagkracht heeft vergroot. "De vijand begrijpt dit goed. Om te beginnen hebben ze hun vloot uit de Krim teruggetrokken, nu plaatsen ze hun vliegend materieel op grotere afstand van onze grenzen", aldus Zelensky.
Meer uit Buitenland
WINDSOR (ANP) - Het onderzoek naar activiteiten van Andrew Mountbatten-Windsor wordt voortgezet in zijn voormalige woning in het park van Windsor, de Royal Lodge. De politie heeft bekendgemaakt dat het onderzoek in zijn huidige woning op het landgoed Sandringham in Norfolk is afgerond.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is vrijgelaten na de goedkeuring van een amnestiewet door het parlement. De wetgeving moet ervoor zorgen dat politieke gevangenen vrijkomen.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Het Venezolaanse parlement heeft een langverwachte amnestiewet goedgekeurd die ervoor zou kunnen zorgen dat honderden politieke gevangenen vrijkomen. Aan de wet zijn echter uitzonderingen toegevoegd, waardoor veel gevangenen waarschijnlijk blijven vastzitten.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur Eric Dane, vooral bekend van de series Grey's Anatomy en Euphoria, is op 53-jarige leeftijd overleden. "Met pijn in ons hart delen we dat Eric Dane donderdagmiddag is overleden na een moedige strijd tegen ALS", aldus zijn familie in een verklaring aan de BBC en andere media.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De voormalige president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, heeft zijn excuses aangeboden voor de "moeilijkheden" die zijn veroorzaakt door het uitroepen van de militaire noodtoestand in 2024.
2 uur geledenCHEYENNE MOUNTAIN (ANP/RTR) - Het North American Aerospace Defense Command (NORAD) heeft meerdere Russische militaire vliegtuigen gedetecteerd en gevolgd die actief waren nabij Alaska. Dat meldt de Amerikaans-Canadese defensieorganisatie in een verklaring.
2 uur geledenMERRITT ISLAND (ANP/AFP) - NASA heeft met succes een oefening uitgevoerd voor de lancering van zijn gigantische SLS-raket. Deze moet voor het eerst in meer dan 50 jaar astronauten rond de maan sturen.
2 uur geleden