Zelensky: deze winter mogelijk meer aanvallen op Russisch terrein
KYIV (ANP/RTR) - Als Rusland deze winter weer de stroomvoorziening in Oekraïne aanvalt, zal de Oekraïense krijgsmacht op zijn beurt doelen aanvallen in Rusland. Dat zullen niet alleen defensieve acties zijn, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
"We bereiden ons erop voor dat de terroristen de energie-infrastructuur zullen aanvallen. Dit jaar zullen we ons niet alleen verdedigen, maar zullen we ook antwoorden", aldus de president op Telegram, verwijzend naar Rusland. De regering in Moskou vindt aanvallen op de Oekraïense nutsvoorzieningen te rechtvaardigen.
Vergeleken met vorige winter, is Oekraïne sterker bewapend. Het land beschikt niet over de bommenwerpers en oorlogsschepen waarmee vorig jaar langeafstandswapens op de energievoorzieningen werden afgevuurd. Kyiv heeft wel meer drones, kruisraketten en ballistische raketten dan voorheen.
Rusland weet dat Oekraïne de slagkracht heeft vergroot. "De vijand begrijpt dit goed. Om te beginnen hebben ze hun vloot uit de Krim teruggetrokken, nu plaatsen ze hun vliegend materieel op grotere afstand van onze grenzen", aldus Zelensky.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.
8 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
10 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
10 uur geleden