Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky: delegaties spreken deze week verder over vredesplan

Zelensky: delegaties spreken deze week verder over vredesplan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.

In zijn dagelijkse toespraak zei Zelensky dat er gesproken gaat worden over punten naar aanleiding van de gesprekken in Genève "in een vorm die ons naar het pad van vrede en veiligheidsgaranties zal leiden".

In Genève is zondag gesproken met vertegenwoordigers van de VS, Oekraïne en Europese bondgenoten. Aan de basis lag het Amerikaanse 28-puntenplan, dat tijdens de gesprekken zou zijn aangepast naar een plan dat voor Oekraïne gunstiger zou uitpakken.

De Amerikaanse president Donald Trump gaf Oekraïne eerder een deadline om in te stemmen met het vredesplan. Deze zou eigenlijk donderdag aflopen, maar Trump kwam hier later op terug. "De deadline is voor mij wanneer het voorbij is", zei hij.

Meer uit Buitenland

Iran meldt burgerdoden door Amerikaanse aanvallen op boten

TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.

47 minuten geleden
Doden bij explosie in vuurwerkfabriek China

CHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.

1 uur geleden
IAEA: schade aan kerncentrale Zaporizja na droneaanval

ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.

2 uur geleden
Twaalf medewerkers vast na explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.

2 uur geleden
Amnesty: massale mensenrechtenschendingen door Congolese rebellen

KINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.

2 uur geleden
Pulitzerprijzen voor verslaggeving over beleid van Trump

NEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.

5 uur geleden
Zelensky kondigt staakt-het-vuren aan per 6 mei

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.

8 uur geleden