Zelensky dankt leiders voor steunbetuigingen na ruzie met Trump
WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft leiders en EU-kopstukken op X bedankt, nadat die op het platform hun steun voor Oekraïne uitspraken na een ruzie tussen Zelensky en de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis. Trump beweerde dat Zelensky de oorlog in zijn land niet wil stoppen en verweet hem respectloos en ondankbaar te zijn.
De steunbetuigingen komen van bijvoorbeeld premier Dick Schoof, de Franse president Emmanuel Macron, de Deense premier Mette Frederiksen en EU-leiders Ursula von der Leyen en António Costa. Zij laten onder meer weten achter Oekraïne te staan in de oorlog die agressor Rusland heeft gestart. "Dank u voor uw steun", reageert Zelensky op elk bericht. De meeste reacties komen uit Europa, maar er zijn ook steunbetuigingen van de Canadese premier Justin Trudeau en de Nieuw-Zeelandse premier Christopher Luxon.
Zelensky's bezoek donderdag aan het Witte Huis werd vroegtijdig afgebroken vanwege de publieke ruzie. Zelensky en Trump zouden naar verwachting een grondstoffendeal ondertekenen, maar dat gebeurde niet. CNN meldt dat de twee partijen na die ruzie in verschillende kamers zaten, wat gebruikelijk zou zijn, en Trump toen besloot dat Zelensky "niet in een positie zat om te onderhandelen". Daarop kreeg de Oekraïense delegatie te horen dat ze moest vertrekken, aldus de nieuwszender.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Burgemeester van New York Zohran Mamdani heeft de regering-Trump opgeroepen om de Israëlische premier Benjamin Netanyahu te arresteren als die in september naar New York komt voor de algemene vergadering van de Verenigde Naties. De reden is dat het gemeentebestuur niet wettelijk bevoegd is Netanyahu te laten arresteren, zoals Mamdani wilde, aldus The New York Times.
1 uur geledenCOTIGNAC/CORRENS (ANP/AFP) - In het departement Var, in het zuiden van Frankrijk, is dinsdag een zich snel uitbreidende natuurbrand uitgebroken. Honderden mensen zijn hun huizen ontvlucht, terwijl bijna duizend brandweerlieden en blusvliegtuigen de brand bestrijden.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De gewezen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov is blij dat president Volodymyr Zelensky een nieuwe commandant der strijdkrachten heeft aangewezen. Op sociale media spreekt Fedorov van "een frisse wind en een bron van nieuwe hoop in de strijd van het vrije volk voor vrijheid en gerechtigheid".
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth schat dat de Iranoorlog de VS tot dusver zo'n 37,5 miljard dollar (circa 32,5 miljard euro) heeft gekost. Halverwege mei werd nog gesproken over een bedrag van bijna 29 miljard dollar.
8 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vervangt zijn commandant der strijdkrachten, Oleksandr Syrsky. Dat meldt hij op Telegram. De functie zal worden overgenomen door Mychajlo Drapaty.
8 uur geledenGEORGETOWN (ANP/DPA) - Het dodental na een bootongeluk in Guyana is opgelopen naar 41. Een veerboot kapseisde afgelopen weekend en als gevolg daarvan zijn nog tientallen mensen vermist.
9 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Drie mensen in Venezuela zijn overleden nadat zij het hantavirus hadden opgelopen. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Het voegde eraan toe dat er geen aanwijzingen zijn dat het gaat om een besmetting van mens op mens.
9 uur geleden