Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky dankbaar voor nieuwe pot EU-geld

Zelensky dankbaar voor nieuwe pot EU-geld

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is blij dat de regeringsleiders van de Europese Unie het donderdag snel eens zijn geworden over een nieuw steunpakket voor zijn land. Hij zegt de EU-leiders en voorzitter Charles Michel dankbaar te zijn voor het afgesproken pakket van 50 miljard euro.

Vorige maand lag Hongarije nog dwars over het geld, maar Zelensky is blij dat premier Viktor Orbán zijn verzet heeft gestaakt. "Het is heel belangrijk dat de beslissing is genomen door alle 27 leiders, dat bewijst opnieuw de sterke eenheid van de EU", schrijft hij op X.

Het pakket is bedoeld als financiële steun voor de overheid in de periode 2024-2027 en dus niet alleen voor de oorlog. Zelensky benadrukt dat het geld Oekraïne op de lange termijn zal helpen om economisch stabiel te worden, "en dat is niet minder belangrijk dan militaire steun en sancties tegen Rusland."

Meer uit Buitenland

EU-landen zeggen Kyiv extra luchtafweer toe, geen details bekend

WICKLOW (ANP) - Een aantal EU-lidstaten heeft woensdag toegezegd Oekraïne te helpen aan extra luchtverdediging, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. Om welke landen het gaat, zei Kallas niet op de persconferentie na de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Ierland. Landen die onderscheppingsraketten zoals Patriots op voorraad hebben, maar die zelf willen houden, werden door onder meer Nederland aangespoord die aan Oekraïne ter beschikking te stellen.

1 uur geleden
Kallas: steun EU voor visabeperkingen voor Russen groeit

WICKLOW (ANP) - Er is brede steun voor een EU-visumverbod voor Russische ex-strijders en strengere visumbeperkingen voor Russische toeristen. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag gezegd. Diverse EU-landen pleiten daar al langer voor, maar overeenstemming is er nog niet. Kallas hoopt dat het drone-incident in Leipzig de nog twijfelende lidstaten ervan overtuigt dat visarestricties nodig zijn voor de veiligheid van Oekraïne en Europa.

1 uur geleden
WHO: opschalen ebolabestrijding in DRC nodig

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het opschalen van de ebolabestrijding is nodig om de uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) tegen te gaan, volgens hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Het traceren van besmette personen en hun contacten blijft een uitdaging. Veel ebolaslachtoffers stonden niet bekend als contacten van besmette personen.

2 uur geleden
Dodental overstromingen Nepal en Tibet verder opgelopen

KATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental na de verwoestende overstromingen in Nepal en Tibet is gestegen naar 1225. Ze hebben in Nepal zeker 1204 mensen het leven gekost, aldus de Nepalese rampendienst. Volgens Chinese staatsmedia ligt het dodental in Tibet op 21.

2 uur geleden
Noorse politie krijgt bij uitvaart Harald hulp uit buitenland

OSLO (ANP) - De Noorse politie krijgt bij de veiligheidsoperatie rond de uitvaart van koning Harald hulp van Zweden en Denemarken, zo meldt het Noorse persbureau NTB. De operatie behoort volgens de politie tot een van de grootste in de Noorse geschiedenis.

2 uur geleden
Schutter Zwitserse rave kampt met psychologische problemen

AARAU (ANP/AFP) - De 43-jarige verdachte van de dodelijke schietpartij bij een dansfeest in het Zwitserse Aarau afgelopen weekend, kampt met psychologische problemen. Dat meldt justitie in Zwitserland woensdag. Na de schietpartij overleed een 22-jarige Italiaanse, vijf anderen raakten gewond.

4 uur geleden
Zeedrones bereiken gezonken veer Cyprus

NICOSIA (ANP/AFP) - Het gezonken hogesnelheidsveer dat zondag verongelukte voor de kust van Noord-Cyprus, is gevonden. Dat meldt de leider van de zelfverklaarde republiek, Tufan Erhurman. Twee vaartuigen uitgerust met onderzeedrones hebben het veer weten te bereiken. Het tweede daarvan, dat woensdag arriveerde, moet nu het wrak zien te bergen.

6 uur geleden