Zelensky dankbaar voor nieuwe pot EU-geld
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is blij dat de regeringsleiders van de Europese Unie het donderdag snel eens zijn geworden over een nieuw steunpakket voor zijn land. Hij zegt de EU-leiders en voorzitter Charles Michel dankbaar te zijn voor het afgesproken pakket van 50 miljard euro.
Vorige maand lag Hongarije nog dwars over het geld, maar Zelensky is blij dat premier Viktor Orbán zijn verzet heeft gestaakt. "Het is heel belangrijk dat de beslissing is genomen door alle 27 leiders, dat bewijst opnieuw de sterke eenheid van de EU", schrijft hij op X.
Het pakket is bedoeld als financiële steun voor de overheid in de periode 2024-2027 en dus niet alleen voor de oorlog. Zelensky benadrukt dat het geld Oekraïne op de lange termijn zal helpen om economisch stabiel te worden, "en dat is niet minder belangrijk dan militaire steun en sancties tegen Rusland."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
2 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
7 uur geleden