Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky dankbaar voor nieuwe pot EU-geld

Zelensky dankbaar voor nieuwe pot EU-geld

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is blij dat de regeringsleiders van de Europese Unie het donderdag snel eens zijn geworden over een nieuw steunpakket voor zijn land. Hij zegt de EU-leiders en voorzitter Charles Michel dankbaar te zijn voor het afgesproken pakket van 50 miljard euro.

Vorige maand lag Hongarije nog dwars over het geld, maar Zelensky is blij dat premier Viktor Orbán zijn verzet heeft gestaakt. "Het is heel belangrijk dat de beslissing is genomen door alle 27 leiders, dat bewijst opnieuw de sterke eenheid van de EU", schrijft hij op X.

Het pakket is bedoeld als financiële steun voor de overheid in de periode 2024-2027 en dus niet alleen voor de oorlog. Zelensky benadrukt dat het geld Oekraïne op de lange termijn zal helpen om economisch stabiel te worden, "en dat is niet minder belangrijk dan militaire steun en sancties tegen Rusland."

Meer uit Buitenland

Ziekenhuis Nevada ontruimd om grote natuurbrand

RENO (ANP) - In de Amerikaanse staat Nevada zijn alle patiënten van het Northwest Specialty Hospital geëvacueerd vanwege een naderende natuurbrand. Het vuur woedt aan de rand van de stad Reno en het ziekenhuis is uit voorzorg ontruimd, meldt de lokale nieuwszender KTVN.

2 uur geleden
Doden door Israëlische luchtaanvallen op Gaza, onder wie een kind

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische luchtaanvallen in de centrale Gazastrook hebben zondag drie mensen gedood, onder wie een kind, meldt de burgerbescherming. Het Israëlische leger beweerde een "terrorist" te hebben getroffen.

4 uur geleden
Dodental loopt op na brand in Zwitsers woongebouw met restaurant

THUSIS (ANP) - In het Oost-Zwitserse Thusis zijn nog twee lichamen gevonden na een brand die donderdagavond in een restaurant uitbrak, meldt de politie. Daarmee is het dodental door de brand op vier gekomen. Zaterdag waren al twee lichamen gevonden.

5 uur geleden
Verdachte van aanval met zwaard in Zweden in voorlopige hechtenis

FAGERSTA (ANP/AFP) - De 18-jarige man die wordt verdacht van het doden en verwonden van meerdere jongeren met een zwaard op een school in Zweden is in voorlopige hechtenis genomen, meldt de openbaar aanklager. Hij wordt verdacht van moord en poging tot moord.

5 uur geleden
Zelensky verwerpt oproep rivaal tot verkiezingen in oorlogstijd

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt het "te gevaarlijk" voor Oekraïne om verkiezingen te houden terwijl het land vecht tegen de Russische invasie. Zelensky zei dit in een verklaring waarmee hij reageerde op een oproep van zijn voormalige minister van Defensie Mychajlo Fedorov om verkiezingen te organiseren. Zelensky ontsloeg Fedorov vorige maand na een herschikking van zijn kabinet.

8 uur geleden
Syrië hoopt Israëlische aanvallen te beëindigen met diplomatie

DAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië hoopt onderhandelingen met Israël over een veiligheidsakkoord binnenkort te hervatten. Dat zei de Syrische minister van Buitenlandse Zaken Asaad al-Shaibani in een interview met persbureau Reuters, waarin hij ook zei dat Damascus het contact met Jeruzalem verbrak na de recente Israëlische luchtaanval op een Syrische luchtmachtbasis.

9 uur geleden
Telegraph: Iraanse hackers legden Britse energiecentrale plat

LONDEN (ANP) - Iraanse hackers hebben vorige maand voor het eerst een Britse energiecentrale vier dagen stilgelegd met een cyberaanval. Dat meldt de Britse krant The Telegraph.

12 uur geleden