Zelensky daagt Trump uit te vertellen hoe hij oorlog zou eindigen
KYIV (ANP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil graag van de Amerikaanse presidentskandidaat Donald Trump horen hoe hij snel een einde zou maken aan de oorlog als hij het voor het zeggen zou hebben in de Verenigde Staten. Trump zegt al maanden dat hij "snel" en "gemakkelijk" voor vrede zal zorgen als hij in november de presidentsverkiezingen wint.
"Als Trump weet hoe we deze oorlog kunnen beëindigen, zou hij ons dat vandaag nog moeten vertellen", zegt Zelensky in een interview met persbureau Bloomberg. "Als er risico's zijn voor de Oekraïense onafhankelijkheid of als we soevereiniteit verliezen, dan willen we daar klaar voor zijn en dan willen we dat weten."
De VS zijn de belangrijkste bondgenoot van Kyiv en leveren veel militaire en financiële steun. Trump klaagde vorige week dat er miljarden dollars Amerikaans geld worden uitgegeven, terwijl Oekraïne niet aan de winnende hand is in de oorlog. Veel Republikeinen hebben de laatste maanden vraagtekens gezet bij de steun aan Oekraïne.
Zelensky zegt "mogelijk klaar" te zijn om Trump te ontmoeten en zijn voorstellen aan te horen. In zo'n gesprek zou hij ook duidelijkheid moeten krijgen over waar zijn land aan toe is bij een eventuele verkiezingswinst van Trump. "We willen weten of we in november nog kunnen rekenen op de krachtige steun van de VS, of dat we alleen komen te staan."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Een deelnemer aan de Britse versie van het realityprogramma Married at First Sight is aangehouden op verdenking van verkrachting. Dat heeft de Metropolitan Police bevestigd aan BBC News. De verdachte is inmiddels op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
5 minuten geledenKYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv is een grote hoeveelheid hulpgoederen van het Rode Kruis verloren gegaan. Een van de belangrijkste opslaglocaties met daarin hulpgoederen met een waarde van meer dan 1,5 miljoen euro werd volledig verwoest, aldus het Rode Kruis.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Door nachtelijke Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn ten minste 21 doden gevallen, melden de hulpdiensten. Daarnaast zouden 85 mensen gewond zijn geraakt, onder wie twee kinderen. Eerder werden zeventien doden gemeld.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Door een bomexplosie in de Syrische hoofdstad Damascus zijn zeker vijf doden gevallen. Nog eens zestien mensen raakten gewond, melden de Syrische autoriteiten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement namens het hele land excuses aangeboden aan vrouwen die in de vorige eeuw onder druk hun kinderen hebben afgestaan. Hij sprak terwijl gedupeerden toekeken vanaf de publieke tribune over een "schandvlek" in de Britse geschiedenis en bevestigde dat wordt gekeken naar compensatieregelingen.
5 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen wil af van het verbod op het plaatsen van kernwapens op zijn grondgebied. Het parlement gaat die bepaling uit de grondwet halen, zegt president Gitanas Nausėda, net als NAVO-bondgenoot Finland dit voorjaar al deed.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël staat donderdag stil bij de grote Hamas-aanval van 7 oktober 2023, duizend dagen geleden. Er staan zowel herdenkingen gepland als protesten over het optreden van de autoriteiten rond de aanval.
7 uur geleden