Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky biedt Los Angeles hulp van Oekraïense brandweerlieden

Zelensky biedt Los Angeles hulp van Oekraïense brandweerlieden

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft hulp van Oekraïense brandweerlieden aangeboden aan het door bosbranden geteisterde Los Angeles. Hij zei dat zijn brandweerlieden "Amerikanen kunnen helpen levens te redden" bij het bestrijden van de branden.

Zelensky zei zondagavond dat hij de Oekraïense minister van Binnenlandse Zaken had opgedragen "zich voor te bereiden op de mogelijke deelname van onze reddingswerkers aan de bestrijding van de bosbranden in Californië". "De situatie daar is buitengewoon moeilijk", zei hij in een video op X, eraan toevoegend dat de hulp "momenteel wordt gecoördineerd" en dat "150 van onze brandweerlieden al zijn voorbereid".

De Verenigde Staten zijn onder president Joe Biden de grootste steunverlener geweest tijdens de oorlog in Oekraïne. Sinds de invasie van Moskou in februari 2022 hebben de VS meer dan 65 miljard dollar, ruim 63 miljard euro, aan militaire steun geschonken.

Meer uit Buitenland

Rusland stuurt onderzeeër naar tanker die gevolgd wordt door VS

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.

57 minuten geleden
Syrisch leger bombardeert Koerdische wijken in Aleppo

ALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.

1 uur geleden
President Iran: geen actie tegen vreedzame betogers

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.

1 uur geleden
Tsjechië gaat toch door met verzamelen munitie voor Oekraïne

PRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.

2 uur geleden
Ook in buitenland overlast door winters weer

PARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.

2 uur geleden
Stroomvoorziening in Berlijn na dagen uitval hersteld

BERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.

3 uur geleden
VN-mensenrechtenchef beschuldigt Israël van apartheid Westoever

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.

4 uur geleden