Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky biedt Los Angeles hulp van Oekraïense brandweerlieden

Zelensky biedt Los Angeles hulp van Oekraïense brandweerlieden

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft hulp van Oekraïense brandweerlieden aangeboden aan het door bosbranden geteisterde Los Angeles. Hij zei dat zijn brandweerlieden "Amerikanen kunnen helpen levens te redden" bij het bestrijden van de branden.

Zelensky zei zondagavond dat hij de Oekraïense minister van Binnenlandse Zaken had opgedragen "zich voor te bereiden op de mogelijke deelname van onze reddingswerkers aan de bestrijding van de bosbranden in Californië". "De situatie daar is buitengewoon moeilijk", zei hij in een video op X, eraan toevoegend dat de hulp "momenteel wordt gecoördineerd" en dat "150 van onze brandweerlieden al zijn voorbereid".

De Verenigde Staten zijn onder president Joe Biden de grootste steunverlener geweest tijdens de oorlog in Oekraïne. Sinds de invasie van Moskou in februari 2022 hebben de VS meer dan 65 miljard dollar, ruim 63 miljard euro, aan militaire steun geschonken.

Meer uit Buitenland

Louvre verhoogt toegangsprijs voor niet-Europeanen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.

10 minuten geleden
EU-buitenlandministers roepen Israël op Palestijnen te beschermen

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.

1 uur geleden
Poetin verdedigt Amerikaanse gezant Witkoff

BISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.

1 uur geleden
Verdachte schietpartij Washington reed door hele VS

WASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.

2 uur geleden
Man opgepakt in verband met aanslag op synagoge in Manchester

MANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.

2 uur geleden
Italië levert Nord Stream-verdachte over aan Duitsland

ROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.

4 uur geleden
EU-parlement wil meer betrokkenheid nationale parlementen bij EU

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.

4 uur geleden