Zelensky biedt Los Angeles hulp van Oekraïense brandweerlieden
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft hulp van Oekraïense brandweerlieden aangeboden aan het door bosbranden geteisterde Los Angeles. Hij zei dat zijn brandweerlieden "Amerikanen kunnen helpen levens te redden" bij het bestrijden van de branden.
Zelensky zei zondagavond dat hij de Oekraïense minister van Binnenlandse Zaken had opgedragen "zich voor te bereiden op de mogelijke deelname van onze reddingswerkers aan de bestrijding van de bosbranden in Californië". "De situatie daar is buitengewoon moeilijk", zei hij in een video op X, eraan toevoegend dat de hulp "momenteel wordt gecoördineerd" en dat "150 van onze brandweerlieden al zijn voorbereid".
De Verenigde Staten zijn onder president Joe Biden de grootste steunverlener geweest tijdens de oorlog in Oekraïne. Sinds de invasie van Moskou in februari 2022 hebben de VS meer dan 65 miljard dollar, ruim 63 miljard euro, aan militaire steun geschonken.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Spanje komt binnen enkele weken met een lijst van symbolen van de fascistische dictatuur van Francisco Franco die uit het straatbeeld moeten verdwijnen. Premier Pedro Sánchez heeft aangekondigd dat die lijst voor het einde van november openbaar moet worden gemaakt. In die maand is het vijftig jaar geleden dat Franco overleed.
34 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland gaat de salarissen van Amerikaanse medewerkers op Duitse vliegbases doorbetalen tijdens de shutdown. Ongeveer 11.000 in Duitsland gestationeerde medewerkers van het Amerikaanse leger zouden niet meer doorbetaald worden door problemen bij de Amerikaanse overheid. De Verenigde Staten hebben meerdere grote vliegbases in Duitsland, waaronder Ramstein.
46 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Het Louvre is voor het eerst sinds de juwelenroof van zondag weer open voor publiek. Bij de roof werden acht historische sieraden buitgemaakt, die volgens de Franse regering zo'n 88 miljoen euro waard zijn. Hoewel de roof zorgen opriep over de beveiliging, heeft het museum gezegd dat er aan het systeem niets mankeert. Naar de roof lopen verschillende onderzoeken.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Bij Russische luchtaanvallen op Oekraïne zijn afgelopen nacht zeker zes doden gevallen, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn onder de doden twee kinderen. Ook raakten zeventien mensen gewond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De verduurzaming van de wereldeconomie gaat op geen enkel front snel genoeg om de opwarming van de aarde tot 1,5 graden te beperken. Veel ontwikkelingen gaan wel in de juiste richting, maar het tempo is "alarmerend ontoereikend". Tot die conclusie komen onderzoekers van het World Resources Institute (WRI) en andere organisaties in een woensdag gepubliceerd rapport.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft de stoffelijke overschotten geïdentificeerd van twee gijzelaars die Hamas dinsdag heeft overgedragen. Het gaat volgens het leger om een 85-jarige man die uit kibboets Nir Oz werd ontvoerd en een 38-jarige man die werd gedood tijdens een gevecht om Nir Oz te verdedigen, waarna zijn levenloze lichaam zou zijn meegenomen.
3 uur geledenSEOUL (ANP/DPA) - Noord-Korea heeft een ballistische raket in oostelijke richting afgevuurd, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. De raket werd afgevuurd in de richting van de Japanse Zee, zo citeert Yonhap de generale staf van het leger in Seoul.
3 uur geleden