Zelensky bezoekt Saudi-Arabië op woensdag
KYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky brengt woensdag een bezoek aan Saudi-Arabië. Het gaat volgens de woordvoerder van de president om een officiële reis die al langer gepland stond.
Het bezoek van Zelensky en zijn echtgenote zou een dag na gepland overleg tussen Russische en Amerikaanse delegaties plaatsvinden. Die gaan het volgens het Kremlin in Saudi-Arabië hebben over het voorbereiden van mogelijk vredesoverleg over de oorlog in Oekraïne.
De Oekraïense leider had al bekendgemaakt dat hij plannen had om naar Saudi-Arabië af te reizen. Hij zou daar geen overleg hebben gepland met de Amerikanen of de Russen.
Oekraïne doet volgens Zelensky deze week ook niet mee aan het overleg tussen Rusland en de VS in Saudi-Arabië. Hij benadrukte maandag tijdens een bezoek aan de Verenigde Arabische Emiraten dat zijn land ook geen deals zal erkennen die zonder Oekraïense betrokkenheid zijn gesloten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.
7 minuten geledenSOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.
47 minuten geledenOSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.
1 uur geledenSWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.
1 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt dat het regime in Iran bijna omvergeworpen is. Het hele land staat op instorten, zei hij tijdens een bezoek aan Israëlische troepen op de door Israël bezette Golanhoogten in Syrië.
2 uur geleden