
Zelensky bezoekt belaagd stadje Avdiivka in oosten van Oekraïne
AVDIIVKA (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft vrijdag het stadje Avdiivka in het oosten van Oekraïne bezocht, laat hij via Telegram weten. In Avdiivka wordt al maanden een zware strijd uitgevochten met het Russische leger, dat de stad probeert te omsingelen en in te nemen.
Zelensky noemde Avdiivka, dat voor de oorlog zo'n 32.000 inwoners telde, tijdens het bezoek "een van de moeilijkste gebieden langs de frontlinie". Hij bedankte ook de Oekraïense soldaten en zei dat het land dankzij hen "2023 heeft overleefd".
Ook Rusland heeft erg zware verliezen geleden in de pogingen Avdiivka in te nemen. Eerder deze maand zei een woordvoerder van de Amerikaanse Nationale Veiligheidsraad dat Rusland in enkele weken tijd 13.000 soldaten heeft verloren bij de strijd om Avdiivka.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de verwachting uitgesproken dat vrede mogelijk is tussen Rusland en Oekraïne. "Ik denk dat president Poetin vrede zal sluiten. Ik denk dat president Zelensky vrede zal sluiten", zei hij in het Witte Huis over de leiders van de twee landen. "We zullen zien of ze met elkaar door een deur kunnen."
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot vindt dat België op korte termijn Palestina moet erkennen. Hij wil onder meer Frankrijk volgen, dat komende maand bij de Verenigde Naties de stap zal nemen. Over een snelle erkenning is nog geen eensgezindheid binnen de coalitieregering in Brussel, meldt de Vlaamse zender VRT.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin voorziet geen gezamenlijke Amerikaans-Russische verklaring na de top tussen de leiders van de landen in Alaska. "Nee, er valt niets te verwachten, er is niets voorbereid en het is onwaarschijnlijk dat er een document komt", zei regeringswoordvoerder Dmitri Peskov volgens Russische media als Interfax en TASS.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt er rekening mee dat zijn aanstaande top met de Russische leider Vladimir Poetin op niets uitloopt. "Deze bijeenkomst legt de basis voor de tweede bijeenkomst, maar er is een kans van 25 procent dat deze bijeenkomst niet succesvol zal zijn", zei Trump tegen Fox News Radio.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw krijgsgevangenen uitgewisseld. De landen hebben elk 84 personen laten gaan na bemiddeling van de Verenigde Arabische Emiraten, bericht het Russische ministerie van Defensie.
12 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Noorse minister van Financiën vorige maand gevraagd naar de Nobelprijs voor de Vrede. Dat schrijft de Noorse zakenkrant Dagens Naeringsliv, die zich baseert op anonieme bronnen.
12 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Franse politie heeft in een voorstad van Parijs vier lichamen gevonden in de rivier de Seine. Momenteel is er nog geen bewijs gevonden dat de doden iets met elkaar te maken hebben.
12 uur geleden