Zelensky beschuldigt Slowaakse premier van hulp aan Poetin
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt de Slowaakse premier Robert Fico ervan de Russische president Vladimir Poetin te willen "helpen" door Russisch gas te blijven importeren. Hij keurde het bezoek af dat Fico zondag aan Moskou bracht.
Zelensky wees erop dat Europese leiders hadden opgemerkt dat Fico zich verzet tegen het verminderen van de Europese afhankelijkheid van Russisch gas. Het lijkt erop dat Fico "Poetin wil helpen geld te verdienen" om de oorlog tegen Oekraïne te betalen en "Europa te verzwakken", constateerde de Oekraïense leider. Hij noemde dat immoreel.
Slowakije, lid van de Europese Unie en de NAVO, is sterk afhankelijk van Russisch gas. Het contract voor de doorvoer van gas door Oekraïne loopt eind dit jaar af en Kyiv wil het niet verlengen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
7 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
8 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
8 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
8 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
9 uur geleden