Zelensky beschuldigt Slowaakse premier van hulp aan Poetin
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt de Slowaakse premier Robert Fico ervan de Russische president Vladimir Poetin te willen "helpen" door Russisch gas te blijven importeren. Hij keurde het bezoek af dat Fico zondag aan Moskou bracht.
Zelensky wees erop dat Europese leiders hadden opgemerkt dat Fico zich verzet tegen het verminderen van de Europese afhankelijkheid van Russisch gas. Het lijkt erop dat Fico "Poetin wil helpen geld te verdienen" om de oorlog tegen Oekraïne te betalen en "Europa te verzwakken", constateerde de Oekraïense leider. Hij noemde dat immoreel.
Slowakije, lid van de Europese Unie en de NAVO, is sterk afhankelijk van Russisch gas. Het contract voor de doorvoer van gas door Oekraïne loopt eind dit jaar af en Kyiv wil het niet verlengen.
Meer uit Buitenland
SODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
8 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
9 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
10 uur geleden