Zelensky bereid tot diplomatie en desnoods tot overleg met Poetin
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bereid tot diplomatie om een einde te maken aan de Russische oorlog tegen zijn land. Hij wil desnoods ook met de Russische president Vladimir Poetin onderhandelen, zo laat hij weten. Hij vindt dat ook "Europa" moet aanschuiven bij het overleg.
In een interview met de Britse presentator Piers Morgan zei Zelensky dat hij dat zou doen als het de enige manier is "waarin we vrede kunnen brengen aan het volk van Oekraïne en niet nog meer mensen verliezen". Morgan opperde de mogelijkheid van onderhandelingen tussen Oekraïne, Rusland, de Verenigde Staten en de Europese Unie.
Zelensky heeft het idee van onderhandelingen lang verworpen en hij zei steeds dat hij Rusland wil verslaan op het slagveld. In een decreet van oktober 2022 werden onderhandelingen zelfs uitgesloten zolang Poetin aan de macht is. De terugkeer van Donald Trump in het Witte Huis in januari deed de speculaties over vredesbesprekingen weer oplaaien die een einde moeten maken aan de oorlog die bijna drie jaar geleden met de Russische invasie begon.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De schutter en een handlanger van de moordaanslag op de Russische luitenant-generaal Vladimir Aleksejev zijn opgepakt in Dubai en overgeleverd aan Rusland. Dat meldt de Russische geheime dienst FSB. De Russische topmilitair werd vrijdag neergeschoten in een appartementencomplex in Moskou en ligt sindsdien in het ziekenhuis.
48 minuten geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Het Noord-Koreaanse regime houdt later deze maand een partijcongres, het eerste grote partijberaad sinds 2021. Dat meldt het staatsnieuwsagentschap KCNA.
1 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag de Hondurese president Nasry Asfura ontvangen op zijn residentie Mar-a-Lago in Palm Beach. Trump zei dat de Verenigde Staten en Honduras nauw samenwerken rond veiligheid, onder meer bij de bestrijding van drugskartels en mensensmokkel, en bij het uitzetten van illegale migranten en bendeleden uit de VS.
4 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie is met haar familie bereid te betalen om haar moeder terug te krijgen na haar vermoedelijke ontvoering in de staat Arizona. Dat zei Guthrie zaterdag in een videoboodschap op Instagram.
5 uur geledenSONDRIO (ANP/DPA) - Zeker vier mensen zijn omgekomen bij meerdere lawines in de Noord-Italiaanse Alpen. Er raakten ook skiërs gewond. In het Valtellina-gebied sleurde een lawine drie skitoeristen mee, waarvan er twee stierven. In de regio Trentino-Zuid-Tirol meldde de Italiaanse bergreddingsdienst twee lawines met elk één dode.
9 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Bij een protest in de Noord-Italiaanse stad Milaan tegen de Olympische Winterspelen zijn rellen uitgebroken. Een groep van enkele tientallen gemaskerde personen splitste zich af en zocht de confrontatie met de politie. Ze gooiden vuurwerk en stenen naar de politie, die hen met waterkanonnen en traangas uiteendreef.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump wil de eerste formele zitting van zijn Raad van Vrede op 19 februari in Washington houden, volgens een Amerikaanse functionaris. De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zaterdag gezegd dat hij ook is uitgenodigd en binnen twee weken naar Washington gaat.
16 uur geleden