Zelensky bereid tot diplomatie en desnoods tot overleg met Poetin
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bereid tot diplomatie om een einde te maken aan de Russische oorlog tegen zijn land. Hij wil desnoods ook met de Russische president Vladimir Poetin onderhandelen, zo laat hij weten. Hij vindt dat ook "Europa" moet aanschuiven bij het overleg.
In een interview met de Britse presentator Piers Morgan zei Zelensky dat hij dat zou doen als het de enige manier is "waarin we vrede kunnen brengen aan het volk van Oekraïne en niet nog meer mensen verliezen". Morgan opperde de mogelijkheid van onderhandelingen tussen Oekraïne, Rusland, de Verenigde Staten en de Europese Unie.
Zelensky heeft het idee van onderhandelingen lang verworpen en hij zei steeds dat hij Rusland wil verslaan op het slagveld. In een decreet van oktober 2022 werden onderhandelingen zelfs uitgesloten zolang Poetin aan de macht is. De terugkeer van Donald Trump in het Witte Huis in januari deed de speculaties over vredesbesprekingen weer oplaaien die een einde moeten maken aan de oorlog die bijna drie jaar geleden met de Russische invasie begon.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
3 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
4 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
6 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
6 uur geleden