Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky bereid Poetin te spreken over vrede met plan van Westen

Zelensky bereid Poetin te spreken over vrede met plan van Westen

MÜNCHEN (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is naar eigen zeggen bereid met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te spreken over het beëindigen van de oorlog als hij daar een plan voor van de VS en van Europa heeft. "Ik zal één Rus ontmoeten, Poetin, en dan spreken we met Poetin en stoppen de oorlog", aldus Zelensky.

Zelensky heeft eerder in zijn land bij wet laten verbieden met Poetin te onderhandelen. Hij zei op de veiligheidsconferentie in München dat hij met Poetin kan onderhandelen aan de hand van een plan van president Trump en Europa. Hij zei dat hij Trumps telefoonnummer heeft en Trump altijd kan bellen.

Volgens Zelensky had Trump dat eerder al eens gezegd, maar had hij toen geen telefoonnummer gekregen.

Meer uit Buitenland

Krant: VS blokkeren militair hulppakket voor Taiwan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt omgerekend 340 miljoen euro aan militaire hulp aan Taiwan tegen, meldt The Washington Post. Trump zoekt toenadering tot China, dat Taiwan als een afvallige provincie beschouwt, en hoopt op een top met president Xi Jinping binnenkort.

43 minuten geleden
Presentatoren scharen zich achter Jimmy Kimmel na stoppen show

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Presentatoren van Amerikaanse latenightprogramma's hebben gereageerd op het stoppen van Jimmy Kimmel Live! Onder anderen Stephen Colbert dreef in zijn programma de spot met leidinggevenden bij Disney, het moederbedrijf van ABC, omdat zij Kimmel van de buis haalden.

51 minuten geleden
Iran zegt goed voorstel te hebben gedaan om sancties te voorkomen

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi vindt dat Iran een "eerlijk en gebalanceerd" voorstel heeft gedaan om nieuwe sancties vanwege zijn kernprogramma te voorkomen. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties stemt deze vrijdag naar verwachting over die sancties omdat enkele leden er anders over denken.

1 uur geleden
Eerste evacuatiebevel Berlijn opgeheven na vondst WO II-bom

BERLIJN (ANP) - In Berlijn is een van de twee evacuatiebevelen opgeheven na de vondst van bommen uit de Tweede Wereldoorlog. Het explosief in het centrale district Mitte blijkt na onderzoek niet gevaarlijk.

3 uur geleden
Duizenden mensen geëvacueerd om WO2-bom in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - In de Berlijnse wijk Fischerinsel zijn donderdagavond duizenden mensen geëvacueerd nadat in de rivier de Spree een bom uit de Tweede Wereldoorlog werd gevonden.

5 uur geleden
Ministerie: Rusland vecht bevindingen over MH17 aan bij ICJ

MOSKOU (ANP) - Rusland stapt naar het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om het oordeel van de Raad van de Internationale Burgerluchtvaart Organisatie (ICAO) over MH17 aan te vechten, meldt staatspersbureau TASS op basis van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De raad concludeerde in mei dat Rusland daar schuldig aan is.

13 uur geleden
Opnieuw Amerikaans veto in Veiligheidsraad voor bestand in Gaza

NEW YORK (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten hebben in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties opnieuw een oproep voor een wapenstilstand tegengehouden. Als de VS tegen zo'n resolutie stemmen, kan de raad die niet aannemen. Alle andere leden waren wel voor.

14 uur geleden