Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky belt met Trump over sancties voor Rusland

Zelensky belt met Trump over sancties voor Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky schrijft op X dat hij een "constructief" telefoongesprek heeft gehad met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Ze zouden het hebben gehad over sancties voor Rusland. Trump heeft daarmee gedreigd als het Kremlin niet uiterlijk vrijdag akkoord gaat met een staakt-het-vuren in Oekraïne.

"Hun economie blijft achteruitgaan", stelt Zelensky. "En dat is precies waarom Moskou zo gevoelig is voor dit vooruitzicht en voor de vastberadenheid van president Trump. Dit kan een hoop veranderen."

Volgens Zelensky hebben de twee presidenten ook gesproken over het toenemende aantal Russische aanvallen en over de leveringen van Amerikaanse luchtverdedigingssystemen. Die worden aangekocht door Europese landen, zoals Nederland, voor Oekraïne. Zelensky dankt in zijn bericht nogmaals alle betrokken landen voor hun bijdrage.

Meer uit Buitenland

Helikopter NBC News neergestort in Los Angeles: drie doden

LOS ANGELES (ANP) - Een nieuwshelikopter van een lokale NBC-zender is dinsdagavond neergestort in Los Angeles. Drie inzittenden kwamen om het leven en een vierde persoon is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender. De helikopter was onderweg om verslag te doen van een verkeersongeluk.

1 uur geleden
Media: Huis van Afgevaardigden stemt weer tegen oorlog Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft opnieuw een resolutie aangenomen die erop gericht is om de oorlog in Iran te beëindigen. Dat melden diverse Amerikaanse media.

2 uur geleden
Saudische luchtverdediging haalt drone nabij Mekka neer

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Saudische luchtverdediging heeft dinsdag een drone van de Houthi's uit Jemen onderschept en vernietigd voordat die de heilige stad Mekka bereikte. Dit maakte de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die de regering in Jemen steunt woensdag bekend.

2 uur geleden
Duitsland en VS willen militaire samenwerking versterken

WASHINGTON (ANP) - Duitsland en de Verenigde Staten gaan nauwer samenwerken bij de productie, ontwikkeling en het onderhoud van defensiemateriaal. De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius en zijn Amerikaanse ambtgenoot Pete Hegseth hebben daarover dinsdag een intentieverklaring ondertekend.

3 uur geleden
VS: visumbeperkingen vanwege rassendiscriminatie Zuid-Afrika

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben visumbeperkingen aangekondigd voor Zuid-Afrikanen die volgens Washington betrokken zijn bij "rassendiscriminatie" tegen witte Zuid-Afrikanen. Dat heeft de minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio dinsdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Raming: oorlog tegen Iran kostte de VS al 38 miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran heeft de VS al circa 38 miljard dollar (32 miljoen euro) gekost. Dat meldt het van de Amerikaanse regering onafhankelijke Congressional Budget Office (CBO) na vragen vanuit het Amerikaanse Congres.

10 uur geleden
VS bevestigen heimelijk overleg met Golfstaten in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Verenigde Staten hebben afgelopen week in Duitsland op hoog niveau onaangekondigd overleg gehad met landen in het Midden-Oosten. Dat bevestigt de Amerikaanse overheid desgevraagd tegenover persbureau dpa, na berichtgeving van het Amerikaanse Axios. Dat medium meldde eerder op dinsdag dat op een niet nader genoemde plaats in Duitsland werd gesproken met onder meer Israël en Golfstaten.

11 uur geleden