Zelensky belooft 'voelbare' reactie na aanval op Oekraïense stad
TSJERNIHIV (ANP/AFP) - De reactie van Oekraïne op de raketaanval op de stad Tsjernihiv zal "voelbaar" zijn. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdagavond in zijn dagelijkse videoboodschap. Zelensky zegt Rusland verantwoordelijk te houden voor de aanval. "Onze soldaten zullen Rusland beantwoorden voor deze terroristische aanval - een voelbaar antwoord", zei de president.
Tsjernihiv ligt ongeveer 150 kilometer ten noorden van hoofdstad Kyiv, nabij de grens met Belarus. Door de aanval op de historische Oekraïense stad kwamen zaterdag zeker zeven mensen om het leven en minstens 144 anderen raakten gewond. Volgens Zelensky was één van de dodelijke slachtoffers een 6-jarig meisje, Sofia genaamd. Ook onder de gewonden zouden zeker vijftien kinderen zijn. De Oekraïense minister van Binnenlandse Zaken Ihor Klymenko liet op Telegram weten dat ook vijftien politieagenten gewond zijn geraakt. Volgens de lokale autoriteiten liggen nog 41 slachtoffers in het ziekenhuis.
De meeste slachtoffers zaten ten tijde van de aanval in een auto of liepen over straat. In Oekraïne werd zaterdag een orthodoxe feestdag gevierd, waardoor veel mensen net uit de kerk waren vertrokken. "Rusland veranderde een normale zaterdag in een dag vol pijn en verlies", zei Zelensky eerder op de dag.
Bij de aanval zou onder meer een theater zijn geraakt, waar op dat moment een bijeenkomst plaatsvond. Bij die bijeenkomst zouden volgens lokale media onder meer dronefabrikanten betrokken zijn geweest. Drones worden tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne regelmatig gebruikt om aanvallen uit te voeren. De autoriteiten onderzoeken of en hoe Rusland kennis zou kunnen hebben genomen van het evenement.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.
8 uur geleden