Zelensky belooft 'voelbare' reactie na aanval op Oekraïense stad
TSJERNIHIV (ANP/AFP) - De reactie van Oekraïne op de raketaanval op de stad Tsjernihiv zal "voelbaar" zijn. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdagavond in zijn dagelijkse videoboodschap. Zelensky zegt Rusland verantwoordelijk te houden voor de aanval. "Onze soldaten zullen Rusland beantwoorden voor deze terroristische aanval - een voelbaar antwoord", zei de president.
Tsjernihiv ligt ongeveer 150 kilometer ten noorden van hoofdstad Kyiv, nabij de grens met Belarus. Door de aanval op de historische Oekraïense stad kwamen zaterdag zeker zeven mensen om het leven en minstens 144 anderen raakten gewond. Volgens Zelensky was één van de dodelijke slachtoffers een 6-jarig meisje, Sofia genaamd. Ook onder de gewonden zouden zeker vijftien kinderen zijn. De Oekraïense minister van Binnenlandse Zaken Ihor Klymenko liet op Telegram weten dat ook vijftien politieagenten gewond zijn geraakt. Volgens de lokale autoriteiten liggen nog 41 slachtoffers in het ziekenhuis.
De meeste slachtoffers zaten ten tijde van de aanval in een auto of liepen over straat. In Oekraïne werd zaterdag een orthodoxe feestdag gevierd, waardoor veel mensen net uit de kerk waren vertrokken. "Rusland veranderde een normale zaterdag in een dag vol pijn en verlies", zei Zelensky eerder op de dag.
Bij de aanval zou onder meer een theater zijn geraakt, waar op dat moment een bijeenkomst plaatsvond. Bij die bijeenkomst zouden volgens lokale media onder meer dronefabrikanten betrokken zijn geweest. Drones worden tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne regelmatig gebruikt om aanvallen uit te voeren. De autoriteiten onderzoeken of en hoe Rusland kennis zou kunnen hebben genomen van het evenement.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag een uitspraak van een lagere rechtbank vernietigd en bepaald dat Tennessee door kan gaan met de executie van Christa Pike. Dat melden diverse Amerikaanse media.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu over de flydubai-vlucht gesproken. Dat liet hij verslaggevers woensdag weten. Trump noemde het een "ongelooflijk verhaal".
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran ontkent opnieuw betrokkenheid bij het incident afgelopen zondag bij de luchtmachtbasis bij het Britse Fairford. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X laten weten.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - De luchtvaartmaatschappij flydubai stopt voorlopig met vluchten van en naar Israël. Aan boord van een toestel van de maatschappij was woensdag onderweg naar Tel Aviv een gewelddadig incident waarbij de piloten betrokken waren. Dit wordt onderzocht sinds het toestel een noodlanding in Saudi-Arabië maakte.
5 uur geledenTABUK (ANP/AFP/RTR) - De Indiase piloot die tijdens de flydubai-vlucht van Dubai naar Tel Aviv zou zijn aangevallen door zijn collega, verkeert in stabiele toestand. Dat laat de Indiase ambassade in Saudi-Arabië weten. Het incident vond woensdagochtend plaats. Tijdens de vlucht zou een van de piloten van het toestel de ander hebben aangevallen en neergestoken, volgens Israël om het toestel te laten neerstorten.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een Brits-Franse deal over het terugnemen door Frankrijk van illegale migranten die met bootjes op de Engelse kust landden, wordt niet verlengd.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De speciale gezant van de paus, kardinaal Matteo Zuppi, heeft volgens het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken Oekraïense krijgsgevangenen bezocht. Hij heeft volgens Moskou ongehinderd met krijgsgevangenen over hun omstandigheden kunnen spreken.
7 uur geleden