Zelensky belooft 'voelbare' reactie na aanval op Oekraïense stad
TSJERNIHIV (ANP/AFP) - De reactie van Oekraïne op de raketaanval op de stad Tsjernihiv zal "voelbaar" zijn. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdagavond in zijn dagelijkse videoboodschap. Zelensky zegt Rusland verantwoordelijk te houden voor de aanval. "Onze soldaten zullen Rusland beantwoorden voor deze terroristische aanval - een voelbaar antwoord", zei de president.
Tsjernihiv ligt ongeveer 150 kilometer ten noorden van hoofdstad Kyiv, nabij de grens met Belarus. Door de aanval op de historische Oekraïense stad kwamen zaterdag zeker zeven mensen om het leven en minstens 144 anderen raakten gewond. Volgens Zelensky was één van de dodelijke slachtoffers een 6-jarig meisje, Sofia genaamd. Ook onder de gewonden zouden zeker vijftien kinderen zijn. De Oekraïense minister van Binnenlandse Zaken Ihor Klymenko liet op Telegram weten dat ook vijftien politieagenten gewond zijn geraakt. Volgens de lokale autoriteiten liggen nog 41 slachtoffers in het ziekenhuis.
De meeste slachtoffers zaten ten tijde van de aanval in een auto of liepen over straat. In Oekraïne werd zaterdag een orthodoxe feestdag gevierd, waardoor veel mensen net uit de kerk waren vertrokken. "Rusland veranderde een normale zaterdag in een dag vol pijn en verlies", zei Zelensky eerder op de dag.
Bij de aanval zou onder meer een theater zijn geraakt, waar op dat moment een bijeenkomst plaatsvond. Bij die bijeenkomst zouden volgens lokale media onder meer dronefabrikanten betrokken zijn geweest. Drones worden tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne regelmatig gebruikt om aanvallen uit te voeren. De autoriteiten onderzoeken of en hoe Rusland kennis zou kunnen hebben genomen van het evenement.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/AFP/RTR) - Bij een ongeluk met een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air op het Miami International Airport zijn zondag minstens vijf mensen om het leven gekomen. Dat heeft de burgemeester van de stad in de Amerikaanse staat Florida bevestigd. Vijf anderen raakten gewond, van wie drie in kritieke toestand verkeren.
2 uur geledenSANTA MARIA CANCHESDA (ANP/AFP/DPA) - Bij een ontploffing van vuurwerk in een kerk tijdens een dorpsfeest in Mexico zijn minstens tien mensen omgekomen en meer dan zestig mensen gewond geraakt. Dat meldt de regering van de centraal gelegen Mexicaanse staat Mexico.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air, een Boeing 767, is zondag aan het einde van een landingsbaan op Miami International Airport doorgeschoten. Het vliegtuig raakte daarbij meerdere voertuigen en vloog in brand.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Fabien Roussel is net als in 2022 de kandidaat van de Franse Communistische Partij (PCF) in de Franse presidentsverkiezingen van 2027. Dat heeft hij bekendgemaakt op de Franse zender TF1. Roussel is burgemeester van Saint-Amand-les-Eaux, een plaats nabij de grens met België.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft er bij Washington en de internationale gemeenschap "dringend" op aangedrongen te helpen een einde te maken aan de Israëlische aanvallen op zijn land. Zondag kwamen daarbij volgens het Libanese ministerie van Volksgezondheid zeker zeven mensen om het leven, ondanks een bestand en een raamovereenkomst die bedoeld zijn om het geweld te stoppen.
6 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - De CDU-lijsttrekker in Saksen-Anhalt heeft erkend dat zijn partij heeft gefaald bij de deelstaatsverkiezingen. "Het is voor ons een nederlaag", aldus Sven Schulze, de huidige premier van Saksen-Anhalt, bij de Duitse omroep ARD.
6 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA/RTR) - Alternative für Deutschland (AfD) heeft "geschiedenis geschreven" bij de verkiezingen in Saksen-Anhalt, stelt lijsttrekker Ulrich Siegmund. De radicaalrechtse partij kan volgens Duitse media rekenen op zeker 44 procent van de stemmen.
7 uur geleden