Zelensky belooft 'voelbare' reactie na aanval op Oekraïense stad
TSJERNIHIV (ANP/AFP) - De reactie van Oekraïne op de raketaanval op de stad Tsjernihiv zal "voelbaar" zijn. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdagavond in zijn dagelijkse videoboodschap. Zelensky zegt Rusland verantwoordelijk te houden voor de aanval. "Onze soldaten zullen Rusland beantwoorden voor deze terroristische aanval - een voelbaar antwoord", zei de president.
Tsjernihiv ligt ongeveer 150 kilometer ten noorden van hoofdstad Kyiv, nabij de grens met Belarus. Door de aanval op de historische Oekraïense stad kwamen zaterdag zeker zeven mensen om het leven en minstens 144 anderen raakten gewond. Volgens Zelensky was één van de dodelijke slachtoffers een 6-jarig meisje, Sofia genaamd. Ook onder de gewonden zouden zeker vijftien kinderen zijn. De Oekraïense minister van Binnenlandse Zaken Ihor Klymenko liet op Telegram weten dat ook vijftien politieagenten gewond zijn geraakt. Volgens de lokale autoriteiten liggen nog 41 slachtoffers in het ziekenhuis.
De meeste slachtoffers zaten ten tijde van de aanval in een auto of liepen over straat. In Oekraïne werd zaterdag een orthodoxe feestdag gevierd, waardoor veel mensen net uit de kerk waren vertrokken. "Rusland veranderde een normale zaterdag in een dag vol pijn en verlies", zei Zelensky eerder op de dag.
Bij de aanval zou onder meer een theater zijn geraakt, waar op dat moment een bijeenkomst plaatsvond. Bij die bijeenkomst zouden volgens lokale media onder meer dronefabrikanten betrokken zijn geweest. Drones worden tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne regelmatig gebruikt om aanvallen uit te voeren. De autoriteiten onderzoeken of en hoe Rusland kennis zou kunnen hebben genomen van het evenement.
Meer uit Buitenland
LIMOGES (ANP) - De torenspits van het door vuur gegrepen historische stadhuis in het Franse Limoges is ingestort, zo is te zien op beelden op sociale media. Het negentiende-eeuwse stadhuis werd eerder op zaterdag in brand gestoken tijdens de grootschalige protesten in Frankrijk, die ook tot uiting kwamen in Limoges. Op beelden is te zien hoe omstanders het uitschreeuwen als de toren ineenstort.
27 minuten geledenKYIV (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een ontmoeting tussen Kyiv en Moskou. Dat meldt het Oekraïense staatspersbureau Ukrinform op gezag van president Volodymyr Zelensky.
41 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zich uitgesproken tegen de onlusten deze zaterdag in zijn land. Op X schrijft het staatshoofd dat eenieder die zich schuldig heeft gemaakt aan vernieling en plundering zal worden vervolgd en gestraft. "We zullen een blok vormen tegen hen die chaos zaaien, zij die enkel en alleen onze instituties omver willen werpen en verhinderen dat zij die vreedzaam hun eisen uiten, dat kunnen doen", aldus Macron.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Relschoppers zijn binnengedrongen in het stadhuis van het 10e arrondissement in Parijs. Dat meldt Le Parisien. Volgens de krant was er op dat moment een bijeenkomst gaande rond de borstkankermaand. Aanwezigen zouden opgesloten zitten. Alexandra Cordebard, de burgemeester van het arrondissement, heeft de politie verzocht het pand te evacueren, aldus Le Parisien.
1 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De rechtse, eurosceptische partij ANO van premier Andrej Babiš heeft geen enkele senaatszetel weten te bemachtigen bij de verkiezingen. De belangrijkste Tsjechische oppositiepartijen hebben zaterdag de meeste stemmen behaald. Een derde van de zetels in Tsjechiës 'Eerste Kamer' was verkiesbaar.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP) - Israëlische kolonisten hebben op de bezette Westelijke Jordaanoever een groep met westerse diplomaten aangevallen. Daarbij is een Franse burgemeester gewond geraakt.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft het geweld in Frankrijk in sterke bewoordingen veroordeeld. In een bericht op X schrijft de bewindsman dat hoewel er in Frankrijk plaats is voor vreedzame demonstraties, die plek er níét is "voor brandstichting, plundering en geweld".
3 uur geleden