Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky belooft 'voelbare' reactie na aanval op Oekraïense stad

Zelensky belooft 'voelbare' reactie na aanval op Oekraïense stad

TSJERNIHIV (ANP/AFP) - De reactie van Oekraïne op de raketaanval op de stad Tsjernihiv zal "voelbaar" zijn. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdagavond in zijn dagelijkse videoboodschap. Zelensky zegt Rusland verantwoordelijk te houden voor de aanval. "Onze soldaten zullen Rusland beantwoorden voor deze terroristische aanval - een voelbaar antwoord", zei de president.

Tsjernihiv ligt ongeveer 150 kilometer ten noorden van hoofdstad Kyiv, nabij de grens met Belarus. Door de aanval op de historische Oekraïense stad kwamen zaterdag zeker zeven mensen om het leven en minstens 144 anderen raakten gewond. Volgens Zelensky was één van de dodelijke slachtoffers een 6-jarig meisje, Sofia genaamd. Ook onder de gewonden zouden zeker vijftien kinderen zijn. De Oekraïense minister van Binnenlandse Zaken Ihor Klymenko liet op Telegram weten dat ook vijftien politieagenten gewond zijn geraakt. Volgens de lokale autoriteiten liggen nog 41 slachtoffers in het ziekenhuis.

De meeste slachtoffers zaten ten tijde van de aanval in een auto of liepen over straat. In Oekraïne werd zaterdag een orthodoxe feestdag gevierd, waardoor veel mensen net uit de kerk waren vertrokken. "Rusland veranderde een normale zaterdag in een dag vol pijn en verlies", zei Zelensky eerder op de dag.

Bij de aanval zou onder meer een theater zijn geraakt, waar op dat moment een bijeenkomst plaatsvond. Bij die bijeenkomst zouden volgens lokale media onder meer dronefabrikanten betrokken zijn geweest. Drones worden tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne regelmatig gebruikt om aanvallen uit te voeren. De autoriteiten onderzoeken of en hoe Rusland kennis zou kunnen hebben genomen van het evenement.

Meer uit Buitenland

Zeker 360 aanhoudingen bij protesten in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag zeker 360 mensen aangehouden, meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken. In verschillende steden werd voor het vierde weekend op rij geprotesteerd tegen onder meer de hoge kosten van levensonderhoud en de staat van het onderwijs.

2 uur geleden
Trump zegt UFC-baas als nieuwe woordvoerder Witte Huis te willen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt op Truth Social dat hij de rol van nieuwe woordvoerder van het Witte Huis heeft aangeboden aan Dana White, baas van de Ultimate Fighting Championship (UFC), de belangrijkste bond voor mixed martial arts (MMA).

2 uur geleden
Afgezette president Paraguay aangeklaagd om rol in bankencrisis

ASUNCIÓN (ANP/AFP/RTR) - Paraguayaanse aanklagers hebben zaterdag formele aanklachten ingediend tegen de afgezette president Santiago Peña. De conservatieve ex-president wordt beschuldigd van betrokkenheid bij een bankencrisis.

5 uur geleden
Minister: schutter Krakau had extreemrechtse ideologieën

KRAKAU (ANP/AFP) - Alles wijst erop dat de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde bij een schietpartij in het stadscentrum van de Poolse stad Krakau "gefascineerd was door extreemrechtse ideologieën". Dat heeft de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, Marcin Kierwinski, verklaard.

5 uur geleden
Tusk: drie doden aangetroffen in woning schutter Krakau

KRAKAU (ANP/RTR/AFP) - In de woning van de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde in het centrum van de Poolse stad Krakau zijn de lichamen van drie overleden personen aangetroffen, maakte de Poolse premier Donald Tusk zaterdagavond bekend.

5 uur geleden
Eisenkot mag van Israëlische president gaan formeren

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft oppositieleider Gadi Eisenkot aangewezen om als eerste te proberen een coalitie te vormen. Dat meldt het kantoor van Herzog zaterdagavond in een verklaring. Zowel het blok van premier Benjamin Netanyahu als dat van Eisenkot wist eind oktober geen absolute meerderheid te behalen bij de parlementsverkiezingen in Israël.

7 uur geleden
Trump beveelt onderzoek naar 'bedreigingen' door Democraten

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft het ministerie van Justitie opdracht gegeven om een onderzoek te beginnen naar "bedreigingen" door Democraten. De Republikeinse president spreekt op zijn eigen socialmediaplatform Truth Social van een "criminele daad".

8 uur geleden