Zelensky arriveert in Albanië voor veiligheidsconferentie
TIRANA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is aangekomen in Albanië voorafgaand aan een veiligheidsconferentie. Daar wordt vanaf woensdag de Oekraïne-Zuidoost-Europa Top gehouden, waaraan verschillende leiders uit de regio deelnemen. Het is Zelensky's eerste bezoek aan het Balkanland sinds de Russische invasie van Oekraïne twee jaar geleden.
Albanië, sinds 2009 lid van de NAVO, is een uitgesproken bondgenoot van Oekraïne. Tijdens een bezoek aan het land eerder deze maand prees de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken de steun van Tirana aan Oekraïne. "Het was een van de eerste landen die militaire hulp naar Oekraïne stuurden na de Russische agressie (...) en het staat in de top tien per hoofd van de bevolking wat betreft steun aan Oekraïne", aldus Blinken.
Zelensky heeft de afgelopen weken de wereld rondgereisd om steun te verzamelen voor zijn land. De Oekraïense strijdkrachten kampen met een ernstig tekort aan munitie en hebben moeite de Russische militaire opmars te stoppen. Voor zijn aankomst in Tirana bezocht hij Saudi-Arabië. Dat land onderhoudt betrekkingen met zowel Rusland als Oekraïne en heeft eerder bemiddeld tussen de strijdende partijen. Dat leidde in september 2022 tot een akkoord waardoor meer dan tweehonderd gevangengenomen Oekraïners werden vrijgelaten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïense en Amerikaanse vertegenwoordigers hebben het plan dat een einde moet maken aan de oorlog met Rusland "verfijnd", zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Functionarissen van beide landen spraken afgelopen week in Florida met elkaar. Het ging onder meer over bescherming tegen Russische aanvallen en "het voorkomen van schendingen van afspraken in het geval van een staakt-het-vuren", meldt Zelensky.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-landen trekken de komende dagen extra geld uit voor de inkoop van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. NAVO-lidstaten hebben al veel gedaan, maar "we moeten nog altijd meer doen", zei hij. Rutte is "voorzichtig optimistisch" dat het gaat lukken om de 1 miljard dollar bijeen te sprokkelen die Oekraïne maandelijks zegt nodig te hebben.
45 minuten geledenSHEFFIELD (ANP) - De Britse politie heeft zich bij de Hillsborough-stadionramp in 1989 schuldig gemaakt aan "fundamenteel falen" en laksheid. Dat staat in een nieuw rapport van de politiewaakhond, schrijft Sky News. Het was het grootste onafhankelijke onderzoek naar de ramp, waarbij 97 Liverpool-fans om het leven kwamen.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De veroordeelde Hondurese oud-president Juan Orlando Hernández is vrijgelaten uit een gevangenis in de Verenigde Staten, aldus gegevens van de Amerikaanse gevangenisautoriteiten. De Amerikaanse president Donald Trump heeft hem gratie verleend.
54 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is dinsdag bij de ontmoeting tussen de Amerikaanse gezant Steve Witkoff en de Russische president Vladimir Poetin. Zij gaan het onder meer hebben over het stoppen van de oorlog in Oekraïne.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental als gevolg van het noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië is opnieuw opgelopen. Meer dan 1200 mensen kwamen om door overstromingen en aardverschuivingen in Indonesië, Maleisië, Sri Lanka en Thailand. Honderden mensen worden nog vermist.
3 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bekendgemaakt twee Palestijnse verdachten op de Westelijke Jordaanoever te hebben doodgeschoten. Die zouden aanvallen hebben uitgevoerd op Israëlische militairen, met drie gewonden tot gevolg.
3 uur geleden