Zelensky arriveert in Albanië voor veiligheidsconferentie
TIRANA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is aangekomen in Albanië voorafgaand aan een veiligheidsconferentie. Daar wordt vanaf woensdag de Oekraïne-Zuidoost-Europa Top gehouden, waaraan verschillende leiders uit de regio deelnemen. Het is Zelensky's eerste bezoek aan het Balkanland sinds de Russische invasie van Oekraïne twee jaar geleden.
Albanië, sinds 2009 lid van de NAVO, is een uitgesproken bondgenoot van Oekraïne. Tijdens een bezoek aan het land eerder deze maand prees de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken de steun van Tirana aan Oekraïne. "Het was een van de eerste landen die militaire hulp naar Oekraïne stuurden na de Russische agressie (...) en het staat in de top tien per hoofd van de bevolking wat betreft steun aan Oekraïne", aldus Blinken.
Zelensky heeft de afgelopen weken de wereld rondgereisd om steun te verzamelen voor zijn land. De Oekraïense strijdkrachten kampen met een ernstig tekort aan munitie en hebben moeite de Russische militaire opmars te stoppen. Voor zijn aankomst in Tirana bezocht hij Saudi-Arabië. Dat land onderhoudt betrekkingen met zowel Rusland als Oekraïne en heeft eerder bemiddeld tussen de strijdende partijen. Dat leidde in september 2022 tot een akkoord waardoor meer dan tweehonderd gevangengenomen Oekraïners werden vrijgelaten.
Meer uit Buitenland
MANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
46 minuten geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden gaat een nieuwe inlichtingendienst oprichten die zich bezighoudt met buitenlandse kwesties. De dienst krijgt de naam Zweedse buitenlandse inlichtingendienst ('Sveriges utrikes underrättelsetjänst'), afgekort UND.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft diep in Rusland doelen bestookt met de eigen Flamingo-kruisraketten. Die legden een afstand af van meer dan 1500 kilometer, meldt president Volodymyr Zelensky.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse antiterreurpolitie stelt een onderzoek in naar brandstichting bij een voormalige synagoge in Londen. "Dit incident volgt op een aantal brandstichtingen en pogingen tot brandstichting gericht tegen Joodse Londenaren in het noordwesten van de stad, en we zullen mogelijke verbanden onderzoeken zodra het onderzoek van start gaat", meldt een hoge politiemedewerker.
3 uur geleden