Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky aangekomen in VS voor VN-top en gesprek met Biden

Zelensky aangekomen in VS voor VN-top en gesprek met Biden

NEW YORK (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is aangekomen in de Verenigde Staten voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York, waar hij dinsdag een toespraak houdt. Hij heeft aan de zijlijn ontmoetingen met meerdere wereldleiders en na afloop van de top reist hij door naar Washington voor een gesprek met de Amerikaanse president Joe Biden.

Het Witte Huis had al bevestigd dat Zelensky fysiek naar de VS zou komen en niet via een videoverbinding zou spreken. Volgens een woordvoerder spreekt hij ook enkele politieke leiders tijdens zijn bezoek aan Washington, zoals Kevin McCarthy, de Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden. Volgens het Witte Huis kan Kyiv een dezer dagen ook een nieuw militair steunpakket verwachten.

Zelensky zal de komende dagen waarschijnlijk onder meer spreken met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. De Oekraïense leider hoopt dat beide landen zich steviger zullen uitspreken tegen de Russische agressie in Oekraïne. Er staat ook een ontmoeting met VN-topman António Guterres op de planning.

Meer uit Buitenland

Levenslang voor moslimextremisten om bloedbad bij concert Moskou

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moslimextremisten die twee jaar geleden 149 concertgangers doodden in de buurt van Moskou moeten levenslang de gevangenis in. De terreuraanslag op Crocus City Hall was de bloedigste in Rusland in tientallen jaren.

18 minuten geleden
Italiaanse basis in Irak getroffen door raket, geen slachtoffers

ROME (ANP) - Een Italiaanse militaire basis in Irak is getroffen door een raket, meldt het ministerie van Defensie in Rome. "Er zijn geen slachtoffers of gewonden onder het Italiaanse personeel. Iedereen is veilig", aldus minister van Defensie Guido Crosetto in een korte schriftelijke verklaring. De commandant van het kamp zei op de televisie dat nog onderzocht wordt of misschien sprake was van een drone.

57 minuten geleden
China neemt wet voor 'etnische eenheid' aan, activisten bezorgd

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese Nationaal Volkscongres heeft een wet goedgekeurd die de "etnische eenheid" in het land moet versterken. De Chinese regering wil zo de "samenhang versterken". Deskundigen en activisten maken zich zorgen dat de wet slecht kan uitpakken voor minderheden in het land, zoals de Oeigoeren of de inwoners van Taiwan en Tibet.

1 uur geleden
Zelensky vrijdag naar Parijs voor gesprek met Macron

PARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.

3 uur geleden
Iran valt brandstoftanks in Bahrein aan

MANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.

4 uur geleden
Senegal komt met nog strengere anti-lhbti-wet

DAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.

4 uur geleden
Chef van Deens toprestaurant vertrekt na beschuldigingen geweld

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.

4 uur geleden