Zelensky aangekomen in Saudi-Arabië
JEDDAH (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is aangekomen in Saudi-Arabië. Hij heeft daar een ontmoeting met kroonprins Mohammed bin Salman, de feitelijke machthebber in het land.
De ontmoeting komt een dag voor een overleg tussen Oekraïense en Amerikaanse delegaties in Saudi-Arabië. Zelensky zegt daar niet bij te zullen zijn. Oekraïne wordt vertegenwoordigd door onder anderen de ministers Andrii Sybiha (Buitenlandse Zaken) en Roestem Oemjerov (Defensie) en kabinetschef Andri Jermak. De Verenigde Staten sturen buitenlandminister Marco Rubio en veiligheidsadviseur Mike Waltz.
Zelensky zou eigenlijk vorige maand al naar Saudi-Arabië gaan, maar zag op het laatste moment van de reis af. Zijn bezoek zou plaatsvinden kort na een ontmoeting tussen Amerikaanse en Russische delegaties in Riyad. Onder meer de ministers van Buitenlandse Zaken uit die landen spraken daar over de oorlog in Oekraïne, zonder Oekraïne of andere Europese landen daarbij te betrekken.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat binnen anderhalve maand weer olie kan stromen door de beschadigde Droezjba-pijpleiding. Dat schrijft hij in een brief aan de Europese Commissie.
28 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De toestand in de Straat van Hormuz kan niet los worden gezien van de oorlog van Israël en de VS tegen Iran, zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi tegen VN-chef António Guterres. De minister benadrukte dat landen en instellingen die zich zorgen maken over vrede en veiligheid de aanvalsoorlog van Israël en de VS tegen Iran moeten veroordelen.
35 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Verenigde Naties hebben een onderzoek ingesteld naar een dodelijke aanval op een meisjesschool in Iran. Die vond plaats op de eerste dag van de Amerikaans-Israëlische bombardementen.
1 uur geledenTEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft weer melding gemaakt van Iraanse raketaanvallen op het land. De melding volgt op de claim van minister van Defensie Israel Katz dat onder anderen Ali Larijani bij een Israëlische aanval is gedood. De strijd gaat volgens Iran onverminderd door.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De EU houdt steeds meer rekening met de onvoorspelbaarheid van de Verenigde Staten nu Donald Trump er ruim een jaar president is, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Natuurlijk zijn we bondgenoten van Amerika, maar we begrijpen hun recente acties niet helemaal", aldus Kallas.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat meer gebruikmaken van de Oekraïense kennis en kunde in de verdediging tegen drones. Dat is volgens hen nodig nu tegenstanders in Europa, het Midden-Oosten en wereldwijd goedkope onbemande vliegtuigjes inzetten tegen kwetsbare samenlevingen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Britse premier Keir Starmer willen dinsdag in Londen een samenwerkingsovereenkomst tekenen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Israël claimt opnieuw een kopstuk te hebben gedood van het Iraanse regime. Het gaat volgens minister van Defensie Katz om Ali Larijani, de secretaris van de Iraanse veiligheidsraad. Iran heeft de dood van Larijani nog niet bevestigd.
2 uur geleden