Zelensky aangekomen in Parijs voor overleg met Macron
PARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is vanuit Londen aangekomen in Parijs. Hij spreekt de Franse president Emmanuel Macron over de oorlog in zijn land. De president is momenteel bezig met een tour door Europa.
Zelensky sprak de Britse premier Keir Starmer en NAVO-topman Mark Rutte in Londen over onder meer hoe Oekraïne de oorlog van Rusland denkt te gaan winnen. Hij reist donderdag ook nog naar Rome voor overleg met de Italiaanse premier Giorgia Meloni. Vrijdag staat een ontmoeting met paus Franciscus op de planning en een met de Duitse bondskanselier Olaf Scholz in Duitsland.
Zelensky kondigde zijn bezoeken aan de Europese leiders woensdag aan, nadat duidelijk was geworden dat een topbijeenkomst met bondgenoten in Duitsland niet doorging. Zelensky zou daar zaterdag zijn zogeheten overwinningsplan presenteren. Het is nog niet duidelijk wanneer de bijeenkomst in Ramstein wordt ingehaald.
Meer uit Buitenland
TUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.
2 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum leek desgevraagd op een persconferentie te erkennen dat haar land olieleveranties aan Cuba heeft gestaakt, maar ze beklemtoonde dat dat niet was onder Amerikaanse druk.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Joe Biden heeft het overheidsoptreden in Minneapolis (Minnesota) scherp veroordeeld. "Geweld en terreur hebben geen plek in de Verenigde Staten van Amerika, vooral niet wanneer onze eigen overheid achter Amerikaanse burgers aangaat", meldt hij op X.
4 uur geleden