Zelensky aangekomen in Parijs voor overleg met Macron
PARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is vanuit Londen aangekomen in Parijs. Hij spreekt de Franse president Emmanuel Macron over de oorlog in zijn land. De president is momenteel bezig met een tour door Europa.
Zelensky sprak de Britse premier Keir Starmer en NAVO-topman Mark Rutte in Londen over onder meer hoe Oekraïne de oorlog van Rusland denkt te gaan winnen. Hij reist donderdag ook nog naar Rome voor overleg met de Italiaanse premier Giorgia Meloni. Vrijdag staat een ontmoeting met paus Franciscus op de planning en een met de Duitse bondskanselier Olaf Scholz in Duitsland.
Zelensky kondigde zijn bezoeken aan de Europese leiders woensdag aan, nadat duidelijk was geworden dat een topbijeenkomst met bondgenoten in Duitsland niet doorging. Zelensky zou daar zaterdag zijn zogeheten overwinningsplan presenteren. Het is nog niet duidelijk wanneer de bijeenkomst in Ramstein wordt ingehaald.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
4 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zenden nog eens 2200 militairen en enkele oorlogsbodems richting het Midden-Oosten. Dat melden onder meer The Wall Street Journal en ABC News op basis van ingewijden. Het zou onder meer gaan om de USS Tripoli, een amfibisch aanvalsschip dat onder meer plek heeft voor meer dan twintig F-35's.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten ruim 7600 aanvallen uitgevoerd op Iran en 1100 in Libanon. Dat melden de Israëlische strijdkrachten via sociale media.
3 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - De sociaaldemocratische Siumut-partij trekt zich terug uit de Groenlandse coalitie. Dat zegt premier Jens-Frederik Nielsen. Het vertrek betekent dat buitenlandminister Vivian Motzfeldt, die bekendheid verwierf om haar rol in het Amerikaanse dispuut over het semiautonome eiland, van het toneel verdwijnt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten staan achter bondgenoot Israël in de genocidezaak van het Internationaal Gerechtshof, schrijft het land in een zogenoemde "verklaring van intentie". Zuid-Afrika diende de zaak in 2023 in, omdat de oorlog in Gaza volgens het land in strijd was met het VN-Genocideverdrag. Een beschuldiging die Israël en ook de VS stellig ontkennen.
5 uur geleden