Zelensky aangekomen in Japan voor gesprek met G7
HIROSHIMA (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is aangekomen in Japan. Zelensky gaat langs bij de vergadering van de G7, een samenwerkingsverband van zeven invloedrijke industrielanden en de Europese Unie. Hij schrijft op Twitter dat hij daar "belangrijke ontmoetingen met partners en vrienden van Oekraïne" zal hebben. Het gerucht ging al langer dat hij erbij zou zijn, al bleef enige tijd onduidelijk op welke dag hij zou komen.
"Vrede zal vandaag een stap dichterbij komen", twitterde de president kort na zijn landing. Enige uren eerder kwamen de Verenigde Staten met nieuws over gevechtsvliegtuigen waar hij al lang om vroeg. De Amerikaanse president Joe Biden zei toe te staan dat Oekraïners mogen trainen in de F-16. Zelensky noemde dat eerder een "historisch besluit". Hiermee komt de daadwerkelijke levering van de vliegtuigen namelijk een belangrijke stap dichterbij.
Tijdens de G7 komt volgens Zelensky de "praktische invulling" van de plannen met de F-16's aan de orde. De VS moeten meewerken aan de levering van de F-16's, omdat landen die erover beschikken (zoals Nederland) de toestellen van de Amerikanen gekocht hebben. Voordat de vliegtuigen ingezet kunnen worden, moeten allerlei voorbereidingen getroffen worden. Voldoende trainen is daar een van. Zoiets duurt volgens deskundigen maanden.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - Een man die bij een Londense pub een handtas stal met een Fabergé-ei, is veroordeeld tot een celstraf van meer dan twee jaar. De 29-jarige verdachte, die schuld heeft bekend, had de tas meegenomen zonder zich te realiseren dat de inhoud miljoenen waard was.
59 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft een inval gedaan bij de onafhankelijke krant Novaja Gazeta. De krant meldt op haar website dat "gemaskerde veiligheidsagenten" bezig zijn met onderzoek. Een AFP-journalist zag twee busjes van de Russische federale onderzoeksdienst bij de redactie.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil dat bemiddelaar Pakistan nogmaals bevestigt dat het onder een bestand valt dat de VS en Iran hebben gesloten. Dat meldde de Libanese regering nadat de Israëlische bombardementen ook na het staakt-het-vuren waren doorgegaan.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist de komende dagen concrete toezeggingen van de landen die willen helpen de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart, zeggen bronnen tegen meerdere media. NAVO-topman Mark Rutte, die Trump woensdag bezocht, heeft die boodschap volgens het Duitse Der Spiegel en persbureau Reuters doorgegeven.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De hevige Israëlische aanvallen op Libanon schenden volgens de Iraanse president Masoud Pezeshkian de wapenstilstand tussen de VS en Iran. Ze maken onderhandelingen volkomen zinloos, beklemtoonde hij. Iran laat volgens de president "het volk van Libanon niet alleen". Ook parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf vindt dat de VS het akkoord hebben geschonden door de bloedige aanvallen in Libanon.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil snel opheldering van de Hongaarse premier Viktor Orbán na nieuwe berichten over lekken naar Rusland. Uit telefoongesprekken blijkt volgens verschillende media dat de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó informatie over het toetredingsproces van Oekraïne tot de Europese Unie heeft doorgespeeld aan zijn Russische ambtsgenoot Sergej Lavrov.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse marine heeft eerder dit jaar Russische onderzeeboten geschaduwd die belangrijke onderzeese kabels en pijpleidingen zouden hebben willen bespioneren en mogelijk saboteren. De drie onderzeeërs dropen na een maand af, ogenschijnlijk zonder schade te hebben aangericht, zegt defensieminister John Healey.
3 uur geleden