Zelensky aan G7: Rusland rekent erop dat steun Oekraïne instort
KYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat Rusland erop rekent dat westerse steun aan Oekraïne instort. Hij waarschuwde voor dat scenario tijdens een virtuele meeting met de leiders van de G7, een groep van zeven industrielanden waaronder de Verenigde Staten.
"Rusland hoopt op één ding: dat de eenheid van de vrije wereld volgend jaar zal instorten", zei Zelensky. "Rusland gelooft dat Amerika en Europa zwakte zullen tonen en hun steun aan Oekraïne niet op het juiste niveau zullen handhaven."
Er hangt steeds meer twijfel boven de steun aan Oekraïne. In de VS, die veruit de meeste steun leveren, komt een nieuw miljardenpakket niet door het Congres. In Europa ligt de Hongaarse premier Viktor Orbán dwars bij een nieuw steunpakket van 50 miljard euro.
Zelensky erkende bij de leiders dat Rusland de druk "significant heeft opgevoerd" aan het front. Oekraïne zet daar volgens hem een realistische strategie tegenover om weer succes op het slagveld te boeken. Voor dat laatste zei hij wel de steun van de G7-partners nodig te hebben.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwerpt het idee om de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder namens de EU tussen Rusland en Oekraïne te laten onderhandelen over vrede. Dat opperde de Russische president Vladimir Poetin dit weekend.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt dat de gezondheidszorg in Gaza "onder de radar steeds verder afbrokkelt". De Palestijnse Rode Halve Maan kampt met een structureel tekort aan medicatie, medische apparatuur, voedsel en tenten. Volgens cijfers van de organisatie zijn nog 20 van de 240 medische posten en klinieken in de Gazastrook deels operationeel en van de 33 ziekenhuizen zijn er nog vijf die functioneren.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu hoopt op termijn zonder Amerikaanse militaire steun te kunnen. Dat zei hij in de nacht van zondag op maandag in een interview met CBS News. In het tv-programma 60 Minutes zei Netanyahu dat Israël jaarlijks zo'n 3,8 miljard dollar aan Amerikaanse militaire steun krijgt en dat het zijns inziens "absoluut" het juiste moment is om daar verandering in te brengen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaan die geëvacueerd is van het cruiseschip de m/v Hondius en onderweg is naar de VS test "mild positief" op het hantavirus, meldt het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid in de nacht van zondag op maandag in een verklaring. Het ministerie treedt niet in details over wat deze "milde" positieve test inhoudt.
5 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - De Thaise oud-premier Thaksin Shinawatra is maandag vervroegd vrijgelaten uit de gevangenis, melden verslaggevers buiten het gebouw. Shinawatra werd in september 2025 veroordeeld tot een jaar cel voor corruptie en machtsmisbruik tijdens zijn tijd als premier van 2001 tot 2006.
7 uur geledenTAN TAN (ANP/AFP/RTR) - Voor de kust van Marokko is dit weekend het lichaam gevonden van een van de twee Amerikaanse militairen die daar ruim een week geleden vermist raakten tijdens een militaire oefening. Reddingswerkers troffen het lichaam in zee bij Tan Tan in het zuiden van Marokko zaterdagochtend aan, vlak bij de plek waar het 27-jarige slachtoffer vermist raakte, meldden het Marokkaanse en Amerikaanse leger.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Twintig Britse passagiers van de m/v Hondius zijn zondagavond vanuit Tenerife teruggekeerd in Groot-Brittannië. De repatriëringsvlucht landde in Manchester, waarna de passagiers zijn overgebracht naar het ziekenhuis Arrowe Park even buiten Liverpool, meldt Sky News. Die medische faciliteit werd begin 2020 ook gebruikt om besmette coronapassagiers vanuit China te behandelen.
9 uur geleden