Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky: 31.000 Oekraïense soldaten dood in oorlog met Rusland

Zelensky: 31.000 Oekraïense soldaten dood in oorlog met Rusland

KYIV (ANP/AFP/RTR/DPA) - Zo'n 31.000 Oekraïense soldaten zijn omgekomen in de oorlog met Rusland, zei president Volodymyr Zelensky zondag. Het is opvallend dat de president het cijfer noemt. De regering in Kyiv zegt vrijwel nooit iets over het aantal omgekomen militairen.

"31.000 Oekraïense soldaten zijn omgekomen in deze oorlog. Niet 300.000 of 150.000, of wat Poetin en zijn leugenachtige kringen ook beweren. Maar ieder verlies is groot voor ons", zei de Oekraïense president op een persconferentie. Hij wilde niets kwijt over het aantal gewonden, omdat deze informatie de Russen zou kunnen helpen.

Amerikaanse en Russische bronnen schatten het aantal omgekomen Oekraïense militairen eerder tussen de 100.000 en 300.000.

Officieel dodental

De laatste keer dat de regering in Kyiv een officieel dodental meldde was eind 2022. Toen ging het om 13.000 omgekomen soldaten sinds de Russische invasie op 24 februari van dat jaar.

Rusland geeft geen cijfers vrij over omgekomen militairen. Moskou ziet dat als een geheim. Het Britse ministerie van Defensie stelde zaterdag dat in de oorlog met Oekraïne zo'n 350.000 Russische militairen gewond of gedood zijn. De onafhankelijke Russische online media Mediazona en Meduza kwamen zaterdag met de schatting dat er 75.000 Russen gesneuveld zijn.

Het is dit weekend precies twee jaar geleden dat Rusland Oekraïne op grote schaal binnenviel.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse kustwacht: Russisch marineschip gezien nabij Hawaï

HONOLULU (ANP) - De Amerikaanse kustwacht heeft op 29 oktober een Russisch marineschip gedetecteerd op ongeveer 24 kilometer ten zuiden van het eiland Oahu, nabij de territoriale wateren van de Verenigde Staten. Oahu maakt deel uit van de Hawaiiaanse eilandengroep.

1 uur geleden
Burgemeester Kyiv: massale aanval op de hoofdstad

KYIV (ANP) - Oekraïense luchtverdedigingssystemen zijn vrijdagochtend vroeg actief in Kyiv tijdens wat de burgemeester van de hoofdstad, Vitali Klitsjko, omschrijft als een "massale" Russische aanval op de hoofdstad. Daarbij zijn twee mensen gewond geraakt. De burgemeester draagt inwoners van de stad op in schuilkelders te blijven.

2 uur geleden
Families in beroep tegen seponering strafzaak tegen Boeing

WASHINGTON (ANP) - Families van enkele slachtoffers van twee dodelijke crashes met de Boeing 737 MAX, waarbij 346 mensen omkwamen, hebben een Amerikaans hof van beroep gevraagd een beslissing van een rechter terug te draaien. Deze rechter had een verzoek van het ministerie van Justitie goedgekeurd om een strafzaak tegen de vliegtuigbouwer te seponeren.

2 uur geleden
Duitse kinderen sterven in Istanbul, mogelijk voedselvergiftiging

ISTANBUL (ANP) - Twee Duitse kinderen van 3 en 6 jaar oud zijn vermoedelijk overleden aan voedselvergiftiging in Istanbul. De kinderen werden dinsdag in het ziekenhuis opgenomen, maar konden ondanks alle inspanningen niet worden gered, schrijft Abdullah Emre Güner, plaatsvervangend directeur van de gezondheidsdienst in Istanbul, op X. De ouders worden naar verluidt behandeld op de intensive care van hetzelfde ziekenhuis.

2 uur geleden
Klimaatchef VN spreekt gastland klimaattop aan op beveiliging

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - VN-klimaatchef Simon Stiell heeft gastland Brazilië van de klimaattop COP30 aangesproken op de beveiliging van het conferentiecentrum in Belém. Daar stormden dinsdagavond zo'n 150 activisten binnen. Meerdere betogers richtten vernielingen aan en twee beveiligers liepen in het tumult lichte verwondingen op.

7 uur geleden
Afrika kampt met grootste cholera-uitbraak in 25 jaar

ADDIS ABABA (ANP/RTR) - Afrika kampt met de ergste cholera-uitbraak in 25 jaar, meldt de Afrikaanse gezondheidsdienst CDC donderdag. De organisatie wijst naar kwetsbare watersystemen en conflicten als belangrijkste veroorzakers van de toename.

7 uur geleden
Doden bij gevechten Westoever, kolonisten zetten moskee in brand

RAMALLAH (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt twee Palestijnen te hebben gedood bij gevechten op de bezette Westelijke Jordaanoever. Tegelijkertijd melden de Palestijnse autoriteiten dat Israëlische kolonisten een moskee in brand hebben gestoken.

7 uur geleden