Zelenski zoekt contact met Chinese president om hulp in oorlog
KIEV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski probeert direct contact te leggen met de Chinese president Xi Jinping om hulp te krijgen bij het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Zelenski zegt donderdagochtend in een interview met de South China Morning Post dat hij hoopt op Chinese medewerking om een einde te maken aan de Russische agressie.
Volgens Zelenski heeft China "politieke en economische invloed" op Rusland die het kan gebruiken om de oorlog te beëindigen. De Oekraïense president noemt China "een zeer krachtige staat met een krachtige economie". Daarnaast verwijst Zelenski naar de positie van China als permanent lid van de VN-Veiligheidsraad.
Niet lang na het uitbreken van de oorlog in Oekraïne, begin dit jaar, heeft Xi zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin al eens gebeld en gezegd dat het conflict in Oekraïne met onderhandelingen moet worden opgelost. Sindsdien zegt China "neutraal" in het conflict te staan. Dat leverde het land kritiek op van onder andere de Verenigde Staten, die vinden dat het die "neutrale status" niet vol kan houden zolang het Rusland blijft steunen.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
1 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
6 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
13 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
20 uur geleden