Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelenski zoekt contact met Chinese president om hulp in oorlog

Zelenski zoekt contact met Chinese president om hulp in oorlog

KIEV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski probeert direct contact te leggen met de Chinese president Xi Jinping om hulp te krijgen bij het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Zelenski zegt donderdagochtend in een interview met de South China Morning Post dat hij hoopt op Chinese medewerking om een einde te maken aan de Russische agressie.

Volgens Zelenski heeft China "politieke en economische invloed" op Rusland die het kan gebruiken om de oorlog te beëindigen. De Oekraïense president noemt China "een zeer krachtige staat met een krachtige economie". Daarnaast verwijst Zelenski naar de positie van China als permanent lid van de VN-Veiligheidsraad.

Niet lang na het uitbreken van de oorlog in Oekraïne, begin dit jaar, heeft Xi zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin al eens gebeld en gezegd dat het conflict in Oekraïne met onderhandelingen moet worden opgelost. Sindsdien zegt China "neutraal" in het conflict te staan. Dat leverde het land kritiek op van onder andere de Verenigde Staten, die vinden dat het die "neutrale status" niet vol kan houden zolang het Rusland blijft steunen.

Meer uit Buitenland

Doden door Israëlische aanvallen in Gaza en Libanon

GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.

3 uur geleden
Exitpoll: socialisten Spanje verliezen bij verkiezingen Andalusië

SEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af ​​te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.

3 uur geleden
Tien doden door gewapende aanval in Mexicaanse deelstaat Puebla

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.

5 uur geleden
Opnieuw dodelijke aanval door koeien in Oostenrijk

LIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.

5 uur geleden
Beer doodt man in Bulgarije

SOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.

6 uur geleden
Automobilist Modena niet aangeklaagd voor terrorisme

MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.

8 uur geleden
Duitse politie schiet ontsnapte tijger dood

SCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.

9 uur geleden