
Zelenski ziet nog mogelijkheden Marioepol militair te ontzetten
KIEV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft tegengesproken dat de strategisch belangrijke Oekraïense havenstad Marioepol donderdag in handen van het Russische leger is gevallen, zoals de Russische president Vladimir Poetin eerder op de dag claimde.
"De situatie is moeilijk, de situatie is slecht", zei Zelenski donderdag tegen journalisten in Kiev, maar de president zag wel degelijk nog manieren om de belegerde stad te ontzetten. "Er is een militaire manier om dat te doen en daar bereiden we ons op voor."
De Verenigde Staten zeggen weinig geloof te hechten aan de beweringen van Moskou dat Marioepol in Russische handen is. "We begrijpen dat de Oekraïense strijdkrachten standhouden en er is alle reden om aan te nemen dat de show van president Poetin en zijn minister van Defensie voor de media die we de afgelopen uren hebben gezien, nog meer desinformatie is uit hun versleten draaiboek", aldus een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
Poetin feliciteerde eerder donderdag zijn minister van Defensie Sergej Sjojgoe met "de succesvolle operatie in Marioepol". Sjojgoe had bekendgemaakt dat de stad was veroverd, maar het grote complex van het bedrijf Azovstaal nog steeds niet. De Russische president liet daarop weten dat een aanval op de fabriek wordt stopgezet en het terrein wordt afgegrendeld.
Meer uit Buitenland
PRETORIA (ANP/BLOOMBERG) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa is van plan om op 21 mei in Washington gesprekken te voeren met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump, zo laat zijn kantoor weten. Hij hoopt zo een diplomatieke ruzie tussen de twee landen te sussen.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin gaat niet naar Turkije voor onderhandelingen met Oekraïne. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky had gezegd dat hij persoonlijk met Poetin wilde praten, maar de president behoort niet tot de delegatie die donderdag naar Istanbul afreist.
6 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is niet van plan om donderdag naar Turkije af te reizen voor gesprekken met zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky. Dat schrijft de onafhankelijke krant The Moscow Times op basis van anonieme bronnen rond het Kremlin.
7 uur geledenAMMAN (ANP) - Jordanië heeft vier kankerpatiënten en twaalf van hun familieleden uit de Gazastrook geëvacueerd voor een behandeling, meldt staatspersbureau Petra. Het betreft de tweede groep kinderen uit het door oorlog verwoeste gebied, die wordt opgevangen. In februari kondigde de Jordaanse koning Abdullah, toen op bezoek in het Witte Huis, aan om voor in totaal tweeduizend zieke kinderen uit Gaza een medische behandeling te faciliteren.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky weet nog steeds niet wie donderdag namens Rusland naar Turkije komt voor de geplande onderhandelingen met Oekraïne. Zelensky wil alleen meedoen aan de gesprekken als president Vladimir Poetin zelf komt, maar die heeft zijn aanwezigheid nog niet bevestigd.
8 uur geledenPAU (ANP/AFP) - De Franse premier François Bayrou ontkent dat hij al in de jaren negentig op de hoogte was van grootschalig misbruik op een katholieke school. Hij moest getuigen voor een parlementaire commissie over wat hij wist over het schandaal toen hij minister van Onderwijs was, van 1993 tot 1997.
10 uur geledenGRANADA (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring in Spanje en Portugal van twee weken geleden is ontstaan in een onderstation in de zuidelijke stad Granada, meldt de Spaanse minister van Energie Sara Aagesen. Het is nog altijd niet duidelijk wat de oorzaak was van de stroomuitval.
12 uur geleden